Квiтень  2024 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

811.111’24(038), К 60, № 1569232
Collins: як говорити англійською. Розбираємося з нюансами слововжитку. – К.: КМ-БУКС, 2020.- 408 с.

 

Книга має на меті допомогти будь-кому правильно використовувати окремі слова та вирази задля найточнішої передачі сенсу сказаного. Книгу побудовано у форматі словника. Статті впорядковані за алфавітом. Також є короткий довідник з граматики, спеціально адаптований для українського користувача.

Книга буде цікава тим, хто володіє англійською на базовому рівні й хоче розібратися у нюансах значень.

Шифр 81.033я21/А 72-376773
Антоненко-Давидович, Борис Дмитрович. Як ми говоримо / Вступна стаття Надії Світличної.– Нью Йорк; Балтимор; Торонто: Смолоскип, 1979.¬– 271 с.

 

Книга «Як ми говоримо» письменника Б.Д. Антоненко-Давидовича  для тих, хто хоче запобігти помилок та вдосконалити знання з української мови. Автор ділиться своїм досвідом і знаннями. На підтверждення своїх тверджень приводить приклади з класичної літератури та фольклору.

391(=161.2) В 19 ф1569270 кп иск
Васіна З. Українське народне вбрання. - Київ : Мистецтво, 2020. - 71 с. : іл.

 

Українське вбрання як яскраве і самобутнє історико-культурне явище є красномовним виразником національної ідентичності й, разом з мовою, побутовими традиціями та віруваннями, творить величну історію українського народу.У виданні в яскравих образах відома українська художниця й дослідниця українського історичного костюма Зінаїда Васіна відтворила автентику українського вбрання представників усіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їхнього оздоблення й декорування.Акцентуючи увагу на розмаїтті, красі й практичності одягу, яке увібрало в себе багатотисячолітні тенденції культури пращурів, авторка наголошує на унікальності феномена духовної й матеріальної спадщини на теренах України. Представлене видання є невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури в контексті поглибленого вивчення історії України.

821.161.2'06-31
Веретенников, Віктор Олександрович. Запороги : роман / В. О. Веретенников. - К. : Академія, 2005. - 566 с.

 
У гостросюжетному романі Віктора Веретенникоші «Запороги» зійшлися світи добра і зла, честі й безчестя, слави й ганьби. У вирі жорстоких протистоянь опинилися люди, для яких благо рідної землі, любов є найважливішими цінностями, і духовні покручі, які в гонитві за багатством ладні потоптати людську гідність, знехтувати чужим життям, опуститися до ганебного самоприниження.

1576815 821.161.Г52
Гласенко Симор.Дім чистого світла.-Чернівці : Книги21, 2020.-304с.

 
Сучасна українська література відкриває для нас нові імена письменників, які зачаровують нас своїми творами. Один із них - Симор Гласенко - письменник , сценарист, поет-бард. Він автор трьох книжок і кожна із них визиває живий інтерес. Свій третій роман "Дім чистого світла" за жанром автор назвав  "подільська готика" і головна тема твору - це спокута.  Кожний із героїв хоче знайти пробачення своїм вчинкам. В романі піднімаються теми  колективної озлобленості та особистої помсти. Дуже захопливий сюжет та колоритна мова робить роман цікавим і читається на одному подиху.

1576904 821.161.2 Д26
Дегтяренко Я. Князь русинів. У павутинні інтриг.- Харків:Книжковий Клуб

 
Ярослава Дегтяренко - це нове імя в українській літературі, та вона вже відзначилась низкою історичних романів  і серед них "Князь русинів." Ця книга присвячена подіям буремного 14століття і є початком цілої серії романів, присвяченої долі українських земель. Головний герой роману великий князь Люберт із роду Гедеміновичів - великий воїн, готовий боротись за свої володіння. Паралельно з політичною  та военною лінією просліжується лінія кохання , яка чарує своєю чистотою. Багато випробовувань випадає на долю головних героїв, які треба подолати.

1577450 623.442 3-36
Застосування озброєння іноземного виробництва у Збройних Силах України (інструкції з використання) Частина 1 (стрілецьке озброєння). Методичний посібник.- Київ: "Центр учбової"

 
Метою видання є узагальнення відомостей про озброєння, яке надане іноземними партнерами, доведення до користувачів особливостей підготовки озброєння до застосування та його порядок застосування за призначенням.Посібник включає в себе технічний опис тп настанови з експлуатації стрілецького озброєння.

821.161.1(477)'06-94
Калинова, Дора Василівна. Між минулим і майбутнім : документальна проза / Д. В. Калинова. - Дн-ськ : Оксамит, 2006. - 519 с.

 
Книга складається з трьох розділів, в яких викладенні спогади про війну.

1576762 821.161.2 К18
Каменська М. Близькі чужинці.- Чернівці: Книги- 21, 2022.-152с.

