Світ захоплень

Подорожі


Подорожі Україною
 
Детальніше ознайомитися із журналом, можна у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького, 18. Журнал "Натали" квітень 2021

Рожеві озера України
Карантин обрізав усім подорожі та розгорнув внутрішній туризм. Один день я сумно гортала відео в YouTube з метою знайти щось незвичайне в наших широтах. 
І знайшла! Але це була якась заплутана інформація. Одні вказували Генічеськ, інші – Сиваш, треті – Крим, четверті взагалі казали, що купатися в озері неможливо, бо воно висохло. Ми сіли в машину і вирушили на пошуки такого безкрайнього рожевого озера, де не видно горизонту і у воді відбиваються хмари. Як у іспанського Торрев'єха.
Коли їхати?
Оптимальний сезон для відвідування – середина літа. Під дією сонячних променів активні мікроорганізми забарвлюють воду у незвичайні відтінки. Також у розпал спекотного літнього дня вода випаровується, а решта набуває ще більш насиченого рожевого кольору. Озера змінюють колір залежно від пори року та доби. Вранці вони блідо-рожеві,
опівдні - насичено криваві, увечері - кисельно-бурі.
Сам по собі Сиваш – це не озеро, а система з одинадцяти солоних заток довжиною двісті кілометрів. Серед них ті самі рожеві озера – Лемурійське та Генічне. У Сиваші міститься приблизно 200 млн. тонн солі, а його солоність варіюється до 300 г на літр. Таке саме дозування в Мертвому морі, відомому своїми цілющими властивостями на весь світ.
 




Детальніше ознайомитися із журналом, можна у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького, 18. 
Журнал "Добрые советы" № 12 2020