Серпень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

  

1561974кп чз

Джонсон, Боріс.  Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію; пер. з англ. Ю. Гірич. – Харків : Віват, 2019. – 398 с.

Якщо цікавитеся історією, відомими особистостями та фактами з їхніх життів, то варто прочитати книгу про видатну особистість талановитого політика, оратора, письменника та навіть художника, а також людину з непересічним почуттям гумору. Про Черчилля написано дуже багато, проте з роками інтерес до його біографії зовсім не вщухає. На мій погляд, робота Боріса Джонсона виконана найбільш досконало. Автор пропонує власне бачення цієї культової особистості. Під час роботи над дослідженням Джонсон використовував не лише загальновідомі історичні факти, а й мемуарну літературу, праці інших дослідників та навіть анекдоти про Вінстона Черчилля. Тому текст вийшов не сухим, а доволі емоційним, написаним простим стилем і легким для сприйняття. Черчилль постає живою людиною, а не просто політиком з  минулого. Книгу побудовано в хронологічному порядку і автор вдало показав причинно-наслідкові зв'язки між подіями й етапи становлення Черчилля як державного діяча, що може допомогти зрозуміти логіку подій і вчинків. Зрозуміло, всіх деталей та подробиць за 90 років життя в одній книзі не помістиш, але в ній розглянуті основні аспекти: стосунки в сім'ї, перше кохання, навчання, воєнні дії, журналістика, втеча з полону, кар'єра холодна війна та багато іншого. 

1541565кп хр

Винничук Ю. Аптекар: роман; худож.-оформ. Л. П. Вировець. – Харків : Фоліо, 2015. – 318 с.

З автором я вже мав приємність познайомитися, тому з гарним очікуванням сідав за цей роман. І я  не розчарувався. В книжку поринаєш з легкістю, сюжет захоплює, з насолодою читаєш розділ за розділом. Для мене стало відкриттям, що Львів мав порт. Про річку, яка протікала через Львів, я вже знав, але щоб уявляти поблизу Львова вітрильники – це було щось нове. І не тільки цим автор здивував. Історичне тло, фантастичність оповіді, балансування на межі реальне-нереальне все було неймовірно круто. Атмосферність книги просто шалена – я наче проживав разом з героями в XVII столітті! Останній раз я таку атмосферу отримав від прочитання «Ім'я рози» Умберто Еко, тож за це автору дуже дякую. А ще у книзі такі колоритні ілюстрації, що аж морозець шкірою – ніби реально читаєш книгу XVII століття. Місце дії – передовсім Львів, але також і Венеція, Середземне море, Ґданськ. Батьки відправляють українського юнака Лукаша на навчання до Венеції. Там він здобуває лікарську освіту, а практику отримує, коли бере участь як санітар разом із колегою Мартином у морських боях між флотами Венеційської республіки й Османської імперії. Діставши поранення, герої вирішують вертатися на батьківщину. Дорогою на друзів нападають загадкові розбійники – Мартин гине та заповідає Лукашеві своє ім’я та свою аптеку у Львові. Нове життя під чужим іменем починається як тиха та спокійна робота пересічного аптекаря. Однак і тут невдовзі починаються справжні серйозні пригоди, внаслідок яких Лукаш-Мартин ризикує залишитися без голови. Тож, якщо вирішите прочитати книгу, гарантую, що інтрига не полишить до останньої сторінки. 

м1558356 аб; 
м1561393 аб; 
м1558355кп чз; 
м1561392 куц

Гунель  Лоран. День, що навчив мене жити: роман; пер. з фр. З. Борисюк. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 288 с.

Цю книгу часто порівнюють з іншим бестселером автора «Бог завжди подорожує інкогніто». Але для мене це різні книжки, на різну тему, але обидві варто прочитати. Це легка історія, без якихось там закручених інтриг чи несподіваних сюжетних поворотів. Принаймні, для мене особливих несподіванок не було. Головний герой роману – успішний бізнесмен Джонатан, який у швидкому темпі власного життя втратив і своє щастя, і себе самого. Якось циганка напророкувала йому трагічну долю, що він скоро помре. Чим завершиться історія, я не скажу, але можу сказати в чому мораль. Шукайте щастя в собі, а не зовні! «Цінуєш тоді – коли втрачаєш», або «Починаєш цінувати, коли відчуваєш, що можеш втратити» – ці істини відомі всім, але за буденністю люди доволі часто про це забувають. А тому ця книга змусить задуматись про найголовніше. У ній є кілька гарно сформульованих висловлювань про цінність життя, кілька нових наукових фактів, гарно та доступно описаних. Автор приділяє велику увагу психологічним аспектам персонажів, їх внутрішньому стану. Читаючи книгу, розумієш мотиви вчинків героїв. Під вигаданою історією Гунель викладає власне бачення життя, та те, як його потрібно прожити. Основні ідеї, які автор хотів розкрити у своїй книзі можна схарактеризувати декількома реченнями. Це, наприклад, те, що кожен заслуговує на любов. Люди більш вразливі ніж може здатися на перший погляд. І кожен страждає, коли не відчуває до себе любові. Такі книги допомагають не повторювати чужих помилок, а, скориставшись досвідом інших, змінити своє життя на краще. Радіти звичайним речам і в гонитві за кар'єрою та багатством не загубити сенсу життя, адже навколо стільки чудових речей, яких ми не помічаємо за буденними клопотами. А ще найважливіше бути собою, бо це єдиний шлях бути щасливим. Отже, раджу прочитати книгу тим, хто прагне працювати над собою та самовдосконалюватися. 

