Вересень  2023 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

1552821 821.161.2
Амеліна В. Дім для Дома.-Львів:Видавництво Старого Лева, 2017.-384с.

 
Вікторія Амеліна - молода талановита письменниця , переможиця декількох літературних конкурсів, зокрема Коронації слова ."Дім для Дома "- це другий твір письменниці і на жаль останній ,бо вона стала жертвою ворожого обстрілу в м. Краматорськ.

"Дім для Дома "- це своєрідна сімейна сага, розповідь про історію трьох поколінь родини.Смішний пудель на імя Дом розповідає нам історію цієї родини. У книжці образ дому повязаний з пошуком ідентичності і дім для автора -"це розпорошені  уламки замерзлих річок над землею". 

782.1. В61 м1572657 иск, м1572658 аб
Вовк І. О. Василь Сліпак. - Харків : Фоліо, 2020. - 120 с. : фот. - (Справжні герої).

 

Василь Сліпак («Міф») (1974-2016) – всесвітньо відомий  український оперний співак, соліст Паризької національної опери, який не зміг залишитися осторонь драматичних подій в Україні – був учасником Революції Гідності, давав благодійні концерти, збираючи кошти для військових, та згодом сам вирішив захищати свою країну. Заради вільної України героїчний «Міф» воював і віддав своє життя. Авторка видання через спогади близьких, рідних, друзів Василя Сліпака створює живий образ талановитого, яскравого і сміливого співака-воїна, Героя України.

Видання розраховане на широке коло читачів.

ф154537кп бф 82.3(4УКР)я21 В 65
Войтович Валерій . Українська міфологія [Текст] / В. Войтович. - 4-те вид. - К.:Либідь, 2015. - 662] с. :іл.- фото.

 

Міфи України – це цілий всесвіт народних уявлень, звичаїв,  обрядів, вірувань, казок, притч та оповідок. Українці здавна вірили у надприроднє. Тому і наша міфологія сповнена істотами, яких ніби ніхто й не бачив, але про яких усі говорили. Мавки, Чугайстри, Вій,  Вовкулака – про них знають українці й до сьогодні. Але чому саме такі герої? Що для них було характерним? Про все це вам розповість книга Володимира Войтовича «Українська міфологія». Видання супроводжується ілюстраціями, відомостями про визначних етнографів та ґрунтовною бібліографією. Тож, долучаємося до складової духовної культури українців.

908 (477.63) Ч-12
Волоський часопис (До 250-річчя села Волоського) / М. П. Чабан, І. Ф. Ковальова, О. О. Попов / Київ, Фамільна друкарня «Huss», 2019. — 448 с.

 

 Книга «Волоський часопис» присвячена 250-річчю села Волоського на Дніпропетровщині. Видання – унікальне, як і сам населений пункт. Воно розповідає про історію села, відомого ще з часів козацтва, де оселилися й мешкали волохи – вихідці з Волоського князівства, що було на території нинішньої Румунії. Ці люди пліч-о-пліч з українцями пережили й війни, і голод, однак не забули про власне коріння й частково зберегли свою говірку й традиції.
  В книзі подано історичні матеріали, спогади жителів про різні важкі часи, про вбрання, про розкопки, про розвиток громади. Також подані легенди, вірші, пісні, що вже стали народними.

1559937 641.56 (= 161.2) З- 49
Зелиннська - Джонсон, Я. Спадщина чотирьох господарок. Спогади про те, як готували в українському домі [Текст]/ Ярослава Зелинська-Джонсон.- Львів : Видавництво Старого Лева, 2019.- 256 с.

 
У цій кулінарній книжці зібрано рецепти, які готували різні покоління до свят. витворюючи у своїх домівках особливий родинний дух. Це випробувані роками бабунині, мамині й тітчині переписи - справжній кулінарний скарб, а ще мудрі поради чотирьох господинь та спогади про те, як гтували в українському домі.  Ця книжка -важливий спадок, що заслуговує того. аби його не втрачати. Рецепти страв, які готували та ділили за одни столом, є частиною на шого минулого.

811.521'25(075.8)
Комарницька Т.К. « Переклад різностильових текстів (японська мова)». –К. Видавничий дім Дмитра Бураго, 2021. – 672 с., № 1575386.

 

У підручнику наведено теоретичний матеріал, аутентичні тексти і вправи на переклад, письмо та усне мовлення за функціональними стилями. У розділі з наукового стилю розглядається переклад інструкцій та патентів. Переклад апостилів розглядається у розділі з ділового стилю. Ще окремо розглядається переклад казок у розділі з художнього перекладу. У розділі з публіцистичного стилю, окрім публіцистичних текстів, дається переклад інтерв'ю. Останнім розглядається розмовний стиль, його лексичні та граматичні характеристики та особливості перекладу українською мовою. У практичній частині наводиться переклад діалогів побутового мовлення та Інтернет-форумів.

