Травень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

  

1569533кп чз

Чем Хорхе. Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом; пер. з англ. О. Асташова. – Київ : Наш формат, 2019. – 352 с.

Якщо Ви цікавитеся історією всесвіту, фізикою, астрономією. Якщо Ви не цікавитеся такими речами, все одно ця книга для Вас! Мабуть, почувши слово наука, фізика… більшість подумає, «та нудно», «та складно і незрозуміло», «та в школі набридло…». Навіть тому, у кого печерні знання з природничих наук, книжка легко, доступно, з гумором розказує про складні речі. Маючи чудовий талант спрощувати складне, автор подає матеріал доступно для найширшої аудиторії, він справжній популяризатор науки. Вся розповідь у книзі подана у вигляді діалогу, який легко читати і розуміти, це не сухий навчальний матеріал. Також в книжці є кумедні, жартівливі комікси і навіть є жарт про Олега Винника, який з’явився завдяки адаптованому якісному перекладу. Ілюстрації кумедні, вони веселять і допомагають зрозуміти написане ще краще. Прочитавши книгу, напевно фізиком не станеш, але будеш більше розбиратись у фізичних поняттях і розуміти те, про що інші люди й гадки не мають. 

1543020кп чз 
1543021 аб

Белімова Т. Трояндовий джем. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 120 с. – (Теплі історії).

Книги Тетяни Белімової відрізняються своєю ніжністю та легкістю. При цьому її твори змушують замислюватися над такими питаннями, як: що таке людина сьогодення та як жити у великому місті і не втратити себе. Тож, коли до мене потрапила чергова книжка письменниці, я не вагаючись взяла її почитати. У збірці 25 коротких історій, заснованих на реальних подіях і розказаних авторці певними людьми. На сторінках книги багато влучних порівнянь, метафор, етюдного настрою. Кілька історій і справді спонукають задуматися: про долю емігрантів, мир і війну, прості цінності. Ця щемка, красива й солодко-солона збірка здатна залікувати душевні рани та має терапевтичний ефект. Книга підійде усім, хто хоче запалити світло в душі та відчути чудодійну силу слів, заряджених часточкою душі. 

м1540035кп хр

Арєнєв В. Бісова душа, або Заклятий скарб: повість і оповідання. – К. : Зелений Пес: Джерела М, 2003. – 281, [7] с.

Ця книжка була моїм першим знайомством з автором, і я впевнена що не останнім. Пригодницька книга про козаків з елементами фентезі та ще й заснована на рідній міфології. У центрі історії козак-характерник Андрій Ярчук, який зібрався піти на відпочинок і тихо доживати віку у затишному монастирі, коли загадковий незнайомець доручає йому незвичайне завдання: відвезти, заклясти й закопати таємничу скриньку, яку, звичайно ж, у жодному разі не можна відкривати. Виконати завдання буде аж ніяк не просто, Андрієві Ярчуку доведеться добряче помандрувати, і не тільки нашим світом. Захопливе козацьке фентезі, де українська міфологія добряче переплелася з фантазією автора. Сюжет продуманий до найменших дрібниць, на які можеш не звернути увагиу на початку, але які знаходять пояснення пізніше. Багато міфічних істот, але жодна не зявляється просто так. З кожною сторінкою все цікавіше і цікавіше, книга захоплює своєю добротою та чарівністю. Адже це добре продумана казка, яка буде цікавою кожному читачеві, неважливо, чи йому 13, 33, а чи й 53 роки. Неймовірний колорит української міфології затягує і хочеться ще і ще більше дізнаватися про свою міфологію, своїх героїв. 

1569493кп чз

Сімсіон Ґ. Два кроки назустріч; пер. з англ. Ю. Костюк. – Харків : Віват, 2019. – 320 с.

Знаєте, є книжки, які самі віднаходять свого читача. Так і з цією книгою, яку порадила мені бібліотекарка. Книга-мандрівка, книга-пізнання, книга-обдумування, яка зачарувала мене з перших сторінок. Дорога святого Якова входить в топ 3-х місць паломництва християнського світу. Водночас – це один із найбільш популярних піших маршрутів Європою, який приймає на своєму шляху не лише паломників. В післямові автор пояснює, що пройшов Каміно двічі – саме тому в книзі так багато реальних описів, подій і місцин. Історія ведеться від імені двох людей – Зої та Мартіна – які наважились пройти довгий шлях у дві тисячі кілометрів пішки. Зої на цей шлях привела душевна туга та бажання віднайти себе, а Мартіна – бажання заробити грошей. Своїх цілей вони досягнуть, хоча й не так як уявляли. Дорога подарує їм набагато більше: вони здобудуть вміння прощати; навчаться приймати допомогу та просити допомоги в інших. «Два кроки назустріч» і мене надихнула на власну подорож, тому цей роман зайняв особливе місце в моєму серці. Адже саме на це і мають бути спрямовані книги – на те, щоб надихати. 