1549895кп чз 
1549896 аб

Ягелло Й. Тирамісу з полуницями: роман; пер. з пол. Б. Антоняк. – Львів : Урбіно, 2017. – 296 с.

«Тирамісу з полуницями» – саме таку ніжну, апетитну і солодку назву має третя частина тетралогії про Лінку Барську. У кожній книжці авторка порушує надзвичайно важливі та складні проблеми сьогодення серед молодого покоління. У романі піднято надзвичайно багато важливих проблем. Наркоманія, булімія, анорексія, депресія, вагітність у підлітків, нечесні роботодавці, ненависть – як на мене, то занадто багато тем для одного роману. Всі частини серії я читала із великим задоволенням. Найбільше мені в цій трилогії сподобалося, як авторка описує місця, пори року. Створюється якась особлива атмосфера. Книга розділена на пори року, тому під кожну хочеться створювати затишні обставини для читання книги. Письменниця хоче донести до читача те, що кожен повинен любити себе таким, яким він є. Пам’ятати, що кожен з нас не є самотнім островом, ми маємо друзів, рідних, знайомих, які можуть нас підтримати, які краще зі сторони нас бачать. На мою думку, це чудова книга. Вона цікава, важлива і корисна. І я радила б її читати усім підліткам, і не лише їм. 

1557116 кп хр; 
1557117 аб

Карпа Ірена.  День усіх білок: для мол. і серед. шк. віку; худож. Н. Гайда. – Чернівці : Чорні вівці : Книги-XXI, 2017. – 95 с.

Мама двох прекрасних дівчаток, письменниця-хуліганка Ірена Карпа створила книгу про лісових мешканців, і не лише про них. Історію з карколомними пригодами оцінять як дітлахи, так і батьки, які прагнуть виростити своїх малюків сміливими, відповідальними, людьми, що вміють приймати рішення. В далекому карпатському лісі мешкає родина білок: ефектна і вічно заклопотана мама-білка, тато-білка, що курить люльку, і веселі дітки-білченята. Вони піклуються одне про одного, жартують – живуть майже, як люди. Проте інколи їм доводиться тікати від собак і боятися міфічної куниці, ледь не головного ворога роду. А ще вміти розрізняти поганих і хороших людей… З гумором, захоплюючим сюжетом і неодмінно справедливим фіналом «День усіх білок» розкриває багато актуальних тем у легкій і зрозумілій формі. І все це на мальовничому тлі Карпат, які після книжки дітям неодмінно захочеться відвідати. 

1542035кп чз 
1542036 аб

Корній Д. Щоденник Мавки: роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 304 с.

Це жіночий роман сучасної української письменниці з певним філософським присмаком. Ліричний роман про молоду жінку Магду, яка завжди дбала більше про свого чоловіка, ніж про саму себе. Але той, схоже, цього не оцінив, адже врешті покинув її заради своєї секретарки. Магда залишилась сама з дітьми, але сила волі змусила її «взяти себе в руки» і досягти того, про що вона мріяла все своє життя, а також зустріти свою справжню любов і стати щасливою. Проте, як завжди в книгах такого жанру, героям доведеться пройти певну кількість висотаних з пальця випробувань, перш ніж здобути своє щастя. 

1559496кп хр; 
1559497 аб

Жилінскайте В. Подорож у Тандадрику: [повість-казка для серед. шк. віку]. – Київ : Центр учбової літератури, 2019. – 279 с.

Пригодницька повість-казка литовської письменниці розповідає про загадкову планету іграшок, батьківщину ігор – Тандадрик. У новорічну ніч запізнілий сміттєвоз везе на звалище сміття, але водій дуже поспішає додому та викидає сміття в лісі неподалік. Зі сміттєвої купи вибираються і знайомляться один із одним герої, кожен зі своїм характером і таємницями. Усі разом вони вирішують летіти на космічному кораблі, знайденому там же, на планету іграшок. Але політ на Тандадрику виявиться небезпечним і повним пригод. Та головне, він стане справжнім випробуванням для мандрівника – на порядність, вірність, дружбу, чесність та щирість. Дуже цікава та захоплива книга. Добре прописані характери та взаємини героїв, у кожного є якась таємниця, яка поступово розкривається до кінця. Сподобались метафоричні та цікаві образи планет, на які приземляються мандрівники. Для дітей 10–12 років книга є глибокою та ставить багато філософських питань, на які навіть дорослим нелегко відповісти.

