Світ захоплень

Кулінарія


Страви української кухні
 

Детальніше ознайомитися з цією книгою можна в патентно-технічному відділі за адресою: пр. Д. Яворницького, 18.

ф1576475кп по
ф1576476 аб
641.5(477.8)П46
Сергій Пожар.
Кухня Карпат [Текст] / С. Пожар. - Львів : Вид. Старого Лева, 2022. - 336 с. : фот. - ISBN 978-617-679-579-7. 

Свиняча печена гомілка з тушкованою капустою
Цю страву ще називають «вепреве коліно», «айсбан», «гольонка», «рулька» і готують із частії свинячого окосту, прилеглої до колінного суглоба. Із цієї частини свинини готують попу; страви у різних країнах світу, бо це м’ясо ніжне і соковите. Звісно, є певна відмінність між задніми та передніми свинячими гомілками, вони не лише знаходяться в різних місцях туші, а й відрізняються кількістю м’яса на них. Задня — м'ясистіша,має менше кісток, відрізнити її можна за наявністю колінного суглоба. Гомілку готують різними способами — запікають, відварюють попередньо, а тоді запікають, просто варять. Ви можете обрати свій улюблений спосіб приготування.Спробуйте спосіб з попередньою витримкою в маринаді. І не просто обмастити і витримати пару годин в спеціях або залити пивом і на добу відставити, а промаринувати, як перед копченням. У Польщі кажуть: peklowane na moko w marynate, тобто пікловане і доглянуте. Ось і ми дбаємо щоби наша рулька була смачнішою.
Для маринаду на 3 л. води і дві гомілки   
1 головка часнику
4-5 лаврових листків
1 ч. л. духмяного перцю
1/2 ч. л. кмину 
1/2 ч. л. перцю чорного
6 ст. л. солі
1 ст. л. цукру
Намазка до мяса
2ст. л. меду (можна використати абрикосове варення) 
2 ч. л. меленої паприки
2 ст. л. протертих у ступці сухих пелюсток солодкого перцю
1 ст. л. зерен гірчиці
1 ч. л. меленого чорного перцю
1 ч. л. солі
30 г олії
Часник очистити і роздушити ножем. Усі інші інгредієнти маринаду потовкти у ступці на шматки. Воду закип’ятити, додати всі спеції та сіль і дати вистигнути до теплого, тоді вкинути часник. Перемішати, повністю остудити, занурити гомілки в маринад. Залишити у прохо­лодному місці (4-6°С) на 4 доби, не забуваючи перевертати м’ясо двічі на добу. Після маринування вийняти гомілки і відварити в підсоленій воді протягом 50 хвилин. Вони не повинні бути повністю готові, це ли­ше попередня підготовка до запікання. Маринад допомагає зберегти смак, соковитість, текстуру м’яса вповні. Смак маринаду не зникає, тому що м’ясо за цей час просяк­не ним повністю — до кістки. Можна, звичайно, і не відварювати попередньо, а просушити рушником, обмастити соусом, спеціями ізапекти, збільшивши час готування м’яса в духовці. Це вже спра­ва смаку. Відварені попередньо гомілки обмастити намазкою. Звичайно, інгредієнти до намазки кожен може змінити на свій смак. М'ясо має запікатися в духовці при 180-200°С протягом і години. Ступінь готовності треба вистежувати за кольором присмажки та м’якості м’яса. Якщо воно ще не готове, а шкірка починає підгора­ти, м’ясо варто накрити фольгою до повної готовності, а наприкінці дати присмажитися без фольги.


Смажена ковбаса з курячого м'яса

1 кг.  курячих стегон 
(без кістки) 
350 г шпондера 
(або жирної свинини)
250 г підгорля (може бути замінено підчеревком)
6-8 зубців часнику
Зелена петрушка
20 г солі
5 г зерен гірчиці
5 г насіння коріандру
2,5 г тим'яну
чорний мелений перець 

Свинину та курятину нарізати і замаринувати (додати сіль, перець) роздільно на 8 годин. Свинину змолоти на м’ясорубці, курятину нарізати грубими шмат­ками. Вимішати фарш, додати спеції, часник, дрібно посічену зе­лень петрушки. Фаршем наповнити кишки і проварити ковбаски, як у попередньому рецепті. Обсмажити на грилі, сковороді або запекти. Подавати  ковбаски з гречаною кашею та соусом.

Як смажити ковбасу з вином.


На пательні з середнім нагрівом обсмажити ковбаски до скоринки. Цибулю почистити і нарізати пр'ям. Додати її до ковбас. Продовжувати смажити, поки цибуля не почне рум'яніти. Влити вино до ковбасок - воно повинно покривати 2/3 об'єму. Продовжувати смаження, аж поки вино випарується ф його стане менше в 3-4 рази. Ковбаски перекласти в керамічну ємність, яку можна поставити в теплу духовку. Продовжити варити соус до загустіння, можна до нього додати цукру, солі і підкислити винним отцом. Викласти на тарелю ковбаски, полити соусом. Подавати з картоплею і овочами.