Травень  2023 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

И (амер) А 346 № 1375491
Louisa M.Alcott Good Wives

 

"Хороші дружини" - продовження сімейної саги "Маленькі жінки", що оповідає про долю чотирьох сестер Марч. Маленькі дівчатка виросли і непомітно перетворилися в елегантних леді. Кожна сестра йде по своєму життєвому шляху: Мег збирається заміж за Джона Брука, Джо планує стати відомим письменником, Емі мріє подорожувати по Європі і писати картини, а Бесс хоче залишитися вдома і жити спокійним життям. Сестри стикаються з випробуваннями дорослому житті, але, не дивлячись на різні шляхи, спільно справляються з труднощами, і кожна з дівчат знаходить своє щастя.

И(амер) А 35 D 458
Louisa M.Alcott Little Women

 

"Маленькі жінки" Луїзи Мей Олкотт - це роман, на якому виховувалося не одне покоління читачів по всьому світу. Вперше опублікований в 1868 році в США, цей твір було перекладено більш ніж 50 мовами і покладено в основу шести фільмів, чотирьох телесеріалів, кількох опер і спектаклів.

У сімействі Марч підростають чотири дружні, але несхожі одна на одну сестри: романтична Мег, химерна Джо, тихоня Бет і норовлива Емі. Разом з матір'ю чекаючи повернення батька з війни, дівчатка проходять непростий шлях дорослішання, на якому їм зустрічаються поневіряння та нагороди, смертельні небезпеки та безкорислива допомога, хибні орієнтири та справжні друзі.

Ф1559860 641.5(082.12) Б 25
Баррел Енн Підкори свою кухню. Рецепти, що додають сил і натхнення.- Львів, 2018.- 256с.

 
У цій книжці авторка постаралася навіяти читачеві упевненість на кухні та зробити кухарство легким і цікавим. ЇЇ мета - зробити так, щоб господарки готували з радістю і захопленням, навчалися мислити як шеф-кухар,шукали нові прийоми та смаки - та, зрештою, підкорили кухню! Тож користуйтеся цими рецептами, готуйте і вражайте усіх довкола кулінарними шедеврами з насолодою! 

84(7СПО)6 Б44
Белфорт Дж.Вовк з Волл-стріт.- К.:Вид. група КМ-БУКС,2016.-576с.

 
Автор книги, Белфорт Дж. знаменитий фінансовий ділець з Уолл-стріт, засновник однієї відомої інвестиційної компанії. Кожна сторінка його мемуарів, буквально, дихає гламуром 1990-тих років: дорогі машини , роскішні яхти та яскраві жінки. Життя-казка, фантастичний успіх , а потім падіння, зрада друзів , увязнення ....

У своїй неймовірній автобіографії Дж.Белфорт розповідає всю правду про темний бік Волл-стріт і основна думка роману-"великі гроші можуть зруйнувати ваше життя".

347.77(477) 1544490 К 43
Кірін Р.С. Патентологія: монографія / Р.С. Кірін, В.Л. Хоменко, І.М. Коросташова; М-во освіти і науки України, Нац. гірн. ун-т. - Дніпропетровськ : НГУ, 2015.- 424 с.

 
Розглянуто систему патентного права в Україні. Викладено основні положення законодавства України з питань патентного права та його правової охорони. Відображено відомості про проведення патентних досліджень та складання звіту про них. Проаналізовано етапи виявлення винаходу та проведення експертизи заявки на об'єкти промислової власності. Розглянуто порядок одержання патенту. Наведено права й обов'язки суб'ктів патетного права. Викладені відомості про комеціалізацію об'єктів патентного права і договори щодо розпорядження майновими правами на об'єкти патентного права та ноу-хау. Висвітлено питання міжнародного співробітництва у сфері патентного права.

85.334.3 (4 Укр)6 К 53
Книш Ірена. Три ровесниці. 1860-1960. До сторіччя народин Уляни Кравченко. Марії Башкірцев, Марії Заньковецької. – Вінніпег: Видавнича Спілка «Тризуб», 1960. – 320 с.