ф1470402 кп иск, ф1470403 аб 85.143(4УКР
Володимир Винниченко-художник / Упоряд. С.А. , Т.А. Маслянчук. - К. : Мистецтво, 2007. - 224 с. : іл.

 

В альбомі подано мистецький доробок видатного українського письменника і державного діяча Володимира Кириловича Винниченка: близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка українськими художниками і зарубіжними митцями. Цю неоціненну спадщину майстра слова і пензля передала в Україну в 2000 та 2002 роках згідно з заповітом його дружини Розалії Винниченко Українська Вільна Академія Наук у США. Нині ця колекція зберігається у відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Видання стане у нагоді мистецтвознавцям та шанувальникам українського мистецтва.

Ф1573485 641.56(477) І-25
Івченко З. Готуємо по-українські.- Львів, 2021

 
Не варениками єдиними живуть українські кулінари! Готувати по-українськи не означає нині варити лише борщ та кашу. Сучасна українська кухня - це майстерне поєнаня традицій із сучасними можливостями, відродження давніх рецептів та створення власних на базі тих продуктів, які дарує нам щедра українська земля.

Ф1571690 623.4(477.61.62) К 18
Камінський С. Народні панцерники в гібрідній війни на Донбасі/ Сергій Камінський.- Київ: ДрімАрт, 2021

 
Ця книга- щира і вдячна розповідь про звичайних безкорисливих людей, наполегливу й невтомну роботу справжніх українських Кулібіних, про їхні унікальні технічні витвори. Далеко не повна ретроспектива бойового парку народних панцерників, які були створені для захисту України від ворога.

1573512 641.3 К 56
Коваленко О. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт/ Олексій Коваленко.- К.: Віхола, 2021.- 224 с.

 
Це абсолютно шедевр ботанічно-літературного мистецтва! Кожна сторінка насичена несподіваними фактами, добірними жартами з використанням рідних контекстів і шокуючими історями із життя ягід, які не ягоди, і фруктів, які насправді овочі.

Ф1560297 004.7(075.8) К 63
Комп'ютерні мережі [навчальний посібник]- Львів,

 
Започатковуючи масштабний освітньо-науковий проект підготовки і видання серії сучасних підручників і навчалих посібників під загальною назвою "Комп'ютинг" та із загальним методичним патронуванням його Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти МОН України. Автори підручника пропонують значний перелік навчальних дисциплін, котрі, з одного боку, включаються до сфери комп'ютингу за означанням, а з іншого боку, їх предмет ще не знайшов якісного висвітлення у вітчизняній навчальній літературі для вищої школи.

84(4укр) Л63 1534216
Лис В.

 
Романи В.Лиса продовжують користуватись попитом серед читачів. В його романах завжди звучить тема людяності та людскості. Із сплетіння історії життя окремої людиний й історії великої , історії світу - народжується література , яка викликає зворушення й захоплення. Саме такою літературною історією є роман  "Соло для Соломії". Величезна цінність цього роману полягає в тому , що він є історією цілого людського життя- від початку і до кінця. Майже ціле століття  Соломія проживе на Волині, вона йде за покликом серця,помиляється сама й легко пробачає помилки іншим.... В.Лис написав дуже гарний роман , який читати і перечитувати  приємно ....


Ф 1560358 004.6(075.8) П 19
Пасічник В.В., Шаховська Н.Б. Сховища даних: Навчальний посібник.- Львів: "Магнолія 2006", 2019

 
У виданні послідовно викладені теоретичні, методологічні та прикладні аспекти проектування, побудови, застосування та супроводження сховищ даних, які розробляються з метою розв'язання аналітичних задач проблемної області.

821.161П321559844
Підгірна Л .Над темрявою і світлом:Роман.-К.Видавнича група КМ-БУКС-,2018.-352с.

 
Камянець -Подільський , Україна . Архівний ревізор Едіта випадково знаходить вцілілі клейноди ордену лицарів Храму , знахідка веде її далі  , до загадкового артефакту , який свого часу тамплієри привезли на Поділля . За містичним артефактом полюють спецслужби.Минуле та сьогодення переплітаються . Нитки ,що повязують історії і долі багатьох людей в минулому ,одна за одною тягнуться до тих , хто мешкає сьогодні. 

 Для любителів жанру історичного вестерну  ця книга.