БісерБджільництвоВиробиВишивкаВ’язанняЛандшафтний дизайнЛялькиМанікюрПодорожіПисанкиКулінаріяРибальствоВироби з дереваСадибаСвіт тваринСкарбиСпортЛозоплетінняКімнатні квітиГенеалогіяКраса та здоров'яМалюванняШиття

Світ захоплень

Бджільництво
Пасіка
Детальніше ознайомитися із журналами, можна у відділі періодики за
адресою: пр. Д. Яворницього, 18.
Пасіка [Текст] : популярне видання на допомогу домашньому пасічнику. Додаток до журналу "Дім, сад, город". - К, 1992 - . - Выходит ежемесячно 2021.
Нарощування сили бджолиних сімей та роль сушнику.
Як одержати сильні бджолині сім’ї навесні?

Передусім слід своєчасно забезпечувати бджіл запасами меду і перги, щоб не порушувати біологічний ритм нарощування сили бджолосім'ї. Білковим кормом для бджіл є квітковий пилок. Пилок має велике значення для вигодовування розплоду. Бджоли, виведені в бджолосім’ях в період дефіциту кормових запасів, відрізняються своїми морфологічними і фізіологічними характеристиками, мають знижену працездатність, відрізняються меншою масою, мають менший обсяг зобика і гірше використовують медозбір. Сім’ї з такими бджолами швидко втрачають господарсько корисні якості і менш продуктивні.
У період весняного медозбору, навіть рясного, не можна очікувати від матки нарощування яйцекладки, якщо в гнізді відсутня достатня кількість білкового корму (квіткового пилку, перги). І в той же час, при достатньому забезпеченні бджолосім’ї кормовими запасами можна спонукати матку посилено відкладати яйця навіть у разі мізерних медозборів навесні. Крім забезпечення кормами, варто ретельно дослідити рамки з точки зору придатності їх для яйцекладки матки і вирощування бджолиного розплоду. Виявлені дефектні рамки (наприклад, зіпсовані мишами, пошкоджені; ті, що мають трутневі або перехідні комірки, а також комірки, забиті висохлою і цвілою пергою) підлягають вибракуванню. Але при цьому необхідно мати на увазі, що перестановка рамок з однієї бджолосім’ї в іншу як навесні, так і в літньо-осінній період може здійснюватися тільки при впевненості, що всі бджолосім’ї здорові і не заражені ніякими інфекційними або інвазійними хворобами. Якщо ж на пасіці будуть виявлені хворі бджолосім’ї, то вони потребують лікування, а рамки з таких вуликів для перестановки в інші бджолосім’ї брати у жодному разі не слід. А також пасічник має утримуватися від безцільного перегляду бджолосімей, щоб не порушувати мікроклімат їхнього гнізда.
Скільки рамок сушнику потрібно?
Сушник (щільник без меду, суш, сухий віск) - це стільникова рамка, з якої був відкачаний мед, а бджоли в подальшому обсушили його від залишків меду. Для кожної пасіки ці стільникові рамки є резервним фондом, який використовується в процесі розширення гнізда бджолосімей. Нестача якісних стільникових рамок може негативно позначитися на нарощуванні сили бджолосім’ї у весняний період, на підготовці її гнізда для занесення нектару і, як наслідок, на медопродуктивності пасіки (оскільки в найбільш напружений період бджолосім’я, поєднуючи збір нектару і його переробку, значні ресурси витрачатиме на відбудову вощини). Стільникові рамки варто поповнювати і оновлювати щосезону. Не слід допускати перенесення стільникових рамок з однієї бджолосім’ї в іншу, якщо є ймовірність інфікування. Варто використовувати тільки із здорових пасік якісні стільникові рамки, які прослужили не більше двох сезонів і не несуть в собі небезпеку того чи іншого захворювання.