Сiчень  2024 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

Шифр 63.3(4УКР-4ДНІ)/С 41-766615)
Бібліографічний опис: Січеславщина : Краєзнавчий альманах. Вип. 7 / упоряд.: І.С. Голуб, І.О. Кочергін.– Дніпро: ДОУНБ, 2016.– 194 с.

 

 До альманаху увійшли статті, які присвячені окремим сторінкам історії краю та діяльності видатних людей.
Читачів зацікавила стаття краєзнавця М. Кавуна «Кам’яні птахи Катеринослава: (нарис зооморфного «пташиного декору в архітектурі міста кінця 19 поч. 20 століть)».

ф1573540кп бф 94(=161.2) Л 19
Боряк О. Україна: етнокультурна мозаїка [Текст] / О. Боряк. - К. : Либідь, 2006. - 328 с.

 

Книга Віктора Лакизюка «Коли богами були ріки: предки українців та їхні мови» це видання – унікальне, бо не має аналогів у сучасній вітчизняній історії. На основі відкриттів останніх десятиліть, здійснених провідними лінгвістами та сходознавцями світу, а також із залученням матеріалів, здобутих особисто в процесі наукових досліджень, автор вибудовує струнку модель походження українців. Ця книга спростовує тисячолітні міфологеми та руйнує стереотипи, які протягом віків утверджувалися у свідомості українського народу і   без перебільшення змінить у багатьох світобачення, погляд на минувшину та сучасне життя.

1575703 821.133 Б98
Бюссі М.Змарновані мрії .- Х.:Віват,2020-464с.

 
"Змарновані мрії"- це книга , яка не залишає байдужими читачів, захопливий роман із складним  сюжетом та незабутніми персонажами. Автор вдало поєднує таємницю та інтригу, звязок  сьогодення з минулим . Події минулого, давня таємниця ,епізод із молодості ,який стосується головної героїні і який розгортаєть в її сучасному житті.Роман можна прочитати , як проникливу любовну історію , і як майстерний , захоплевий триллер.

1560848 64 Д 21
Дача.Сад. Город / Худож.-оформлювач О.С.Юхтман.- Харків: Фоліо, 2006.- 255с.-(Домашня бібліотека)

 
Ця книжка для тіх, хто має дачні ділянки. Ви дізнаєтесь, як правильно збудувати дім, лазню, господарські будівлі, як закласти сад і город, обробляти ґрунт, ходити за рослинами, як боротися зі шкідниками... У книжці також докладно розповідається, як зібрати, зберегти та переробити врожай; надаються рецепти домашніх заготовок; пропонуються календарі садівника і городника.

1551514 691.32/. 34 Д 24
Дворкін Л.Й. Бетони спеціального призначення: Навчальний посібник/ Дворкін Л.Й.- К.- Видавничий дім

 
У книзі використано результати багаторічних наукових досліджень автора у Національному університеті водного господарства та природокористування. Викладено основи технології, властивості і напрямки застосування групи спеціальних бетонів, що використовуються в будівництві. Рохглянуто основні особивості, шляхи досягнення і регулювання властивостей спеціальних бетонів, способи підвищення їх довговічності та ефективності в будівельних конструкціях і виробах. Наведено діючі нормативні дані, що регламентують технічні вимоги до спеціальних бетонів. Посібник може зацікавити студентів будівельних спеціальностей вищих навчальних закладів. Він також корисний для інженерно-технічних працівників будівельних організацій та підприємств.

85.374.3(4УКР)6-8 Параджанов З-14 м15421
Загребельний М. П. Сергій Параджанов. - Харків : Фоліо, 2015. - 126 с.

 

Сергій Параджанов – один з найяскравіших представників «українського поетичного кіно». Він був наділений стількома талантами, що фільми, як виявилося згодом, стали похідними його мистецької фантазії. Художник, колажист, артист, режисер, декоратор, гример – усе це Сергій Параджанов. Початком його кінокар’єри стали фільми «Перший парубок», «Українська рапсодія», «Квітка на камені», що залишилися не поміченими в радянському кінематографі. А вирішальною в долі режисера стала картина «Тіні забутих предків», де сповна втілилося його бачення прекрасного та розуміння міфічного, потяг до картинності та естетизації побуту. Параджанову вдалося відтворити все: атмосферу, і зміст, і поетичність, і дух повісті. Він став засновником українського сюрреалізму, ніби продовжив у часі імпресіоністичні шукання Михайла Коцюбинського. Він відкрив європейськість в українському, подарувавши Україну самій собі.

Видання Михайла Загребельного є життєписом і спогадами про непросту долю митця в культурі загалом, і в кінематографі в тому числі.

Видання розраховане на широке коло читачів.

7.071.2(477)(092) К 61 м1562115
Коломієць Р. Г. Гнат Хоткевич. - Харків : СИЦИЯ, 2019. - 119 с.

