Квiтень  2024 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

Шифр 81.033я21/А 72-376773
Антоненко-Давидович, Борис Дмитрович. Як ми говоримо / Вступна стаття Надії Світличної.– Нью Йорк; Балтимор; Торонто: Смолоскип, 1979.¬– 271 с.

 

Книга «Як ми говоримо» письменника Б.Д. Антоненко-Давидовича  для тих, хто хоче запобігти помилок та вдосконалити знання з української мови. Автор ділиться своїм досвідом і знаннями. На підтверждення своїх тверджень приводить приклади з класичної літератури та фольклору.

1576815 821.161.Г52
Гласенко Симор.Дім чистого світла.-Чернівці : Книги21, 2020.-304с.

 
Сучасна українська література відкриває для нас нові імена письменників, які зачаровують нас своїми творами. Один із них - Симор Гласенко - письменник , сценарист, поет-бард. Він автор трьох книжок і кожна із них визиває живий інтерес. Свій третій роман "Дім чистого світла" за жанром автор назвав  "подільська готика" і головна тема твору - це спокута.  Кожний із героїв хоче знайти пробачення своїм вчинкам. В романі піднімаються теми  колективної озлобленості та особистої помсти. Дуже захопливий сюжет та колоритна мова робить роман цікавим і читається на одному подиху.

84(4УКР)6-44
Кокотюха А. Привид із Валової [Текст] : [роман] / А. Кокотюха; худож. Л. П. Вировець. - Харків : Фоліо, 2015. - 283, [2] с. : іл.

 
Привид з Валової" - друга книжка серії "Ретророман". Львів. 1909 рік. У кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима Кошового. Смерть сталася за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть. у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею,чекає погибель. У гонитві за привидом Кошовий та його, відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. 1576409кп бф 94(100) Р 44
Реттл, Е. 501 факт, який треба знати з... історії [Текст] / Е. Реттл ; пер. з англ. М. Пиріг. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. - 256 с.

 

Історія – це свідок часів, світло істини, життя пам'яті, вісниця старовини. Книга Елісон Реттл  «501 факт, який треба знати з... історії» - це  історія світу в цікавих фактах, які об’єднані за хронологією і  чудова нагода для мандрівки в часі. У цій книжці минуле стає ближчим, а сучасне- зрозумілішим. Ви дізнаєтеся про утворення і розпад могутніх імперій, про правителів і лідерів, які вели за собою цілі народи, і про те, які незначні деталі були вирішальними для епохальних подій, а прості випадковості змінювали перебіг історії. Хто і як винайшов сірники, хто був королем лише 20 хвилин, хто вбив людей пелюстками троянд, де і чому карали на смерть тварин - відповіді на такі питання ви знайдете на сторінках цієї книжки.