Грудень  2023 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

908(477.63)"20"(0/Л 93-921771)
"Любити можна тільки те, що знаєш". Микола Чабан : наук.-допом. бібліогр. покажч. / Упр. культури, нац. і релігій Дніпропетр. облдержадмін., Дніпропетр. обл. універс. наук. б-ка ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія ; упоряд. М. В. Шилкіна ; ред

 

Науково-допоміжне видання «Любити можна тільки те, що знаєш». Микола Чабан» присвячене 60-ти річному ювілею краєзнавця Миколи Петровича Чабана. Бібліографія відображає журналістські та краєзнавчі роботи дослідника за період 2008–2017 роки.
Покажчик містить авторську статтю «Микола Чабан – дослідник, журналіст, краєзнавець» доктора історичних наук, голови Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігоря Кочергіна.
 

811.111(075.8), № 1574741
Business English = Ділова англійська мова: навчальний посібник.– Дніпро:Університет імені Альфреда Нобеля, 2020. – 312 с.

 

Посібник  має за мету  формування та розвиток мовленнєвої компетенції у сфері ділового спілкування. Буде корисним для студентів та викладачів. 

 

398.332.416 К 65 м1551480 иск
Войтович В. Коляда. Дитячі щедрівки, колядки та засівалки / В. Войтович ; худож.: О. Апсити, О. Кульчицька, І. Їжакевич [та ін.]. - К. : ФОП Стебеляк, 2017. - 240 с. : іл.

 

Видання українського письменника, дослідника української міфології Валерія Войтовича – це захоплююча розповідь про дивовижний світ, в якому жили наші діди та прадіди. На основі історичних джерел та багатого фольклорно-етнографічного матеріалу автору вдалося відтворити один із найколоритніших та найулюбленіших образів української міфології – Коляду. До книги увійшли також новорічно- різдвяні щедрівки, колядки, засівалки та поздоровлення (віншівки), зібрані з багатьох регіонів України, коріння яких сягає тисячоліть. Колядки й щедрівки подані із нотами.

Видання розраховане на викладачів українського народознавства, студентів вищих навчальних закладів мистецтва та культури, усіх, хто цікавиться українською народною творчістю.

821А50
Вуді Аллен.Повний безлад.- Львів:Видавництво Старого Лева,2019.-176с.

 
Вуді Аллен- геніальний майстер інтеллектуальної комедії,цинічних пародій та гумору. Збірка короткої прози "Повний безлад" вражає нестримною фантазією, оригінальністю, тонким аналізом людської психіки. В кожному його творі сарказм,та хитромудрі парадокси. Для любителів чорного гумору всесвітньо відомого письменника та режисера ця книга.

782.071.2 (477) К 89
Галина Кузяєва. Солоспів [Текст] : статті, спогади, фото, матеріали до біографії / Дніпропетр. акад. музики ім. М. Глінки ; уклад., загал. ред., комент. А. Тулянцев. - Дніпро : Ліра, 2023. - 303 с.

 

Книга присвячена пам'яті заслуженої артистки України, лауреатки міжнародного конкурсу вокалістів ім. В. Белліні (Італія), викладачки фахового коледжу Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, солістки Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики, солістки та художньої керівниці Дніпропетровської обласної філармонії Галини Кузяєвої. у книзі можна ознайомитися зі спогадами Галини Кузяєвої та спогадами про неї іі колег.

94
Етнонаціональний світ Придніпров'я: колективна монографія. Ч. 2. Етнонаціональні спільноти часів інкорпорації та модернізації / С. І. Світленко [та ін.] ; Дніпров. нац. ун-т ім. Олеся Гончара, Іст. ф-т. - Дніпро : Ліра, 2019. - 216 с.

 

Олеся Гончара, Іст. ф-т. - Дніпро : Ліра, 2019. - 216 с.
Видання розраховане на науковців, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, докторантів, аспірантів, студентів, учителів, усіх хто цікавиться історією рідного краю. Колективна монографія стосується поступу Придніпровського краю та часів інкорпорації від XVIII  до початку XX ст. 

1504960 744(075.8) З-41
Збірник тестів з інженерної графіки.- Київ,2010.- 184 с.

 
Навчальний посібник містить тестові завдання, згруповані по темах у відповідності з програмою інженерної графіки.

1495925 631.355 К 89
Кукурудзозбиральні комбайни.-Херсон, 2009.- 140 с.

 
Викладені питання теорії, конструкторсько-технлогічних можливостей кукурудзозберігальних комбайнів, методики розрахунків приладів та механізмів.

Для студентів спеціальності "Машини і обладнання сільськогосподарського виробництва", викладачів і інженерно-технічних працівників.