1553402кп чз 
1553403 аб

Гук Н. Книга історій та рецептів смачного настрою; худож. О. Гук. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 155 с. : іл. – (Теплі історії).

Як у кожної доброї господині у мене є свої улюблені і перевірені рецепти, тож дізнатися якусь нову кулінарну хитрість завжди цікаво. Це дуже незвична кулінарна книга. Як зауважила письменниця, в ній поєднані життєві оповідання з рецептами дитинства. До речі, цю книгу пані Наталя писала разом зі своєю сестрою, тому кожне оповідання наповнене домашнім затишком. Як приклад, наведу декілька «смачних» розділів: рулька для празького зятя, хачапурі по-криворізьки, сирники для коханої, кава літературна та багато інших родинних рецептів. В ній немає рецептів, накшталт «Візьміть кілограм зміїного мяса, замаринуйте в півлітрі Hennessy». Це книга – нестандартна відповідь, що можна приготувати нового, маючи в кухні звичний для багатьох нас набір українських овочів, фруктів та мяса. Книга, одночасно, для тих, хто не любить сильно експериментувати з продуктами й для тих, хто шукає новизну. 

1569286кп чз

Герберт Ф. Дюна: роман; пер. з англ. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2021. – 654 с.

Культова «Дюна» американського письменника Френка Герберта «заговорила» українською мовою! Ця книга є прикладом всіма визнаної класики у жанрі фантастики, тому не потребує зайвих описів та овацій. Цю книгу автор писав і переписував чотири роки, а перед цим ще стільки ж часу витратив на підготовку і збір необхідної інформації. Спочатку твір друкувався частинами впродовж трьох років у журналі «Analog». Коли ж письменник поставив остаточну крапку в історії та поніс рукопис до видавництва, отримав відмову. Загалом, перш ніж роман побачив світ однією книгою у 1965-му році, автор отримав 23 відмови! Уявляєте?! Публікація принесла письменнику неабияку славу та літературні премії, надихнувши й на продовження саги. Тож ця доволі пухкенька книга стала першою ластівкою циклу «Хроніки Дюни».

Світ Дюни – суворе місце, що не терпить помилок і легковажності; місце, де політичні інтриги творяться в середині інтриг, а ті в іще одних. Тут боротьба за владу і ресурси часто суперечить здоровому глузду. Тут кревний родич є таким же небезпечним як і офіційний ворог Дому. Шляхи Бене Гессерит плутані і невизначені. Людство пішло війною проти машин зі штучним інтелектом, знищило їх і тепер комп’ютери поза законом; це призвело до необхідності розвитку своїх здібностей і появи «ментатів» – людей неперевершеної логіки. «Дюна» показала мені приклад впертої боротьби за результат, який буде не швидко. Який не побачу ні я, ні діти мої, ні діти дітей моїх. Боротьба за ідею. З фанатичною відданістю і натхненням. Боротьба, в якій не покладають рук, бо не бачать результату, а навпаки, ще більше докладають зусиль. Загалом, уся книга просякнута мудрими думками, загальнолюдськими ідеями, мужністю, впертістю, рішучістю. 

1569072кп чз

Полсен Ґарі. Сокира; пер. з англ. Л. Семиволос. – Х. : Віват, 2020. – 208 с.

Виходячи з назви твору, мабуть, і не подумала б узяти її для читання, але подруга запевнила, що сокира – атрибут, який головному герою подарувала мати. Саме вона допомогла йому врятувати своє життя після авіатрощі в канадській тайзі. Мені здалося, що це нереально, тож я взяла прочитати цей черговий роман на виживання. Ця книга входить до списку 100 улюблених книжок у США та розповідає історію про такого собі сучасного Робінзона Крузо. Тільки в його ролі маленький хлопчик, котрий сам опинився на безлюдному острові. Книжечка невелика, якби скоротити деякі повторення тексту, то вийшло б цікаве психологічне оповідання з захопливим сюжетом. 13-річний хлопчик, який не здався після зустрічі з ведмедицею та вовком, після багатьох своїх помилок, став для людей прикладом людської сили, характеру і волі до життя. Я готувалася, що вкотре книга про виживання буде тяжкою та моторошною, але насправді вона виявилася цікавою, повчальною і досить оптимістичною. 

1557240 аб 
1557239кп чз

Дал Р. Матильда: [повість: для мол. та серед. шк. віку]; пер. з англ. В. Морозов. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 272 с.

