Березень  2023 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

778И (США), S-83, 1501002 ац
The Stepford Wives [Відеозапис, кінофильм, екранізація]: DVD. - USA, 2004. - Переклад назви: Степфордські жінки.

 
"Сте́пфордські дружи́ни" (англ. The Stepford Wives) — комедійний фільм з елементами жахів американського режисера Френка Оза з Ніколь Кідман у головній ролі, екранізація романа письменниці Айри Левіна.
Так якими ж мають бути сучасні жінки? Вродливими і покірними? Чи потрібна чоловікові сильна жінка? Чи може вона досягти поваги з боку сильної статі або чоловікам потрібні тільки ляльки з широким спектром побутових послуг? Ні, сучасні жінки не можуть бути такими як "степфордські жінки"!

И(англ)
Tolkien J.R.R. The Lord of the Rigs. - London,1995 - №1500833

 
Величний твір Дж. P. P. Толкіна поєднує у собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга.

м1573489кп иск 75.071.1(477)(092) Г 70
Алла Горська. Спалах перед світанком / Музей шістдесятництва (Київ) ; упоряд. О. О. Лодзинська. - Київ : Кліо, 2019. - 133 с. : іл., фот.

 

Сьогодні ім’я Алли Горської (1929-1970) стало синонімом українського шістдесятництва. Горська була однією з найбільш затребуваних авторок-монументалісток свого покоління. Її чекала блискуча кар’єра «радянського художника», але Аллу захопила українська стихія. Біографія Горської є дивовижним прикладом світоглядної трансформації. Її безкомпромісність і мужність обстоювання власних переконань, жертовність і патріотизм досі лишаються взірцем для кожного небайдужого серця. Представлене видання присвячене 90-річчю з дня народження видатної української художниці і допоможе читачеві дізнатися, якою вона була.

Видання розраховане на широке коло читачів.

63.3 (4УКР) А 82
Аркас М. Історія України-Русі. – Одеса: Маяк, 1994 - 392 с.

 

 Книга є першою узагальнюючою працею з історії України, що вийшла у світ рідною мовою. У популярному нарисі історичний процес розглядається за персоналіями його провідних діячів. Твір захоплює багатим фактичним матеріалом, яскравою мовою викладу. Використовуючи фольклор, автор передає народне бачення важливих історичних подій.

Автор вступної статті і коментарів В.Г. Скарбей.


 

1551768 94(100)(092) Г 60
Голвей Т. Слова, що лунають крізь час /Террі Голвейю. –К.:КМ-БУКС,2018.-479с.

 

Слово – це влада, яка надає унікальну можливість вести людей за собою. Вміння красномовити цінувалося ще з давніх часів. Переконливо говорити – це залог успіху в любій справі. Книга Террі Голвея «Слова, що лунають крізь час». Найважливіші в історії людства промови, які змінили наш світ» ознайомить Вас з публічними виступами різних історичних діячів і політиків – від біблійного пророка Мойсея до президента Барака Обами. Автор видання  – професор Університету Кіна, історик і  журналіст цікаво супроводжує усі  промови невеликими нарисами, що висвітлюють історичне тло, на якому їх було виголошено. Кожну з поданих у видані промов по праву можна назвати взірцем ораторського мистецтв, бо свого часу вони надихали та змінювали існуючий світ.

1515507 635.1/.8 О- 32
Грекова Н.В. Овочівництво відкритого грунту: Навчальний посібник/ За ред. професора В.І. Шемавньова.- Дніпропетровськ: ДДАУ, 2010.- 470 с.

 
У виданні висвітлено біологічні особливості культур, їх розміщення у сівозмінах, способи сівби та розмноження, технології вирощування основних овочевих рослин, в тому числі за крапельного зрошення. Приділена увага особливостям вирощування малопоширених, але перспективних овочевих рослин в Україні. Також матеріал доповнений історією кожної овочевої культури, їх харчовими та лікарськими особливостями. Посібник прзначений для самостійної роботи студентів агрономічних спеціальностей, може бути корисним керівникам, фахівцям агропромислового комплексу, фермерам, а також власникам присадибних ділянок.


 

821.161.2(477.63)'06-1 Д 81 м1572267кп
Дудар К. Гарна книжка з цікавою назвою. - Дніпро : Ліра, 2021. - 140 с.