 
Читачі продовжують відкривати для себе молодих і талановитих українських письменників. Одна  із них - Марія Каменська і її книжка оповідань "Близькі чужинці". В цій книзі  ви знайдете десять оповідань ,у яких відбуваються важливі зустрічі, що наповнюють життя ніжністю і коханням.Авторка про свою книгу пише,що вона прагне в своїх творах знайти такі  теми від яких на "душі стає добре,на серці радісно  і яскраві  метелики розправляють свої крильця." 

84(4УКР)6-44
Кокотюха А. Привид із Валової [Текст] : [роман] / А. Кокотюха; худож. Л. П. Вировець. - Харків : Фоліо, 2015. - 283, [2] с. : іл.

 
Привид з Валової" - друга книжка серії "Ретророман". Львів. 1909 рік. У кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима Кошового. Смерть сталася за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть. у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею,чекає погибель. У гонитві за привидом Кошовий та його, відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. 1576507 004.43 М34
Маттес Е. Пришвидшений курс Python. Практичний, проектно-орієнтований вступ до програмування [Текст]: перекл. з англ. Ольги Бєлової.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2023.- 600с.

 
У цій книжці ви розглянете фундаментальні поняття програмування- змінні, списки, класи, цикли та інші, - й навчитися писати чистий код за допомогою вправ до кожної теми. ви також дізнаєтеся, як зробити програми інтерактивними та як безпечно тестувати код. Якщо ви справді хочете зрозуміти програмування, то це видання допоможе вам швидко перейти до реальних програм. Навіщо чекати? На старт, увага і...кодуймо!

1576664 347.77 О-75
Основи ІТ- справа: навч,посіб./ Т.В. Бачинський, Р.І.Радейко та ін.: за заг. ред. Т.В.Бачинського. 4-те вид., стереотипне. Київ: Юрінком Інтер, 2023. 244с.

 
Посібник побудований на практичному досвіді юридичного супроводу ІТ - компаній в Україні. У ньому висвітлено багато питань, але основну увагу приділено аналізу судової практики та кейсів. З метою порівняння та вивчення зарубіжного досвіду у сфері ІТ- права здійснено аналіз та вивчено досвід США та країн ЄС.

726:27-523.4](477) П 12 ф1548882кп иск
Павлуцький Г. Г. Дерев'яні та муровані храми України. - Харків : Видавець Олександр Савчук, 2017. - 213 с. : фот.

 

Видання містить дві класичні праці автора - видатного українського мистецтвознавця: «Старожитності України. Дерев’яні та муровані храми» (1905) та «Бароко України» (1910). Пропоновані читачеві праці стали першими мистецтвознавчими дослідженнями української дерев’яної та мурованої архітектури й охопили визначні пам’ятки українського храмового будівництва. Особлива увага приділена пам’яткам Київщини, Поділля та Волині. Книга оснащена передмовою п. Андрія Пучкова, сучасними пам’яткознавчими анотаціями з кольоровими ілюстраціями, а також іменним та предметно-географічним покажчиками.

1576677 347.77 П 68
Право інтелектуальної власності.- Київ, 2023

 
Підручник з права інтелектуальної власності підготовлений професорсько-викладацьким складом національного університетут "Одеська юридична академія" за участю юристів-практиків. Видання буде корисним не лише студентам та аспірантам юридичних вищих навчальних закладів, науковцям, викладачам, а і юристам-практикам, адвокатам, працівникам судових та правоохоронних органів, працівникам державної системи охорони інтелектуальної власності, а також усім, кого цікавлять питання охорони та захисту прав інтелектуальної власності.

1576409кп бф 94(100) Р 44
Реттл, Е. 501 факт, який треба знати з... історії [Текст] / Е. Реттл ; пер. з англ. М. Пиріг. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. - 256 с.

 

Історія – це свідок часів, світло істини, життя пам'яті, вісниця старовини. Книга Елісон Реттл  «501 факт, який треба знати з... історії» - це  історія світу в цікавих фактах, які об’єднані за хронологією і  чудова нагода для мандрівки в часі. У цій книжці минуле стає ближчим, а сучасне- зрозумілішим. Ви дізнаєтеся про утворення і розпад могутніх імперій, про правителів і лідерів, які вели за собою цілі народи, і про те, які незначні деталі були вирішальними для епохальних подій, а прості випадковості змінювали перебіг історії. Хто і як винайшов сірники, хто був королем лише 20 хвилин, хто вбив людей пелюстками троянд, де і чому карали на смерть тварин - відповіді на такі питання ви знайдете на сторінках цієї книжки.

1576619 613.2 С 59
Соколова О. Здоровий раціон для кращої версії себе -Харків, 2022

 
Ця книга - не енциклопедія і не розділ підручника з харчової чи медичної хімії. Видання написане максимально звичайною мовою, яка буде зрозумілою навіть дитині. Мета цієї книги - зробити так, щоб читачі змінили своє харчування на правильніше. На харчування, яке приведе вас до довгого, здорового і щасливого життя.