Світ захоплень

Світ захоплень

Ландшафтний дизайн


Ландшафт і архітектура
 

Детальніше ознайомитися із журналами, можна у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницього, 18.

Журнал "Ландшафт і архітектура" № 2/21.

 

Лайфхаки для «дачників»

Лайфхаки для дачників — це маленькі поради для чудового результату. це поради та дії, які полегшать догляд за дачною/присадибною ділянкою і зроблять ваш сад ще красивішим. ділимось із задоволенням і чекаємо від вас листів з порадами та особистим досвідом на e-mail:  landscape_kiev@ukr.net

Купуйте рослини в міжсезоння
Багато розплідників в міжсезоння робить на посадковий матеріал знижки. Іноді вони доходять до 50-60%! Рахуйте самі — купувати рослини не в сезон — вигідно! Єдине питання — посадити їх відразу ви не завжди зможете, тому потрібно продумати як їх зберегти.

Красива корисність  

Календула — борець з хворобами і шкідниками і лікар! Її часто садять поруч з картоплею, щоб захистити посіви від колорадського жука. Якщо календулу посіяти між грядками з капустою, перцями, томатами, то вона захистить урожай від кліщів і нематод. Календула, яка росте поряд з полуницею, врятує останню від попелиці, приймаючи «вогонь на себе». Якщо ви побачите, що стебла календули буквально обліплені попелицями, — не варто панікувати — попелиця так і залишиться на нігтиках, а суничні кущі не постраждають. Фітонциди календули пригнічують Спаржеву тріщалку, гусениць бражника і багато видів попелиці. Сусідство календули з айстрами попереджає розвиток у останніх чорної ніжки. Ця рослина, так само як і чорнобривці, перешкоджає поширенню грибкових захворювань, оздоровлює землю і є прекрасним сидератом. Закладайте стебла і листя календули в грунт, закладайте в компост, використовуйте при влаштуванні теплих грядок і борозен для посадки картоплі.
Газон та квіткові композиції
Квіткові композиції, чагарники і дерева вимагають постійного догляду, тому не варто їх розміщувати на території газону, якщо ви хочете зберегти його в презентабельному вигляді. Якщо вже так хочете на ділянці газон, розташуйте його на окремій території, чистій і відкритій, та обраміть його чагарниками або квітниками.
Піжма-універсальний боєць
Це багаторічна рослина вважається бур'яном і часто видаляється з городів. Але існують і декоративні сорти піжми, які можуть стати не тільки прикрасою клумби, а й захисниками від шкідливих комах. Бо ефірні масла цієї рослини токсичні для деяких видів шкідників. Різкий запах піжми не до душі колорадському жуку, медяниці, капустяній білявці, довгоносику, кліщам. Можна використовувати порошок з сухих суцвіть піжми в боротьбі з вогнівкою на агрусі і смородині. Піжму не люблять мурахи, тому рекомендується розсаджувати цю квітку по всім сторонам ділянки. Щоб захистити яблуні від плодожерки, піжму висаджують в пристовбурні кола дерев.
Вертикалі в саду
Виткі рослини — краща прикраса ділянки. Зробити вертикалі в саду допоможуть вони та каркасні решітки. Горшки або діжки зі шпалерами можна встановити на веранді, а гратами, оповитими трояндою, оточити альтанку або й лавочку в саду. Якщо потрібен швидкий результат, використовуйте виткі однолітники: запашний горошок, або настурцію.
Акцент на багаторічники
Щоб кожну весну не починати з нових посадок, визначитеся з видами багаторічників, які вам найбільш до вподоби і посадіть їх у себе в саду. Зверніть увагу на пряно-ароматичні багаторічники, наприклад, на котівник, мелісу, материнку, які чудово відчувають себе в нашому кліматі і виглядають прекрасно. 



Настурція від білокрилки, і не тільки 

Посадіть її біля культур, які страждають від білокрилки, і отримаєте красу і користь одночасно. Настурція чудовий сусід для півоній, оскільки запобігає розвитку грибкових захворювань цих квітів. Настурція не тільки послужить захисником від шкідників, а й стане чудовим зеленим добривом, якщо прикопати її восени прямо в пристовбурних кругах. Стебла і листя настурції— ідеальний наповнювач траншей під посадку картоплі, тому що позбавляє грунт від грибка, що викликає фітофтороз картоплі.
Знайома незнайомка
Аромат лаванди ніжний і приємний, ось тільки далеко не кожен здатний їм насолоджуватися. Наприклад, мурахи, тля і слимаки — не шанувальники лаванди, а значить, у нас є ще одна вагома причина прикрасити цією квіткою свої клумби і квітники. А ще не любить лаванду моль, і це нам тільки на руку. Сухі стебла і квіти лаванди в шафі вбережуть вовняні та хутряні речі від цього ненажерливого шкідника.
Про користь чорнобривців
Якщо ви хочете зменшити в саду кількість попелиці або зовсім від неї позбутися, — висаджуйте в саду побільше чорнобривців. Квіти чорнобривців виділяють фітонциди, що відлякують нематод і інших дрібних грунтових черв'яків від картоплі і томатів. Розсаджені по периметру грядки з суницею чорнобривці надійно захистять ягоду від довгоносика. Розмістіть клумбу з чорнобривцями поруч з посадками цибулі та капусти — ваші овочі перестануть страждати від нашестя цибулевої мухи, совки і капустяної білявки.
 
                                                                              

                                                                                                        Вдалі та невдалі поєднання рослин в декоративному городі

 Вдалі поєднання рослин — це коли рослини, посаджені поруч, підтримують та захищають одне одного. 
(приклади вдалих поєднань)
Деяким видам рослин категорично заборонено бути сусідами один з одним.
(небажані поєднання) 
 Цибуля, салат, огірки, капуста, чорнобривці.  Кріп/морква з томатами.
 Цибуля, морква, селера, салат, капуста.  Петрушка/листова гірчица з салатом.
 Буряк, огірки, суниця, шпинат, редис, крес-салат.  Картопля з соняшником.
 Кущова квасоля, томати, буряк, шпинат, петрушка, базилік, м'ята, часник, чорнобривці; кольрабі.  Баклажани з цибулею.
 Огірки, цибуля, м’ята.  Петрушка з селерою.
 Морква, салат, буряк, настурція.  Помідори, кріп, квасоля несумісні з капустою звичайною і брокколі.
 Капуста, цибуля, ромашка, календула.  Горох — небажаний сусід для цибулі, часнику і томатів.
 Баклажан, кущова квасоля, чебрець, базилік, салат;   Квасоля — поганий сусід для цибулі, кольрабі, фенхеля і гороху.
перець салатний, майоран, меліса, м'ята, капуста, редис.  Картоплю не рекомендується висаджувати поруч з томатами: вона їх пригнічує.