 
«Гарна книжка з цікавою назвою» – це збірка переважно студентських поезій авторки, написаних у період з 2011 до 2021 року. Вірші в ній присвячені красі природи, радощам і прикрощам першого кохання, пошукам Бога у зовнішньому та внутрішньому світі людини, ролі молоді у революції та війні, а також загальним соціальним проблемам сучасного суспільства.

1553638 635.9 (02.064) Є 41
Єжов В.М., Гриняк І.В. Рослинництво декоратиних культур.- К.: ПП

 
В монографії представлено стислу історичну інформацію про розвиток рослинництва декоративних рослин від прадавніх часів до нашого століття. Наводиться детальний аналіз існуючої законодавчої бази декоративного рослинництва України та напрямки її покращення. Окремо висвітлюється ринок декоративних рослин України, його динаміка за останні 15 років та основні чинники її змін. Рознаховано на спеціалістів науки й виробництва аграрного комплексу.

1534178
Кідрук М. На Зеландію! - Харків:Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля",2014.-256с.

 
Макс Кідрук - відомий український письменник. Його романи користуються заслуженим інтересом у читачів і залишають по собі неоднозначні враження. Він завзятий мандрівник , побував у 31країні й описав про мандрівки у своїх романах .Один з цих романів - "На Зеландію". Цікаві пригоди ,приправлені дотепним гумором, не залишуть нікого байдужим. 

94(73)"19"(092), К-44, ф1574056 КУБЦ
Кістяківський Дж.Б. «Науковець у Білому домі. Особистий щоденник спеціального помічника президента Д.Ейзенхауера з науки і техніки / Пер. з англ. Я.Войтка. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2021. – 528 с.

 
Видатний українець, відомий американський вчений, гарвардський професор киянин Джордж (Георгій) Кістяківський увійшов в історію ХХ століття як талановитий фізичний хімік та активний член команди, що займалася проектом «Мангеттен» – створення атомної бомби у США.
Наукові таланти та особиста харизма Кістяківського підняли його на небачену на той час для українців висоту – він став спеціальним помічником президента США Дуайта Ейзенхауера з питань науки і техніки. У своєму щоденнику, який в Україні публікується вперше, вчений розповідає про час, проведений у Білому домі, про свою участь у формуванні державної науково-технічної та військової політики США, про тодішнє змагання двох протилежних соціально-економічних систем – США та СРСР. Як учасник низки міждержавних самітів пан Кістяківський мав змогу зблизька спостерігати за найвідомішими світовими лідерами та політичними діячами тієї доби, а з деякими навіть і спілкуватись. За допомогою свого щоденника він дає читачеві змогу зазирнути за лаштунки міжнародної політики, ближче познайомитися з Д. Ейзенхауером, М. Хрущовим та іншими політиками, зрозуміти логіку і мотиви ухвалених американським керівництвом важливих державних рішень.

ф1574102кп иск, ф1574103аб 7.035.93(477
Магдиш І. Ар-Нуво. Стилі українського мистецтва XX-го століття. - Київ : Портал, 2021. - 120 с. : фот.

 

ХХ століття – період, який спровокував цілий вибух нових стилів у світовому мистецтві, серед яких хронологічно першим був ар-нуво. Україна вбирала в себе всі нові європейські творчі ідеї, наповнюючи їх власними смислами і формами. Представлене видання стане зручним і привабливим трампліном для входження до світу візуальної культури для тих, хто досі не цікавився вітчизняним мистецтвом, а фахівці зможуть подивитися на свою царину з нового боку: побачити зображення рідкісних творів українського ар-нуво з обласних музеїв та простежити зв’язки національних і світових тенденцій у мистецтві ХХ століття.

Видання розраховане на широке коло читачів.

1477127иск, 1477128аб, 1477126кп 85.94
Матвієнко В. В серці маю Україну: пісні та романси. - Київ : Музична Україна, 2008. - 330 с. : фот.

 

Видання містить пісні та романси відомого поета та вченого, Героя України, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Павловича Матвієнка. Представлений збірник є найповнішим виданням його поетичних творів, до яких написали музику відомі українські композитори, музиканти, співаки. Видання містить лірико-патріотичні пісні, пісні, адресовані дітям, романси.

