Лютий  2024 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

1570538 004.42 В54
Вітні Д. Програмування для дітей.- Харків, 2019

 
Видання- майстерний гід із програмування для початківців. Із ним ти створиш власний сайт, прикладну програму та гру, розів'єш реальні навички майбутнього програмиста. Вчись, виконуючи крок за кроком докладні інструкції до шістьох карколомних місій. А потім перевір свої знання й навички, створивши власний проект.

78.075(73)(092) Г 37 ф1559927
Геральнік, П. Сем Філліпс: винахідник рок-н-ролу. - К. : КМ-БУКС, 2019. - 774 с. - Бібліогр.: с. 751-758.

 

Сем Філліпс (1923-2003) – геній-візіонер, продюсер, який із середини ХХ століття власноруч проклав революційний шлях лейблу Sun Records. Музика, яку він творив у крихітній мемфіській студії зі своїми підопічними – Елвісом Преслі, Айком Тернером, Гаулін Вулфом, Джеррі Лі Льюїсом, Джонні Кешем та багатьма іншими – перевернула світ. Філліпс популяризував винятковий сплав голосів чорних та білих виконавців, які черпали життєву силу американської простонародної музичної традиції і в той же час утверджували, раз і назавжди, нове музичне майбутнє. Автор видання, який багато років особисто знав геніального музичного продюсера і який особисто поспілкувався з усіма легендарними артистами Sun Records. написав про життя хрещеного батька рок-н-ролу - Сема Філліпса.

Видання буде цікавим всім, хто цікавиться музикою.

63.3(4УКР)5
Голобуцький, Володимир Олексійович. Чорноморське козацтво / В. О. Голобуцький. - Дн-ск : Січ, 2008. - 494 с.

 
"Книга відомого українського радянського історика В.О. Голобуцького (1903—1993) охоплює період останніх десятиліть Запорозької Січі (ліквідована у 1775. р.) і весь час існування Чорноморського козацького війська (1787—1860 рр.), сформованого з колишніх запорожців. У 1860 р. Чорноморське військо було реформоване у Кубанське козацьке військо. Головну увагу в цій праці автор акцентує на питаннях соціально-економічної історії чорноморського козацтва..

1576747 821.161.2 Г95
Гурницька Н. Багряний колір вічності.- Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2023.-192с.

 
Популярність до Наталії Гурницької прийшла в 2014р. після того, як у світ вийшла  книга "Мелодія кави з кардамоном". І тепер кожна її нова книга це подія для читачів. Невелика за обсягом книга включає багато подій, які відбуваються у Львові в часи перед війною та в період Другої Світової Війни.На долю головної героїні випадає безліч випробувань, але вона витримала всі удари долі і не втратила себе, доброти, щирості та людяності. Історія роману дуже зворушлива та трепетна.

1493279 35.662.9 Е 45
Екстракція рослинної сировини.- Львів.- 336 .- 2008

 
У виданні наведено теоретичні відомості про екстракцію рослинної сировини, а також відомості про методи екстракції і сучасну апаратуру, яку застосовують для одержання екстрактів. Окремою главою виділено опис способу екстракції  надкритичними діоксиом вуглецю.

63.3(4УКР)
Забутою Україною / Б. Матюшенко, Ю. Д. Шковира, М. П. Чабан. - Дн-ськ : ІМА-прес (Нікопольська міська друкрня), 2006. - 336 с.

 

Журналіст Борис Матюшенко, геолог Юрій Шковира, письменник-краєзнавець Микола Чабан і доктор історичних наук, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія" о. Юрій Мицик, поєднані любов'ю до рідної землі та непосидющою вдачею, ось уже десять років щоліта подорожують Україною. Мандрівників вразила велич і краса рідного краю, його трагічна історія, замки і фортеці, церкви й монастирі, парки й садиби. Так виник задум цієї книжки.

1521077 35.779 я73 К 65
Коптюх Л. Види і властивості паперу для друку.-К., 2012.- 263 с.

 
Охарактеризовано основні види і властивості паперу для друку, закономірності їхньої залежності і взаємозв'язку з різними факторами технологічних процесів виготовлення: композицією, умовами і способами розмелювання волокнистої сировини, підготовки та якістю паперової маси, проклеюванням, формуванням й обробленням паперового полотна. Видання стане в нагоді студентам технічних середніх та вищих навчальних закладів, інженерно-технічних працівників целюлозно-паперової, поліграфічної, інших галузей економіки, хто вирішує питання щодо створення, удосконалення якості й перероблення паперу, розроблення технологій та процесів його виготовлення.

1515789 687.112(09)(075.8) К67
Корницька Л. Художнє проектування одягу. Історія костюму.- Львів, 2011.-434 с.

 

У підручнику подаються відомості про історичний костюм та національний український костюм у контексті розвитку європейських мистецьких стилів і моди. Також, висвітлена етногрфічна розмаїтність українського народного вбрання, його формування в залежності від географічного розташування, історичної долі, культурних контактів із сусідніми народами. 

821.161.К89 1576214
Кузнєцова Євгенія Драбина.- Львів :Видавництво Старого Лева.2023-280с.

