Вересень  2023 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

908 (477.63) Ч-12
Волоський часопис (До 250-річчя села Волоського) / М. П. Чабан, І. Ф. Ковальова, О. О. Попов / Київ, Фамільна друкарня «Huss», 2019. — 448 с.

 

 Книга «Волоський часопис» присвячена 250-річчю села Волоського на Дніпропетровщині. Видання – унікальне, як і сам населений пункт. Воно розповідає про історію села, відомого ще з часів козацтва, де оселилися й мешкали волохи – вихідці з Волоського князівства, що було на території нинішньої Румунії. Ці люди пліч-о-пліч з українцями пережили й війни, і голод, однак не забули про власне коріння й частково зберегли свою говірку й традиції.
  В книзі подано історичні матеріали, спогади жителів про різні важкі часи, про вбрання, про розкопки, про розвиток громади. Також подані легенди, вірші, пісні, що вже стали народними.

811.521'25(075.8)
Комарницька Т.К. « Переклад різностильових текстів (японська мова)». –К. Видавничий дім Дмитра Бураго, 2021. – 672 с., № 1575386.

 

У підручнику наведено теоретичний матеріал, аутентичні тексти і вправи на переклад, письмо та усне мовлення за функціональними стилями. У розділі з наукового стилю розглядається переклад інструкцій та патентів. Переклад апостилів розглядається у розділі з ділового стилю. Ще окремо розглядається переклад казок у розділі з художнього перекладу. У розділі з публіцистичного стилю, окрім публіцистичних текстів, дається переклад інтерв'ю. Останнім розглядається розмовний стиль, його лексичні та граматичні характеристики та особливості перекладу українською мовою. У практичній частині наводиться переклад діалогів побутового мовлення та Інтернет-форумів.

821.161.2(477.63)/Р 36-241675 1572250мп
Рекуненко Н.Т. Шлюб не пропонувати : роман. - Дніпро : Ліра, 2021. - 216 с.

 
 Книга "Шлюб не пропонувати" журналістки Наталії Рекуненко про історію молодої жінки Іванни, яка шукає себе в житті. У неї складний шлях, оскільки стосунки з одруженими чоловіками змушують її думати, що одружуватися не потрібно. Героїня роздумує над тим, чи може шлюб бути щасливим.

377.8(477.63)"19" Т 29
Театральна школа Придніпров'я. Історія розвитку і становлення театрального відділення / авт.-упоряд. К. В. Мазур ; редкол.: М. П. Беркатюк та ін. - Дніпро : Ліра, 2021. - 387 с.

 

Це 400-сторінковий літопис рідного багатьом Дніпропетровського театрального училища, згодом – театрально-художнього коледжу, а зараз – театрального відділення ДФМХКК, і це книга про зв’язок поколінь. У книзі охоплено цілу епоху, розглянуто розмаїття подій на зламі двох століть. На всіх охочих чекають захопливі розповіді про творчих особистостей, які формували основні принципи театральної школи Придніпров’я. Багатьом буде цікаво познайомитися з тими історичними процесами, які впливали на розвиток навчального закладу, поціновувачам історичних деталей до душі буде прочитати архівні документи, які дозволять відкриті маловідомі сторінки з життя ДДТУ.
Видання ілюстровано унікальними фотографіями, які були збережені митцями та випускниками.