1444650 689 Л 64
Литвинець Е.М. Українське народне мистецтво. Вишивання і нанизування: [Альбом]. - К.: Вища школа, 2004.- 335 с.: іл.

 
 У виданні наведено стслі історико-художні відомості про ручне вишивання і нанизування, орнаментику. кольорові поєднання та композиційні вирішення. Розглянуто потрібні матеріали, інструменти і пристосування, послідовно викладено технічні прийоми вишивальних швів і способів нанизування, наведено характерні узори. Зацікавить широкий загал шанувальників народної творчості та для тих, хто бажає самостійно навчитися вишивати і нанизувати.

1552921 001.894:621.3 Т 36
Нікола Тесла Мої винаходи. Автобіографія [Текст] / Нікола Тесла; переклад з англ. Олександр Гординчук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2018.- 132с.

 
З автобіографії легендарного винахідника в галузях електрики та механіки довідаєтеся про непересічні здібності юного Тесли, про його роботу над собою, перші спроби та найбільші досягнення, а також дізнаєтеся про його погляди на світ і розвиток цивілізації. А ще знайдете прецікаві передбачення щодо майбутнього людства, частини з яких лише нещодавно почали справджуватись. Ця книга зацікавить винахідників - теперішніх і майбутніх -  тавсіх, хто цікавиться технічним прогресом.

821.161.2(477.63)/Р 36-241675 1572250мп
Рекуненко Н.Т. Шлюб не пропонувати : роман. - Дніпро : Ліра, 2021. - 216 с.

 
 Книга "Шлюб не пропонувати" журналістки Наталії Рекуненко про історію молодої жінки Іванни, яка шукає себе в житті. У неї складний шлях, оскільки стосунки з одруженими чоловіками змушують її думати, що одружуватися не потрібно. Героїня роздумує над тим, чи може шлюб бути щасливим.

391(477.8) С79 1574194 иск, 1574195 аб
Стельмащук Г. Г. Традиційний стрій етнографічних груп українців Карпат. - Львів : Апріорі, 2021. - 216 с. : іл., фот.

 

Книга дослідниці українського декоративного та образотворчого мистецтва професорки Галини Стельмащук присвячена народному вбранню, яке носили українці етнографічних груп: бойки, лемки, гуцули, покутяни, буковинці у Карпатах. Багато спільних рис у ньому з убранням, що побутувало на всіх теренах України, але у зв’язку з кліматичними, економічними, соціальними умовами, культурними зносинами з сусідніми державами упродовж століть у вбранні українців Карпат виробилися свої самобутні локальні риси, які вирізняються барвистістю, оздобленням, способом носіння і тим, що і сьогодні у святкові дні його можна побачити на мешканцях, особливо на Гуцульщині.

Видання зацікавить науковців, художників, студентів, учнів і всіх, хто цікавиться історією, культурою та мистецтвом українського народу.

377.8(477.63)"19" Т 29
Театральна школа Придніпров'я. Історія розвитку і становлення театрального відділення / авт.-упоряд. К. В. Мазур ; редкол.: М. П. Беркатюк та ін. - Дніпро : Ліра, 2021. - 387 с.

 

Це 400-сторінковий літопис рідного багатьом Дніпропетровського театрального училища, згодом – театрально-художнього коледжу, а зараз – театрального відділення ДФМХКК, і це книга про зв’язок поколінь. У книзі охоплено цілу епоху, розглянуто розмаїття подій на зламі двох століть. На всіх охочих чекають захопливі розповіді про творчих особистостей, які формували основні принципи театральної школи Придніпров’я. Багатьом буде цікаво познайомитися з тими історичними процесами, які впливали на розвиток навчального закладу, поціновувачам історичних деталей до душі буде прочитати архівні документи, які дозволять відкриті маловідомі сторінки з життя ДДТУ.
Видання ілюстровано унікальними фотографіями, які були збережені митцями та випускниками.

1559946 646.4 Т 90
Туск Катажина Твій стиль [Текст] : Катажина Туск; перклад з пол. Соломії Савки.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2018.- 240 с.

 
Чому нема що вдягнути, якщо шафа тріщіть по швам? Як добирати одяг, щоб не перетворитися на рабиню модних трендів, які часто зміцнюються? Як завжди мати непервершений вигляд і витрачати на свій гардероб мінімум часу? На всі ці запитання та багато інших відповідає знаний експерт у світі  гарного одягу та добрих манер, модна польська блогерка Катажина Туск. Якщо навіть бігцем переглянути цю книжку, то можна збагнути, що вона (своєю вишуканою естетикою та стриманим дизайном) є дуже стильною, і в її скромній привабливості - ключ до віднаходження твого власного стилю.