Роальд Дал – письменник відомий у всьому світі завдяки своїм незвичайним історіям для дітей. І саме ця незвичайність робить його твори казковими, і тому, думаю, вони є цікавими не тільки для дітей, а й для дорослих. Також дуже цікавим і пізнавальним буде довідатися, що до числа двісті обраних найкращих творів світу увійшло дев’ять чудових і геніальних робіт письменника. Ця книга про маленьку п’ятирічну дівчинку з надзвичайним розумом є, на мою думку, яскравим зразком психологічної казки. Вона розповідає про незвичайну дівчинку Матильду, що має химерних батьків і брата. Дівчинка сама ходить до бібліотеки й уже прочитала багато дорослих книг: «Ніколас Нікльбі» та «Олівер Твіст» Чарльза Діккенса «Джен Ейр» Шарлотти Бронте, «Старий і море» Ернеста Гемінґвея. Дівчинка дуже розумна, але її батьки цього не помічають, тільки коли вона почала ходити до школи, її класна керівниця міс Ганні помічає здібності Матильди та намагається їх розвинути. Книга має закручений сюжет і чарівні нотки, вчить нас бути добрими, чесними і чуйними до інших людей. Видання надзвичайно приємно тримати в руках – книга легка, у неї яскрава художня обкладинка, комфортний для дітей шрифт і якісний папір.
 

Посилання на книгу
  

1558148кп 
хр 1558149 аб

Маріас Х. Берта Ісла: роман; пер. з ісп. І. Шевченко. – Харків : Ранок : Фабула, 2019.

Видатного іспанського письменника на написання цієї книги надихнула доля таємних агентів, які вже припинили свою діяльність. Це шпигунський роман без подробиць шпигунства. Книга більше розповідає про наслідки і травми, яких завдає така робота. Автор розкриває те, що завжди залишається «за кадром» шпигунських пригод: невизначеність майбутнього життя; постійні переживання та очікування сім’ї на повернення батька, чоловіка, сина; тривалі поневіряння і подвійне життя в різних країнах, а інколи – неможливість повернутися до попередньої сім’ї та жити там і так, як хочеться. Але в романі не бракує напружених моментів: життя в Іспанії за часів диктатури Франко, страх викриття і підступність ворогів.

Переслідування студентів після демонстрацій, борці за незалежність Ірландії, війна за Фолклендські острови – автор постійно змушував хвилюватися за героїв. І чим більше таємниць – тим страшніше… Рекомендую напружений психологічний роман з мальовничими краєвидами Мадрида й Оксфорда та колоритом стильних 70-х років. 

ф1557345кп 
чз ф1557346 аб

Бернет Ф. Таємний сад: роман: для серед. шк. віку; пер. з англ. О. Мокровольський ; худож. О.Тернавська. – К. : Рідна Мова, 2018. – 302 с.

Колись давно я дивилася фільм, знятий за мотивами цієї книги. І тоді мене вразила історія маленької героїні. І зараз, у дорослому віці, я з великим задоволенням взялася за її прочитання. В основі сюжетної лінії історія життя дівчинки на імя Мері Леннокс, у якої, на превеликий жаль, померли батьки, та її переселили жити до Англії до дядька-опікуна, з яким вона тільки вперше зустрілася. На початку розповіді головна героїня не викликала жодної симпатії, вона примхлива та розпещена. Але не через велику любов до неї батьків, а навпаки. Доглядали за нею слуги і, щоб дівчинка не вередувала і не заважала батькам, виконували кожну її примху. Але після приїзду до Англії доглядати її стає нікому, і Мері вчиться бути самостійною. Трудотерапія в саду, ігри на свіжому повітрі, зустрічі з птахами і тваринами, а також серйозні розмови з похмурим садівником – все це допомагає їй стати допитливою, чуйною дитиною та полюбити життя в усіх її проявах. Дуже цікава книжка як для дітей, так і для дорослих. 

1569250кп чз

Беннер Кетрін. Дім на краю ночі: роман; пер. з англ. А. Цвіра. – Харків : Віват, 2021. – 464 с. – (Світовий бестселер).

Мою увагу привернула таємнича назва книги та чарівна обкладинка. Тож мені одразу захотілося зазирнути в неї і дізнатися, що ж сталося в цьому будинку. Це канонічна сімейна сага, майже сто років я спостерігала за родиною Еспозіто, яка тримає бар під назвою «Дім на краю ночі» на крихітному острові Кастеламаре поблизу Сицилії. Перед моїми очима пройшла Велика депресія, дві Світові війни, технічний прогрес і навіть криза 2008 року. Це надзвичайно атмосферний твір, в якому вчувається шум моря і мекання кіз, відчуваються пахощі олеандра і бугенвілії. Перед нами постає просте життя італійського селища, оточеного морем, з традиціями і звичаями цих людей. Спочатку ця книга зачарувала мене своєю поетичною мовою, але проблема в тому, що одноманітність оповіді дуже швидко мені приїлася. Але якщо ви любите розмірені родинні саги без надмірного надриву, то вам, скоріше за все, сподобається.