 

«Метою цієї публікації не є порівняльна студія. Проте привід для порівняння насуває вже само зіставлення в одній книжці цих відмінних середовищем, вдачею, обдаруванням постатей нашого минулого, що їх видала в тому самому році Чернигівщина, Львівщина, Полтавщина. Та які б не були ріжниці і противенства між ними, вони назавжди залишаться власністю української культури. Яскравим виявом талановитості українського жіноцтва. Подані в цьому виданні матеріяли є або мало доступні на еміграції – Марія Заньковецька, або йнакше трактовані в сучасній Україні – Уляна Кравченко, або й тут і там майже незнані – Марія Башкірцев. Це й зумовило появу «Трьох ровесниць».                                                                                                І. К

1556781 821.161.2 Л63
Лис В.Стара холера.-Харків,2018.-272с.

 
Володимир Лис - відомий сучасний письменник,відзначений багатьма нагородами ,але  основна нагорода - це популярність серед читачів. "Стара холера" один із останніх його творів і основна тема цього роману - це нерозділене кохання. І хоч ця тема стара як світ , автор зумів знайти нові відтінки в рішення цієї проблеми.Роман про два боки кохання, про витримку, вірність, про боротьбу за нього й з ним. Роман чудовий та інригуючий і  визиває посмішку, а інколи і сльозу.

821.161.2.06-31 М 21
Малярчук Таня. Забуття [Текст]: роман. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 256 с.

 
Що таке час, як не кит, який поглинає все, зрівнюючи у бездонному череві геніїв і невдах, шляхетних добродіїв і політичних злочинців. Скільки людських життів непересічних українців стали тим заковтнутим планктоном. Їх неможливо дістати із забуття, хіба що хтось із живих відчує нагальну потребу згадувати. У цьому романі тим славетним забутим є В'ячеслав Липинський, український історик польського походження, філософ і невдалий політик, засновник українського монархізму. Його життя було суцільним рухом проти вітру, пожертвою заради ідеї. Але й ним поживився синій кит української пам'яті. Авторка вкладає розповідь про цього чоловіка в уста молодої жінки, героїні роману, нашої сучасниці, котра досліджує старі газети, щоб віднайти власну ідентичність і доторкнутися до минулого, яке вирізали з історії, як з кіноплівки.

ф1574116 кп иск, ф1574117 аб 78.071.2
Маслій М. М. Незрівнянний світ краси Назарія Яремчука . - Чернівці : Букрек, 2021. - 400 с. : фот.

 

Назарій Яремчук - співак, до якого прийшла слава у неповні 20 років. Виконавець, з яким працювали багато композиторів і поетів України. Красень, в якого була закохана мало не вся жіноча аудиторія. Співак, голос якого зачаровував, зцілював, будив у душах і серцях найкращі почуття. Патріот, який до останнього дня не зрадив рідну землю – рідну Буковину. Він передчасно пішов у вічний світ, залишивши незагоєну рану в серцях шанувальників його таланту. Видання присвячене кумиру і гордості, людині і майстру, чиє ім’я стало музичним пісенним брендом України, творча спадщина й величезний авторитет якого працюють не лише на сьогодення, а й на майбутнє України.

Видання розраховане на широке коло читачів.

84 (4 укр)6-5 М 59
Миколаєнко М.А. Вишиванка від євшану. Вибрані поезії.- Дніпропетровськ: ВАТ

 

«Вишиванка від євшану» - вибрані поезії, що охоплюють півстолітній шлях творчості відомого поета Придніпров’я Миколи Миколаєнка. Вишиванка – поетичний образ його віршів, пронизаний вірністю рідній землі й осяяний легендою про євшан-зілля. Степовий полин пробуджує в людині щире почуття вірності Батьківщині.

821.161.2(477.63)'06-1
Митці Дніпра проти війни : збірка поезії та образотворчих робіт / уклад. В. В. Слобода. - Дніпро : Ліра, 2022. - 71 с.

 
Видання представляє частину творів учасників мистецького флешмобу #Митці_Дніпра_проти_війни, в яких розгорнуто широкий спектр образного бачення боротьби громадян України за мир і свободу, відчуття пульсу буремного сьогодення, відображення драматичного часу, в якому ми зараз живемо. Твори об'єднані глибоким патріотизмом і любов'ю до рідної землі та ненависті до загарбників. До збірки відібрані поезії та образотворчі роботи 38 митців, які акумулюють свій біль і горе від війни у художніх творах та наповнені незборимого духу до перемоги.