Видання розраховане на широке коло читачів.

1438961 42.3я723 О-32
Овочівництво і плодівництво: Підручник / О.Ю. Барабаш, О.М.Цизь, О.П. Леонтьєв, В.Т. Гонтар.- К.: Вища шк., 2000.- 503 с.: іл.

 
У підручнику висвітлено біологічні особливості овочевих культур, способи передпосівної підготовки насіння, метод розсади, догляд за овочевими культурами, питання насівнництва. Окремо викладено технології вирощування овочів у відкритому та закритому ґрунті. Показано, як садити основні породи плодових дерев і ягідників, доглядати за садом, знищувати шкідників і збудників хвороб плодово-ягідних культур, вирощувати насінні й вегетативні підщепи в плодовому розсаднику та ін.

63.3(4УКР-4ДНІ) С 77 1427847 мп, 1507484
Память истории

 

Стародубов, А.Ф. Память истории. г. Екатеринослав (г. Днепропетровск) по литературе и воспоминаниям / А. Ф. Стародубов, В. В. Самодрыга, С. С. Иванов. - Дніпропетрорвськ : Дніпро-VAL, 2001. - 366 с.
У 1976 році Володимир Самодрига разом із краєзнавцем А.Ф. Стародубовим та архітектором С.С. Івановим написав книгу-путівник «Пам'ять історії» з історії та архітектури Катеринослава-Дніпропетровська.
Рукопис планувалося видати до 200-річчя Дніпропетровська, але опубліковали його у скороченому та редагованому вигляді до 225-річчя міста. Книга стала певним етапом краєзнавчих досліджень історії нашого краю.

94П291574144
Пєтков С. Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави.Київ,Видавничий дім

 
Княгиня Ольга - велична і  монументальна фігура в історії України. Біографія княгині наповнена таємницями  та легендами і не на всі  питання у дослідників є відповіді.  Розумна і сильна жінка , властна та жорстока  правителька . Автор добре попрацював з літописами  і перед нами розкривається біографія правительки Русі .

Хто цікавиться історією , тому буде цікаво познайомитися з цією книгою.

1476748 42.374ґ20 С 79
Степура А.В. Енциклопедія домашнього декоративного квітництва: 5000 корисних порад фахівців.- Донецьк: ТОВ ВКФ "БАО", 2006.-384 с.

 
Ця книга розповідає про основні принципи вирощування декоративних рослин у закритих приміщеннях, подані описи біологічних особливостей близько 450 видів культурних рослин, викладені прийоми й методи догляду за рослинами, способи їх розмноження й лікування. Наведено рекомендації з вибору рослин для конкретних умов приміщення відповідно до вимог фітодизайну. Читач знайде також інформацію про те, як озеленити свій балкон, як одержати квітучі рослини до свята, як продовжити життя букета та багато іншого.

 За широтою охоплення інформації книга є енциклопедією декоративного квітництва, а за доступністю викладу - підручником, тому її можна рекомендувати для найшишого кола любителів декоративних рослин.

908(477.63-25)
Чабан М. П. Птахи з гнізда Придніпров'я. - Дніпропетровськ : Дніпрокнига, 2005. - 480 с.

 

"Птахи з гнізда Придніпров'я" - книжка нарисів про славних випускників Катеринославської класичної гімназії, чиї імена довгий час були незаслужено забуті. Серед них - видатні постаті вітчизняної науки, культури і політики. Автор через конкретні долі наближає до нас минуле, підносить престиж знань, повертає із забуття десятки імен. 
Багато корисних та викладених уперше цікавих матеріалів із цієї книги знайдуть для себе працівники освіти, історики, краєзнавці, студенти та всі, хто любить і шанує рідний край і його людей.

Ф 1553647 635.1/.8(075.8) Ч-49
Чернишенко В.І. Пашковський А.І., Кирій П.І. Сучасні технології овочевництва відкритого грунту - Житомир, Рута 2017.- 338 с.

 
В цьому виданні описано особливості сучасних технологій вирощування овочевих культур у відкритому грунті з використанням систем крапельного зрошення. Докладно викладається промислова технологія крапельного зрошення з фертигацією для вирощування різних сільськогосподарських культур. Може бути корисним як для фахівців агрономічних спеціальностей, наукових співробітників, а також фермерів.