Сiчень  2023 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

94(4)"11/12"(092)
Yasynetska Olenaю Three Generations of Devout Believers:Ingegerd of Sweden, Anna of Kyiv, Edigna of Bavaria 11th- early 12th- Kyiv,2022 інв.№ 1563005

 
«Три покоління благовірності» присвячене життєписам трьох князівен, а саме: Інгігерди – принцеси шведської, Великої княгині Київської, Анни – князівни Київської, королеви Франції та Едігни – принцеси французької, небесної покровительки Баварії, блаженної. Будучи членами однієї родини і представницями трьох поколінь одного роду (мати-донька-онука), що кровно поєднує правителів середньовічної Швеції, України, Франції, Німеччини, Британії та інших держав, вони є прикладом генетичної та духовної спорідненості України з усім європейським християнським світом. 

И (Англ) В 56
Pete Best/Patric Doncaster/ John Lennon les Beatles et...moi.- Le Rocher-1990 - 202p.

 

У відділі документів іноземними мовами є дуже цікава книга «John Lennon, les Beatles et moi» французькою мовою , одним з авторів якої є Pete BestХто ж він такий і що його пов`язувало з відомою групою?Виявилося, що у 1963 році, коли  The Beatles викликали небувалу бурю у музичному світі та назавжди змінили популярну музику, знаменита сьогодні  група чотирьох хлопців з Ліверпуля — Джон, Пол, Джордж та Рінго — здобула свою популярність ще у серпні 1962 року як ансамбль Джон, Пол, Джордж та… Піт. Піт Бест був барабанщиком гурту з літа 1960 року.  Він супроводжував групу протягом двох років, поки вона набиралася досвіду.  Проте для Піта дорога раптово обірвалася, коли у 1962 році, на порозі всесвітнього тріумфу групи, його було відсторонено від роботи без будь-якої причини. Більше двадцяти років Піт Бест зберігав мовчання, щоб першим із The Beatles розповісти історію тих безгрошових років. Це  автобіографічна книга, в якій він описує повсякденність тих минулих років, смак першого успіху, невимовну історію його «звільнення», депресію, свою спробу самогубства і нарешті свої марні зусилля залишитися в шоу-бізнесі. Піт Бест без вагання звернувся до своєї власної колекції, щоб проілюструвати історію Джона, Пола, Джорджа та… Піта.

1573911 иск, 1573910кп рф 94(477) В 48
Винницька Я. Ковчег «Україна». - Львів : Ковчег, 2021. - 160 с.

 

У виданні Ярини Винницької «Ковчег «Україна» зібрано культурну спадщину України: артефакти традиційної культури, шедеври професійного мистецтва, символи і архетипи, історичні постаті й видатні культурні діячі – усе те, що заслуговує на статус «бренд України».

«Ковчег «Україна» - це книга-ініціація, книга мандрівка тисячоліттями української історії та культури в пошуках себе. Авторка видання запрошує на борт корабля-скрині, щоб доторкнутися до Справжнього і згадати все, щоб кожен українець знав те, про що йдеться в цій книзі, впізнавав ці імена, артефакти, картини тощо, щоб пізнати себе справжніх і любити свою націю.

Видання розраховане на широке коло читачів.

Ф1574012 641.56(477) В 67
Волков О. Сучасна українська кухня.-Київ, 2021

 
Хліб та вода - козацька їжа. мабуть, кожен ще в дитинстві чув цей вислів. Та що ж ще їли козаки на Січі і що зараз їдять їх вдячні потомки-українці? Якими кулінарними традиціями славиться кожна область України? Яка з українськиї страв по -праву носить звання "національної"? Про все про  це у цій книзі.

Ф1569244 641.56(477) З-43
Звичаї нашого роду: страви української кухні /авт.-упоряд.: С.Железняк.- Київ: Генеза, 2019

 
Із цієї книжки ви довідаєтеся про найбільші свята-як церковні, так і світські - та обрядові дійства, характерні для них; про страви, якими наші пращури частували гостей і про які нині пам'ятають лише старожили; а також ми розповімо про прикмети, які наші прабатьки, багаторічно спостерігаючи за природою, передавали з уст в уста від покоління до покоління.

1573512 641.3 К 56
Коваленко О. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт/ Олексій Коваленко.- К.: Віхола, 2021.- 224 с.

 
Усе своє життя, успішно проігнорувавши ботаніку, ми керуємося лише одним простим правилом: солодке-фрукт, а все решта - овочі. Насправді це так не працює. У цій книжці, музейник та автор блогу "Довколоботаніка" Олексій Коваленко розповість справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті, а ще навчить відрізняти овоч від фрукта, горіх- від горішка, а кавун - від ягоди.

Ф1574139 621.311 П27
Пермяков А. Шлях світла.-Киїі,2021

 
Захоплива енергоподорож зі сходу, шляхом Сонця, до заходу найбільшими енергооб'єктами країни. Ця книга - потужний імпульс, аби відвідати їх як турист і дізнатися про діяльність тих людей, що схожі на чарівників- енергетиків. Вони майже з нічого роблять світло, яке насичує наші лампочки, розігріває їжу в мікрохвильовках, воду - в бойлерах і дає нам право називатися сучасними людьми. Адже тільки сучасна людина звикла "діставати"світло одним натиском вимикача.

Ф1573587 641.56(477) П 38
Плесконос А.А. Національна спадщина України.- К, 2021

 
Національна кухня завжди доповнює, а іноді і пояснює історію народу. Кухня - це і дипломатичний інструмент, і політичний, і навіть військовий ! Якщо ви думаєте, що знаєте все про українську кухню, то тим більше ця книга вас приємно здивує і навіть приведе в захват. Здивує тому, що на вас чекає безліч несподіваних відкриттів!

929(477) С42
Скицька Уляна #НАШІ на карті світу. Історії про людей, якими захоплюється світ. -Львів:Видавництво Старого Лева,2018.-320с.-№1559603 б/ф

 

 

Українці беззаперечно талановита нація. І як би не  розкидувало їх  життя по світу, вони завжди генетично пам’ятають своє коріння. Книжка журналістки Уляни Скицької «#НАШІ на карті світу» - це 80 історій про непересічних людей: українців за походженням чи місцем народження, яких визнав увесь світ. Деякі  постаті вже відомі і розпіарені, а є й ті, хто стане для багатьох справжнім відкриттям: Володимир Титла – оскароносний мультиплікатор студії «Дісней», Геді Ламар – донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи WI-FI, Зельман Ваксман – лауреат Нобелівської премії за винахід антибіотиків та багато-багато інших. Їх біографії дивують, надихають і викликають почуття гордості за українську націю.