 
Приємно відкривати нових авторів -молодих і талановитих. Кузнєцова Євгенія народилась в Кривому Розі, а виросла в Вінниці, зараз живе в Німеччині. Вона авторка трьох книг і "Драбина "- це її остання книга. Книга написана з легким гумором і різними відчуттями, які ми зараз переживаємо. Наші дні ,життя наших за кордоном , проблеми , так званих переселенців. Головні герої - наші люди ,яких війна закинула за тисячі кілометрів від домівки. Війна перевертає життя української родини і ,хоча, вони далеко від вибухів ,тривог, смертей та війна їх не відпускає ,весь час з ними. Точно передано відчуття ностальгії за рідною домівкою і їх не радуютьне красоти довкола .


1537865 36.864я723 М 20
Малювання,ліпнина та сучасні способи оздоблення борошняних кондитерських виробів: Підручник. /О.В.Новікова та ін.- Х.: Світ Книг, 2014.- 316 с.

 
У книзі представлені різноманітні сучасні техніки роботи із кремом, шоколадом, карамеллю, цукровою мастикою та іншими матеріалами, що використовуютья при оздоблееі кондитерських виробів. Наведені сучасні інструменти, які використовуються для декорування борошняних кондитерських виробів. Видання буде корисним, як студентам, що тільки роблять перші кроки в оволодінні кондитерським мистецтвом, так і практикуючим кондитерам, що бажають підвищити свій рівень майстерності.

84 (4 укр)6-44 І 19
Роман Іванчук. Бо війна - війною... Через перевал.

 
Роман Іванчук - сучасний український письменник, лауреат премії ім. А. Головка і Національної премії України ім. Т. Шевченка. До книги включено два романи "Бо війна - війною... " та  "Через перевал". Роман "Бо війна - війною... " розповідає про складний життєвий шлях галичанина, який пройшов через Першу світову війну, еміграцію, повернення на Україну і репресії 1930-х років. У романі "Через перевал" автор знайомить читача зі шляхом Майстра - головного персонажу роману. Цей шлях багато в чому перетинається зі шляхом самого автора.

821.161.2'06-1 Р 83 ф 1575124
Ружин З.В. За перемогу! За волю народу! : вірші та пісенні твори, написані в дні війни.... - Київ : ТОВ Юрка Любченка, 2022. - 156 с. : іл.

 

У новій поетично-пісенній збірці відома поетеса та активна громадська діячка представляє читачам поетичний літопис думок, який відображає стан душі українського народу в теперішні скрутні для України часи. Події днів жахливої російської навали підіймали в душі авторки хвилю обурення та бажання хоч якось підтримати дух наших воїнів-захисників. Як творча особистість Зоя Ружин відобразила у поетичному слові свої враження і переживання, прагнула осмислити те, що відбувається. Так нею було написано близько 200 віршів.

Передмову написано колишнім Президентом України Віктором Ющенком, письменниками Василем Неволовим і Тетяною Череп-Пероганич та іншими громадськими діячами. Знаний у світі ікономаляр Олександр Охапкін проілюстрував видання.Книгу видано з благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Видання розраховане на широке коло читачів.

559447кп бф 94](477) 14/18С С 91
Сушинський, Б. Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців XV-XIX століть [Текст]: історичні есе / Б. Сушинський. - К.: Центр учбової літератури, 2019. - 686 с.

 

  Козаки… В історії українського народу вони з’явилися, як з’являються найшляхетніші легенди про істинних оборонців рідного краю. Книга Богдана Сушинського «Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців XV-XIX століть: Історичні есе»  цікаве тим, що в ньому подаються історико-літературні есе про відомих, маловідомих, або й зовсім невідомих широкому загалу військових діячів України – всього 176 імен. Об’єктивно аналізуючи військову та політичну ситуації, в який їм довелося діяти, автор відходить від традиційних «виразно класових», а отже, упереджених оцінок діянь багатьох українських полководців, серед яких – Костянтин Острозький, Іван Підкова, Іван Виговський, Максим Кривоніс та інші.

 

821.111.(73)06-31 Ф28. 1576854
Фаулер Теріз Енн. Зельдаю-Чернівці:Книги-21,-464с.

 
Всім, напевно, відома творчість Ф.С. Фііцджеральда.Успіх до нього прийшов з першим  романом, але і його життя було, як нестримний і бурхливий роман,де головними героями були він і його кохана дружина Зельда. Початок двадцятого сторіччя називають епохою  джазу,  яка підготувала для цього подружжя неймовірний успіх і визнання. Ернест Гемінгвей чудово описав цей період в романі "Свято, яке завжди с тобою". В романі Т.Е.Фаулер описана історія кохання,  яка відбувається в епоху джазу двох відомих людей й - їх називали легендою свого часу. Роман написаний від першого лиця , від імені Зельди. Хто вона -Зельда, крім того, що дружина відомого чоловіка? Теріз Енн Фаулер подає нам чарівний і зворушливий образ Зельди, наче вона сама розповідає про своє життя.

796.032.2(477)(09/Ш 12-894999)
Шаїнський, Юхим. Золото нації. Український олімпійський п'єдестал / Ю. Шаїнський ; фот.: Й. Шаїнський, Ю. Шаїнський, М. Бочєк. - Київ : Саміт-книга, 2019. - 160 с. : фот. кольор.

 

«Золото нації» – книга-фотоальбом для любителів спорту.

На його сторінках можна зустрітися з українськими чемпіонами, які тріумфально йшли олімпійськими аренами з 1952-го по 2018 рік. Незабутні документальні та художні фотографії для цієї книги робили відомі фотожурналісти, які працювали на багатьох найбільших змаганнях. Книга побудована на унікальних фотографіях заслуженого журналіста України Юхима та його батька Йосипа Шаїнського.