Вересень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

  

ф1494737кп хр чз, 
ф1496189 аб, 
ф1496190 аб

Нестайко В. Секрет Васі Кицина. Енелолик, Уфа і Жахоб'як. – Харків : Школа, 2008. – 128 с. : кольор. іл. – (Дивовижні пригоди в лісовій школі).

Після прочитання першої книги про лісову школу, неможливо було утриматися, щоб не продовжити читання. Події розгортаються у спеціалізованій музичній лісовій школі, викладання в якій проводиться ведмежою мовою і де навчаються маленькі діточки-звірятки. В цьому розділі з'являються нові герої: сором’язливий Вася Кицин, чужопланетні мавпочки Енелолик і Уфа, дракончик Жахоб'як. Дуже сподобалося, як автор розповідає про шкільні будні звірят, про те, як вони підтримують один одного, як допомагають влитися в колектив новому учневі. Тема дружби – дуже актуальна, у своїх книжках письменник навчає маленьких читачів як важливо мати у житті друзів. Наприклад, вчителька Пантера Ягуарівна говорить: «Як добре, коли діти дружать. І як було б прекрасно, якби в усьому світі, а точніше Всесвіті, всі дружили і не сварилися, не ворогували ніколи». А ще в казці багато пригод, таємниче розслідування, секрети та дотепний гумор – все те, що так подобається малечі! Хоча книга розрахована на діток молодшого та середнього шкільного віку, проте її сміливо можна читати й дошкільнятам. 

1569315 кп чз

Джіо, Сара. Фіалки в березні: роман / С. Джіо. – Харків : Віват, 2020. – 320 с.

Це дебютний роман успішної американської письменниці Сари Джіо. Варто сказати, що він дійсно заслуговує на увагу. Саме ця книга здобула світову популярність для молодої авторки. Здавалося б, банальний сюжет – головна героїня після розлучення приїжджає на острів, аби трохи відпочити та набратися сил. Там знаходить записник своєї родички і зацікавлюється сімейними таємницями, інтригами та нерозказаними історіями. Цей роман просто створений для теплих вечорів, проведених із запашним м'ятним чаєм. Атмосфера спокою, що огортає повністю після описів краєвидів острова Бейбридж, його заходів сонця, піщаних пляжів, відпливів і припливів, не покидала мене ще довгий час. Так, описів природи в книзі багатенько, але це дає саме той колорит усамітненого життя на острові, який потрібен для проживання життя разом із героями книги. Також можна сказати, що ця книга про те, як запальний характер і небажання розібратись і вислухати когось можуть зруйнувати як щастя і життя його власника, так і життя та совість багатьох близьких осіб. Якщо вам потрібна книга для відпочинку, кращої не знайти 

1552964 кп хр

Діккер Ж. Правда про справу Гаррі Квеберта: роман; пер. з фр. Л. Кононович. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 702 с.

Кажуть, що найкращі речі завжди трапляються несподівано. У моєму випадку це твердження цілком справедливе для книг. Одного дня бібліотекарка мені порадила «Правда про справу Гаррі Квеберта» – роман, який змінив моє уявлення про сучасний детектив. У центрі гостросюжетного роману молодий автор, який щойно видав власний бестселер і наразі знаходиться у творчій кризі. Перед ним білий аркуш, але він нічого не може написати на превеликий жаль власного видавця. І ось письменник вирушає за натхненням до свого старого вчителя Гаррі Квеберта, але потрапляє в клубок неймовірних подій – вчителя звинувачують у вбивстві, й головний герой спробує його врятувати, розплутуючи клубок брехні та написавши нову книгу. Роман неймовірний, інтелектуальний, привабливий та дуже колоритний. Я до кінця не міг розібратись, хто є хто й чи закрутиться сюжетна лінія ще сильніше. В кінці лише жаль, що це всього лиш 700 сторінок. Адже хочеться ще і ще отримувати стільки емоцій від читання цього роману. Цікаво, ця книга вдало екранізована на цілих 10 серій. Тож треба подивитися. 