Ф1515224 351.82(477) П 78
Програма Президента України "Велике будівництво - 2020". Об'єкти/ упоряд. ю. Голик; худож.-оформлювач О. Гугалова-Мєшкова.- Харків: Фоліо, 2022.- 1026 с.: іл.

 
Національна програма "Велике будівництво" спрямована на масштабну розбудову якісної інфраструктури України. Це дороги та школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги та стадіони. Проект розпочато з ініціативи Президента україни Володимира Зеленського. До програми "Велике будівництво" залучено кількасот тисяч осіб. У цій книзі лише невелика частина тих об'єктів, що були створені або реконструйовані у процесі створення нової якості життя.

ф1569487кп бф 94-055.2(477) С 28
Сегеда С. Видатні жінки української історії [Текст] : біографічні нариси на тлі історичних подій. Кн.1. Х-ХVІІІ ст. / С. П. Сегеда. - Київ : Балтія-Друк, 2020. - 260 с.

 

Звертаємо вашу увагу на книгу  відомого українського антрополога, професора Сергія Сегеди  «Видатні жінки української історії: Біографічні нариси на тлі історії. Книга I. X - XVIII ст.».  Це - перша частина видання присвяченого тим жинкам Русі-України, які залишили свій слід на історичній арені нашої країни. Книга   розповідає про долі відомих українок, від легендарної княгині Ольги до Наталії Розумовської, матері останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Складні долі, злети і падіння, вагомий вплив на політичні рішення і вчинки державних мужів – цей історичний калейдоскоп в поєднанні з простотою викладення і багатством мови автора не може не привернути уваги читичів.

94(477.63)(092)
Таланти міста на Дніпрі: Кам'янському - 272 роки. - Дніпро : Ліра, 2022. - 102 с.

 
Приводом для написання другої книги «Таланти міста на Дніпрі» послужила пам'ятна дата - 272 роки від дня заснування Кам'янського. Перша книга цієї серії вийшла в 2020 році. Спочатку звичайне село, а згодом велике індустріальне місто дало країні сотні імен надзвичайно цікавих людей. Ми хочемо розповісти про кращих з кращих серед них. Людей талановитих, обдарованих, неординарних і часом дуже скромних. Імена героїв нинішнього видання назвали звичайні жителі міста, які відгукнулися на звернення групи членів Кам'янського осередку Національної спілки журналістів України. Вони назвали тих людей, хто на їхню думку не тільки талановиті, а й істотно вплинули на долю всього міста. Це вчені і прості робітники, представники мистецтва, культури, спорту. І їх так багато, що авторський колектив зібрав матеріали не на одне видання, а на кілька книжок. Знайомтесь, будь ласка, з талантами міста на Дніпрі.

1574760 004.3 Т 57
Тонкошкур О.С. Основи технології проектування цифрових пристроїв у середовищі Active HDL. Практикум: навчальний посібник/ О.С. Тонкошкур, О.С. Морозов - Дніпро: АкцентПП, 2021, 116 с.

 
Викладені основні відомості необхідні для практичного оволодіння сучасними методами та програмним середовищем проектування електронних цифрових пристроїв Active HDL.

Посібник призначений для студентів спеціальності "Комп'ютерна інженерія"

1574921 004.8 С 91
Штучний інтелет в енергетиці: аналіт.доп. / О.М. Суходоля.- Київ? НІСД, 2022.- 72 с.- (Серія

 
Досліджено основні напрями використання технологій штучного інтелекту в енергетичній сфері. Виділено пріорітетні напрями застосування сучасних технологій у системах енергозбереження. Відзначено проблеми, що перешкоджають швидкому впровадженню штучного інтелекту на корпоративному та суспільному рівнях. Підготовлено рекомендації щодо пріоритетів стимулювання розвитку та застосування технологій штучного інтелелкту в енергетиці України. Розраховано на експертів, науковців, фахівців у галузях енергетики, економіки, національної безпеки, суб'єктів владни повноважень, суб'єктів енергетиних ринків, представників громадських організацій, а також усіх, хто цікавиться проблематикою енергетичної безпеки. Дослідження стане в пригоді під час вироблення енергетичної політики, стратегічному планування у сфері енергетичної політики.