 

Виданнявідомого українського письменника Ростислава Коломійця – це захоплива історія про життя видатного українського митця й громадсько-політичного діяча. Ніщо –  ні матеріальні нестатки, ні вимушена еміграція, ні переслідування з боку царизму, ні терор за часів радянської влади – не могло вгамувати його спраги до творчості. Митець українського розстріляного Відродження, романтик у житті і провидець у творчості, він був потрібен своєму народові у найважчі для нього часи.

Видання багате унікальними фактами та аналітичними матеріалами, що робить її не лише захоплюючою, але й пізнавальною. Крім того видання має прекрасну мову та літературний стиль. Цікаві описи, витончена проза та яскраві метафори роблять її справжнім літературним твором і гідним зразком якісної письменницької роботи.

Видання розраховане на широке коло читачів.

929-055.2(477) Т 19
О. Тарасенко. Благословенне жіноче ім'я - Україна. Жіночі портрети країни [Текст] / О. Тарасенко. - Київ : Поліпрінт, 2021. - 240 с.

 
Книга Олесі Тарасенко передає образ країни в портретах 30 видатних жінок, таких як Леся Українка, Катерина Білокур, Ліна Костенко та ін. Своїм талантом українські жінки внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, науку, політику, літературу рідної країни і світу. Запропонована книга містить розповіді про українських жінок, які відомі кожному і водночас невідомі нікому.

1521440 69:727 (075.8) П 82
Проскуряков В. Архітектура шкільних будівель. Принципи удосконалення з урахуванням енергозаощаджування: навч. посібник / В. Проскуряков, Л. Шулдан.- Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011.-244 с.

 
Навчальний посібник присвячено принципам удосконалення архітектури шкільних будівель з урахуванням енергозаощадження. Висвтлено ключові положення містобудівних, формотворчих, композіційних, планувальних та дизайнерських прийомів і заходів архітектурного енергозаощаджування, що можуть бути використані під час проектування, реконструкції або реновації в Україні. Може бути використаний студентами спеціальності "Архітектура" будівельних і політехнічних ВНЗ як додатковий посібний матеріал, архітекторам-практикам та цікавим широкій читацькій аудиторії.

№ 1575648 , 811.512.161(075.8) П 85
Прушковська І.В., Челік Я.С. Посібник з позаудиторного читання турецькою мовою (рівень А1,А2). – К.: Українські пропілеї, 2020.- 248 с.

 

Тексти, представлені у посібнику, є авторськими і мають у своєму складі компоненти автентичного турецькомовного тексту. До кожного тексту  додається турецько-український словник, а також комплекс вправ, які сприяють розвитку говоріння та письма. Посібник розраховано на студентів рівнів А1, А2 і дає змогу читати нескладні тексти на самому початку вивчення турецької мови.

821.161.2'06-31
Санченко, Антон Віталійович. Земля Георгія : повісті / А. В. Санченко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 420 с.

 

Український характер (і навіть норов) породив цілу низку літературних персонажів. Вони мчать на конях, вирятовують приятелів з полону, перемагають ворога кмітливістю, закохуються в найпрекрасніших жінок, мудро правлять батьківським краєм. І щоб в читачів не складалося враження, ніби ці герої десь загублені в минулих часах, Антон Санченко написав книгу «Земля Георгія», засновану на досвіді бувалого мореплавця, якому доводиться зазнати випробувань серед хвиль і на суші. Герої Санченкових шістьох повістей у своїй переважній більшості люди суворі, витривалі, не без кебети в голові, відчайдушні, дотепні й підприємливі. Хоча й серед них трапляється щось таке чужорідне, загрозливе своєю підступністю й лицемірством, як, зрештою, в будь-якому гурті, проте це «щось» каталізує вроджені властивості українського характеру, який перемагає силою справедливості. Так, чоловіки, які постають зі сторінок книги, не мчать на конях, але швидкість їхніх кораблів дозволяє рятувати потерпілих, розрулювати бізнесову ситуацію, давати раду в безвиході і, звичайно, сприяє закоханості…

1458870 69 (075.8) Т 38
Технологія будівельного виробництва: Підручник / М.Г. Ярмоленко, Є.Г. Романушко, В.І. Терновий таін.; За ред. М.Г.Ярмоленка. - 2-ге вид., допов. переробл.- К.: Вища шк., 2005.- 342 с.с.: іл

 
Розглянуто сучасні методи, засоби та технологічні рішення зведення громадських і промислових будівель та інженерних споруд. Питання технології будівельного виробництва у взаємозв'язку з архітектурною споруд і конструктивними й естетичними вимогами до них. Для стентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю "Архитектура".

1574760 004/3 Т57
Тонкошкур О.С. Морозов О.С. Основи технології проектування цифрових пристроїв в середовищі ACTIVE HDL

 
Це видання розроблено на основі узагальнення досвіду, одержаного авторами при викладанні навчальної дисципліни "Технології проектування комп'ютерних систем" на факультеті фізики, електроніки та комп'ютерних систем Дніпропетровського національногоуніверситету ім. О.Гончара Викладені основні відомості необхідні для практичного оволодіння сучасними методами та програмним середовищем проєктування електроних цифрових пристроїв ACTIV HDL.