1573516 кп чз

Колґан Дж. Маленька книгарня щастя: роман / Дж. Колґан ; пер. з англ. О. Сандига. – Київ : Рідна Мова, 2021. – 340 с.

Ця історія – для книголюбів-романтиків. Головна героїня працює у невеличкій бібліотеці і її головним талантом є вміння добирати кожному читачеві саме ту книгу, яка у цей момент йому потрібна. Але бібліотеку розформовують, тож дівчина залишається без роботи. Цей випадок змусив її нарешті перестати ховатися за вигаданими персонажами та почати насолоджуватися власним життям. Ця, легка в читанні книга, поєднує в собі любов до книжок, до своєї справи, сумні життєві історії героїв, кохання та розчарування, висвітлює життя різних людей і їхні проблеми. Водночас роман дуже теплий, місцями смішний, місцями сумний, з невеликою прихованою мотивацією. Адже так, як змінила своє життя головна героїня, відповідно до своїх вподобань, не побоюючись втратити все, вселяє надію та спонукає до власних змін. Особливо сподобалися моменти про упорядкуванням книг, де описана любов головної героїні до кожної книги, те як вона оформлювала простір для них, полички, створюючи затишну атмосферу. Роман написано в дуже легкому оптимістично-динамічному стилі. Отже, якщо Ви бажаєте чогось повітряного й легкого, то цю книжку варто читати. 

1552897 аб, 
1552896 кп чз

Янссон Т. Літня книжка: повість; пер. з швед. Н. Іваничук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 154 с.

Мене одразу ну просто заворожила назва книги та її прекрасна і тепла обкладинка. Туве Янсон відома фінська письменниця та художниця, всесвітню славу якій принесли книги про Мумі Тролів. Але у творчому доробку авторки також можна знайти багато інших творів, одним з яких є «Літня книжка». Головні герої – Софія, тато і бабуся, проводять кожне літо на острові, де в них є своя затишна хатинка. Письменниця мальовничо описує різні деталі дому, садка та лісу, кожної рослини та тварини. Вона приділяла велику увагу кожній дрібнички, ніби хотіла показати, що все варте уваги, навіть, маленькі та незначні речі. Наприклад, зворушливий момент, коли бабуся роздивляється маленьку пір'їнку, придумуючи їй свою історію, чи розповідь про болото біля хатини. Мені дуже сподобалась бабуся, її думки та намагання навчати й виховувати онуку. У цій історії немає динамічного сюжету, життя на острові неквапливе та спокійне. Рекомендую цю книгу дорослим, адже головні герої демонструють зразки того, як заспокоїти дитину у нападі люті, як допомогти їй розібратися зі своїми страхами, як прийняти біль і складні життєві ситуації, як впоратися з різними труднощами, як не нашкодити дитячому розвитку. 

1560403 кп хр, 
1560404 аб, 
1570598 чз

Чумарна М.  Королівство мови. – Львів : Апріорі, 2018. – 123 с.

Педагогиня, поетка, журналістка, дослідниця української символіки та звичаєвості Марія Чумарна написала багато наукових досліджень і низку художньо-пізнавальних видань. Її нова книга розрахована на педагогів і батьків, з якими вона ділиться роздумами про духовну природу Мови, знайомить з цікавими фактами про виникнення писемності, особливості української мови в суцвітті світових мов. Видання містить вірші, розвивальні ігри, казки, прислів’я і притчі про силу слова у нашому повсякденному житті. Авторка роз’яснює витоки етнопедагогіки та магічну силу колискових пісень. Недарма кажуть «Мова – душа народу», тож авторка спробувала відчути живу душу Мови та спрогнозувати, що станеться з людиною, якщо її позбавити Мови. Письменниця впевнена, наука про Мову є неосяжним океаном, тож запрошує читачів у мандрівку неозорим, прекрасним, казковим Королівством Мови. Треба пам’ятати, що мова є живим творінням, а тому вона не випадкова у житті людини, як не випадкове її ім’я та місце народження.  