Ф1571690 623.4(477.61.62) К 18
Камінський С. Народні панцерники в гібрідній війни на Донбасі/ Сергій Камінський.- Київ: ДрімАрт, 2021

 
"Народні панцерники" - це уявна виставка-майданчик знакових самообороних броньовиків, яких створили активісти для захисників України починаючи з 2014 року. Автор мріяв зібрати народне надбання в одному місці. Та єдиною локацією, куди можливо стягнути всю цю вражаючу техніку, є саме книга. Бо доля кожної машини складається по-різному... Деякі з шушупанцерів ще на службі, а деякі вже на звалищі. Якісь були знищені на війні, а якісь скинули свій захист, аби легше "дихалося". У час нестачі заводських зразків броньованої техніки вони виконали свою місію - захистили безцінні життя воїнів! Тому журналістське дослідження в цій книзі насамперед про людей, які врятували інших людей. Про ініціаторів проєктів та спонсорів, про майстрів та користувачів, про близьких та незнайомців... Тож тепер читачеві доступні цікаві, захоплюючі, драматичні факти про 75 унікальних народних броньовиків України у війні проти росії.

1573512 641.3 К 56
Коваленко О. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт/ Олексій Коваленко.- К.: Віхола, 2021.- 224 с.

 
Ця книжка - це абсолютний шедевр ботанічно-літературного мистецтва! Кожна сторінка насичена несподіваними фактами, добірними жартами з використанням рідних контекстів і шокуючими історіями із життя ягід, які не ягоди, і фруктів, які не фрукти. Радість для читача різного віку: мемчики, цікавезні факти для ерудитів та історії для розповідей за обідом на будь-який смак. Ця книжка, до речі, може вплинути і на ваш смак, і на смак того, що ви їсте. А потім ви захочете добавки - можливо, й овочевої страви, але точно - текту від Олексія Коваленко.

ф1566331 иск 75.041.5 (477.63) К 65
Копач А.П. Портрети історичних діячів XVI - початку ХХ ст. - Дніпро : Арт-Прес, 2019. - 232 с. : іл.

 

«Портрети історичних діячів XVI - початку ХХ ст.» - каталог колекції дореволюційного портретного живопису Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького. До складу представленої колекції входять різноманітні полотна як за часом створення, так і за стилем виконання. На портретах зображені місцеві і загальнодержавні діячі XVI - початку ХХ ст. Каталог відкриває фахівцям та широкому колу зацікавлених читачів одну з найцікавіших музейних колекцій, яка являє собою не лише науковий інтерес, але й може надати естетичну насолоду його читачеві.

Каталог стане у нагоді всім, хто цікавиться історією краю та хоче ознайомитися з його видатними діячами.

1560247 620.92(075.8) С 40
Сиротюк С.В. Альтернативні джерела енергії. Енергії вітру.- Львів, 2019

 
В книзі викладено основні питання, що стосуються природи і потенціалу вітрової енергії. Висвітлено питання взаємодії вітрового потоку з вітроприймальними засобами, перетворення кінетичної енергії вітру на електричну. Подано матеріал щодо розрахунку параметрів вітроелектричних установок, описано пристрої та схеми використання вітрової енергії. 

Ф1560201 641.56(477)(083.12)
Український святковий стіл. Від Закарпаття до Слобожанщини.- Харків.: Віват, 2018

 
Українська кухня, смачна і різноманітна, популярна далеко за межами нашої країни. Протягом багатьох сторіч вона постає символом гостинності і щирої української вдачі. Кожному регіону України притаманні свої особливі наїдки, і всі вони смачні, поживні й корисні. У цій книжці автори зібрали для вас рецепти найрізноманітніших і найхарактерніших смаколиків з усіх куточків нашої держави, тож кожен зможе обрати собі страву до смаку. Гортайте сторінки цього чудового ілюстрованого видання, обирайте, чим потішити родину та друзів, готуйте - і ви отримаєте справжнє гастрономічне задоволення. Вдалих вам страв! Смачного!

1573634 004 Ф76
Фоменко Ю. Комп'ютери та безпека/ Юлія Фоменко- Київ : Саміт- Книга, 2021.- 76с.

 
Оскільки комп'ютери повністю охоплюють майже всі сфери нашого життя, поняття інформаційної безпеки набуває неабиякої актуальності. У сучасному світі технологій користувачам необхідно знати про основні загрози інформаційній безпеці та методи захисту від них.