ф1494725кп бф 63.3(4УКР)6 Л 14
Лагунова Т. Чарівна Україна [Текст] / Т. Лагунова. - Харків : ФОП Жабська Т. С., 2008. - 192 с. : іл. - укр. та англ. мовами

 

Наша країна надзвичайно багатогранна: Захід не схожий на Схід, а Північ – на Південь. Вона має такі мальовничі куточки, про які навіть найзавзятіші мандрівники не здогадувалися. Ця книга – ваш  персональний гід, який допоможе відвідати найцікавіші міста, навіть сидячи на дивані. Тож, погляньте крізь ці сторінки на казкові пейзажі України, почитайте легенди та міфи, відвідайте незвичайні музеї, доторкніться до давніх історичних пам’яток – і вам обов’язково закортить побачити, послухати та відчути все це насправді.

1519042 631 О -72
Осадчий О.С. Основи сільського господарства.- Київ, 2012.- 294 с.

 
Курс "Основи сільського господарства охоплює основні ланки аграрного виробництва і включає наступні розділи: ґрунтознавство, землеробство, агрохімію, власне рослинництво (рільництво)" Для студентів вищих навчальних закладів.

84(4укр)п84
Процюк С. Троянда ритуального болю.- К.:ВЦ "Академія",2010.-184с.

 
Головний герой роману - український письменник Василь Стефаник. Автор вибудував свою версію життя і творчості письменника. На сторінках роману Степана Процюка ви знайдете історію його кохань і любовних пригод. Окремою темою роману є тема ставлення дітей до батьків і батьків до дітей.Автор від першої до останньої сторінки заводить читача у глибинний,трагічний світ талановитого українського письменника.В своїй творчості він прагнув подолати трагізм буття. Чи був Стефаник щасливим в особистому житті і що таке щастя? На ці питання намагається дати відповідь автор .  

75.071.1(477)(092)(084) Р83 ф1573610 иск
Рудзицький А. Ілюстратор "Кобзаря" Василь Седляр та його доба / А. Рудзицький ; худож. В. Седляр. - Київ : Мистецтво, 2019. - 237 с. : іл., фот. - Бібліогр.: с. 232-237.

 

Василь Седляр - відомий український художник 1920-1930 років, один із засновників школи українського монументального живопису. Талановитий молодий митець, організатор і відомий громадський діяч – він би ще міг так багато зробити. Але хвиля сталінських репресій не оминула й обірвала життя у 37 років. У нього немає могили, він не встиг виростити дітей. Усі його монументальні твори в Києві, Харкові й Одесі знищені. Залишилися лише недосконалі фоторепродукції і невелика колекція станкового живопису та малюнка, яка нині зберігається в Національному художньому музеї України в Києві. Книга історика мистецтва Артура Рудзицького «Ілюстратор «Кобзаря» Василь Седляр та його доба» з максимальною повнотою репродукує живописні та графічні роботи художника, зокрема, шедеври української книжкової графіки – ілюстрації Василя Седляра до «Кобзаря» Тараса Шевченка 1931 та 1933 років, які майже вісім десятиліть залишалися невідомими та недоступними любителям мистецтва. Видання побудоване на використанні широкого кола архівних документів, авторських замальовок, ескізів, фотографій, листів, які зберігаються в державних та приватних збірках.

Видання буде цікавим шанувальникам образотворчого мистецтва.

1497971 687.122 С60
Солнцева Г.В. Сучасні моделі суконь.- Донецьк: ТОВ ВККФ "БАО", 2006.- 448 с.

 
Як навчитися одягатися модно, красиво, а головне - оригінально. Відповідь проста: шити самостійно! Своїми секретами з вами поділяться професійні кравці. Принцип побудови цієї книжки - від простого до складного. Читачки навчаться знімати мірки, створювати основне креслення сукні, познайомляться з найбільш актуальними силуетами. Книжку розраховано на широкий читацький загал.

Ф1508781 744(075.8) К 93
ФКурс нарисної геометрії.- Львів, 2010.- 360 с.

 
Розглянуто основні положення інженерної графіки з елементами нарисної геометрії архітектурно- будівельного креслення та комп'ютерної графіки. Наведені приклади розв'язання окремих задач та виконання графічних робіт.

Посібник містить необхідний обсяг питань з інженерної та комп'ютерної графіки відповідно до вимог робочих програм курсів. Призначений для студентів інженерно-будівельних спеціальностей.

811.161.2’25, № 1575243
Шмігер Тарас. Історія українського перекладознавства = A History of Ukrainian translation studies: навчальний посібник – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2021. – 180 с.

 
У книзі представлено основні поняття, принципи українського перекладознавства, щоб увести читачів у контекст історії української науки, а також допомогти сформувати критичні навики для оцінки теорій перекладу й усвідомити динаміку дослідження перекладу. Розраховано для студентів-перекладознавців, мовознавців, україністів та славістів.