ф1565686кп иск

Мрії та долі: живопис, графіка, скульптура українських художниць: альбом / упоряд. О. Старшинова ; вступ. Г. Алавердовой. – Київ : Р.К. Майстер-принт, 2019. – 280 с. : фот. кольор.

Художній альбом «Мрії та долі» присвячений творчості українських художниць XIX–XXI століть. Це не просто ілюстрований довідник, де згадані жінки, які зробили свій внесок в українське образотворче мистецтво. Автори намагалися показати читачу, як у творах мисткинь відбилися їхні мрії та долі, а головне – час, в який їм випало жити і творити. Мистецтвознавці та всі цінителі образотворчого мистецтва мають можливість ознайомитись з творчим шляхом українських художниць, подивиться на їхні роботи та дізнатися, які людські риси були їм притаманні. В кожній сторінці видання відчувається, що автори створили цей альбом з великою повагою до Жінки. Ця книга саме про жінок, які не могли та не можуть жити без мистецтва. Нам дійсно є чим пишатись, адже на нашій землі народжувались зірки, імена яких увійшли до світової спадщини. Нам є над чим замислюватись, тому що навколишній світ бував жорстоким до жінок-творців, які не підкорялись системі. Нам є кого підтримувати, адже українське «жіноче» мистецтво сьогодні яскраве, різноманітне, тендітне та разом з тим міцне. Саме про таких жінок-митців це корисне та чудове видання. 

1544489кп хр

Кідрук М. Зазирни у мої сни: роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 521 с.

Побачивши цю книгу в переліку претендентів на звання «Книга року ВВС», вирішив обов'язково прочитати, бо вже багато хорошого чув про творчість Кідрука. Я люблю гостросюжетні твори, та досі переважно читав закордонних авторів. Мені здавалося, що в Україні мало пишуть у подібних жанрах, а якщо й пишуть, то не дуже добре... Макс Кідрук став для мене просто відкриттям в українській літературі! Його захопливий роман «Зазирни у мої сни» – це водночас і трилер, і жахи, і містика, і детектив. Автор розповідає про нібито звичайну українську родину, але згодом стає зрозуміло, що з сином Мирона і Єви щось не так. Після не зовсім вдалої операції хлопчик Тео якось перемінився, з ним почали відбуватись дивні речі, та й з усіма членами родини теж. Сюжет надзвичайно моторошний і напружений. І вже коли ти думаєш, що все налагодилось... усе починається з початку та з більшими обертами. Макс Кідрук взяв за основу сюжету психічні процеси людини, таїнство сну та приправив крапелькою містики – і вийшов надзвичайно цікавий, виважений, логічний трилер, ба навіть горор. До речі, дуже вдалий перелік музичних творів, ретельно складений письменником і рекомендований для прослуховування під час читання. Авторський стиль мені сподобався, тож буду читати й інші його твори. І взагалі мене порадувало те, що у нас є класні письменники, які створюють гостросюжетну літературу на достойному рівні. 

1573537кп чз

Кузнєцова Є. Спитайте Мієчку: роман. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 268 с.

Книга «Спитайте Мієчку» нагадала мені один із голлівудських фільмів, де велика родина збирається під одним дахом, в честь якоїсь події. Це роман, написаний жінкою про жінок, але не лише для жінок. З гумором і українським колоритом розповідається історія представниць одного роду – таких різних і таких схожих, що, читаючи, спочатку навіть плутаєш, про кого зараз йдеться. Головні героїні – три сестри, дві з яких є рідними і які одночасно повертаються до свого місця затишку і до людини яка їх знає найкраще – до своєї бабусі в старий будинок з яблуневим садом. Роман потрапив мені у саме серденько, все описано душевно, атмосферно, по-сімейному, з іронією та з великою любов'ю. Я згадала щасливі миті дитинства, коли проводила канікули з бабусею, з'явилася ностальгія і пекуче відчуття скороминущості та невблаганності часу. Якось дивно, що в одну маленьку книжку вмістилися долі кількох поколінь таких різних людей, яких тягне таємничою силою до старенької хати крізь роки й континенти. Щиро раджу прочитати цю затишну та добру книгу, яка зігріє або навіть обніме вас. 

1562138 кп хр 
1562139 аб

Бабкіна К. Мій дід танцював краще за всіх. – Київ : Комора, 2019. – 144 с.

Дуже люблю творчість сучасної української письменниці Катерини Бабкіної. Вона не боїться підіймати у своїх творах дискусійні питання та завжди апелює насамперед до емоцій читачів. Дуже люблю її вірші, та все ж багато хто характеризує Катерину як майстра саме короткої прози. Тому я взяла почитати збірку оповідань «Мій дід танцював краще за всіх». Книга охоплює історію кількох родин, тож її доцільно вважати своєрідним романом в оповіданнях. П'ятеро дітей стають друзями на все життя. У кожного своя історія, пережита або переказана. Вони разом пішли до першого класу, зростали разом з незалежною Україною та, головне, пронесли свою дружбу крізь роки. Книга про самотність, про втрати, про переосмислення цінностей. На мою думку, читаючи оповідання, кожен знайде у них свою історію та свій спогад. Розповіді дуже правдиві й щемні, вони дуже мене розчулили та торкнулися глибини душі. Тож це та книга, про яку важко у двох словах розповісти, її варто лише прочитати та прожити. 

м1544697кп хр чз

Гунель Л. Бог завжди подорожує інкогніто. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 414 с.

Цитата А. Енштейна «Випадок – це Бог, який подорожує інкогніто» стисло та влучно розкриває суть роману. Книга розповідає про молодого хлопця Алана, який опинився на межі самогубства, але його рятує таємничий незнайомець. Він береться налагоджувати життя Алана, навчаючи простих життєвих істин, про які ми всі добре знаємо, але не використовуємо. Наприклад, що треба вміти сказати «ні», що свобода передусім має бути всередині тебе і так далі. Сюжет надзвичайно динамічний, герої – непересічні особистості, а присутня майже детективна інтрига робить читання захопливим. Здавалось би, проста життєва історія переплітається з «вбудованим» в сюжетну лінію курсом справжньої психотерапії. Тому книжка є не тільки цікавою, а й корисною. Її автор, Лоран Гунель – фахівець з психології розвитку особистості, керівник різних міжнародних семінарів із сучасної психології, присвятив себе дослідженню природи людської душі. На мій погляд, цей роман може послужити чудовим практичним посібником з подолання багатьох тяжких психологічних проблем.

635.9(02.064) Є 41
Єжов В.М., Гринник І.В. Рослинництво декоративних культур.- К.: ПП

 

В монографії представлено стислу історичну інформацію про розвиток рослинництва декоративних культур від прадавніх часів до нашого століття,  значення для людства декоративних рослин як елементу соціуму, естетичної та економічної його складової. Надалі надається класифікація декоративних рослин, ботанічна та загальна біологічна характеристики окремих представників цих рослин по групах класифікації.

Ф1573510 641.56(477) К 50
Клопотенко Є. Збавлення їжею з українським смаком.- Київ, 2020

 

Настав час позбутися незрозумілих забобонів та тереотипів про українську кухню. Адже спосіб зберегти традиції - підлаштовувати їх під сучасний стиль життя. Які страви ви уявляєте, коли думаєте про українську кухню? Борщ, вареники? ...А знаєте, про що б іще подумали українці в ХІХ столітті? Про шпундри, тетерю, квашу й ще чимало іншого. Що ж насправді вважати українською кухнею і які страви незаслужено відійшли в небуття. У своїй новій книзі Євген Клопотенко допоможе розібратися з цим.

Ф1573509 641.56(477)(083.12) К 50
Клопотенко Є. Зваблення їжою. 70 рецептів, які захочеться готувати.- Київ, 2021

 

Євген Клопотенко познайомить вас не лише з добіркою смачнючих рецептів, випробуваних практикою, але й власною філософією кулінарії. З цього моменту сніданок, обід, вечеря стануть для вас не буденною необхідністю, а часом насолоди, творчості та щастя. 

1560503 631.3(075.8) К 89
Кузенко Д.В., Вантух З.З Самохідні обприскувачі. Навчальний посібник для підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорії Н .- Львів :

 

У посібнику розглянуто класифікацію, будову, робочий процес, регулювання та основні техніко-експлуатаційні показники базових моделей самохідних обприскувачів, описано їхні робочі органи, взаємодію з робочим розчином та рослинами. Викладено агрономічні основи хімічного захисту рослин. технології, що використовуються при обприскуванні та елементи системи точного землеробства. 

1552797 кп иск, 1552798 аб 784.011.26
Кузьменко, О. Група Скрябін та друзі по сцені. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 186 с. : іл., фот.

 

Група Андрія Кузьменка «Скрябін» засвітилася свого часу яскравою зіркою на українському музичному просторі. Склад групи змінювався, єдиним постійним учасником колективу від часу його заснування і до своєї смерті залишився Кузьма Скрябін – гуру та натхненник гурту, талановитий композитор і співак, шоумен і ведучий. У представленому виданні зібрано світлі спогади мами Андрія Кузьменка – Ольги Михайлівни, та друзів по сцені про історію створення групи «Скрябін» і творчий шлях Кузьми-сина, Кузьми-друга, Кузьми-музиканта, який за життя став культовим виконавцем, а тексти його пісень нині цитують і називають пророчими.

Видання буде цікавим шанувальникам творчості групи «Скрябін» й Андрія Кузьменка.

1560074 821.Н65
Нікуліна А.Зграя.-Х.:Віват,2018-320с.

 

"Зграя"- жива та динамічна книга про шістьох підлітків, яких обєднує пристрасть до паркуру.  Що особливо подобається - це  точність в описах усього, що стосується мистецтва подолання перешкод. Трюки, локації, сленг, і-найважливіше - психологія  трейсерів прописана  досконало. Авторка книги сама колись була трейсеркою, а її спогади та досвіт лягли в основу романа, адже неможливо розповісти читачеві  про паркур, якщо ти не був у цій шкурі.

А.Нікуліна написала чудову книгу про зворушливо важливе - дружбу та повагу, віру у власні сили та вміння вчасно підставити плече, не очікуючи нічого натомість,- про всі ті нібито прості істини, засвоєння чи ігнорування яких у юності визначає наперед наше життя.

Ф1573587 641.56(477) П 38
Плексанов А.А. Національна кулінарна спадщина .- К,2021

 

Культурна спадщина кожного народу складається з багатьох історичних шарів, створених в різні епохи людьми з різним світоглядом і досвідом, різними смаками і уподобаннями. Не забудьмо також, що культура - це не тільки сфера професійного мистецтва, охорона здоров'я чи наукової творчості: існує і масова, непрофесійна культура виробництва, і культура поведінки та побуту.

1572632 821.161Ф95
Фурса С. Алекс.Начало пути.-Хаоьков:Фолио,2020.-475с.

 

С.Фурса відомий український фінансист, аналітик, експерт в області економіки. "Начало пути"- це його другий роман, де читач знову зустрінеться з Алексом, героєм його першої книги "Шлях додому". Разом з головним героєм ми відправимось в подорож по трьом континентам, в надії на  справедливість.

Роман написано в жанрі детектива.