Квiтень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

1573474кп чз 811.161.2'34 Д 79

 

Дубчак О. Чути українською. У світі звукі[у] і букв. – Київ : Віхола, 2021. – 192 с. – (Наукпоп).

При підготовці до ЗНО мені порадили скористатися довідником «Чути українською». Якби всі підручники були написані так дотепно і доступно! Наприклад, зі школи всі ми знаємо, що у сучасному українському алфавіті 33 літери, а ось дізнатися історію кожної з них, часом – трагічну, часом – кумедну можна, прочитавши це видання. Авторка книги допомогла мені прояснити, за якими правилами та закономірностями працює звукова система, а ще дала аргументовані відповіді на питання: «Чому наша абетка майже досконала». Гортаючи сторінки книги, ще раз переконався в тому, що українська мова – це надзвичайно цікаво, легко і місцями навіть корисно.

1569445кп чз 53 О-65

 

Орзел Чед. Сніданок з Ейнштейном. Екзотична фізика у повсякденному; пер. з англ. К. Булкін. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 384 с.

Дистанційне навчання стає нашим реаліям життя. Як вчителю фізики мені щодня треба удосконалювати свою методику викладання предмета, щоб допомогти учням краще зрозуміти навколишній світ, пояснивши наукові явища в житті цікавою і доступною мовою. Автор книги «Сніданок з Ейнштейном» чудово показав увесь діапазон звичайної щоденної діяльності людини – від кип’ятіння води для чаю на розпеченій конфорці електроплити до фотографування за допомогою електронних камер і телефонів – залежить від квантових правил. Він майстерно поєднав абстрактні ідеї зі звичайними земними явищами, анітрохи не применшуючи їхнього наукового значення. Рекомендую книжку до прочитання всім тим, кому цікаво, як квантова революція пояснює устрій всього на світі.

ф1553654кп иск 746.3(=161.2) Ш 89

 

Штельмах В. Хай міцніє нитка роду! – К. : Мистецтво : Самміт-Книга, 2017. – 75 с.

Уже багато років свого життя я займаюсь вишиванням, і щоразу, сідаючи за шитво, завмираю перед незбагненним чаром процесу творення краси. Ця діяльність заспокоює мої нерви, допомагає зосередитися, сконцентруватися та проявити свій творчий потенціал. Ось переді мною біле полотно, і від мене залежить його доля. Маючи в арсеналі лише різнокольорові нитки, п’яльця, тканину і вільний вечір, я створюю українські рушники, скатертини та серветки з візерунком. А в цьому мені допомагають книги.

Одне з таких чудових видань мені порекомендували у відділі мистецтв. Автор книги «Хай міцніє нитка роду» не тільки розповідає про сакральний зміст вишиваних знаків на українських рушниках і сорочках, а й мотивує кожного взяти в руки голочку і ниточку, щоб відновити та продовжити вишивальні традиції нашого народу.

1540990кп чз 1540991 аб 1540992 куц 84(4

 

Грем К. Вітер у вербах : повість; пер. з англ. А. Саган; худож. В. Качурівський. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2014. – 348 с.

Казкова повість «Вітер у вербах» принесла британському письменнику Кеннету Грему всесвітню славу. А почалося все з невеликих кумедних історій, які Грем вигадував для маленького сина. І відтоді вже понад сто років діти в різних країнах залюбки читають про пригоди впертого і хвалькуватого, але по-своєму привабливого містера Жабса, вірного та доброго Крота, розважливого Ондатра та мудрого Бобра. Це дуже весняна книжка, хоч події там відбуваються в різні сезони. Головний герой твору – маленький кріт, який після весняного прибирання збирається в гості до свого друга. Він не міг знати, що назад додому потрапить ще нескоро, а попереду на нього і його компанію чекають пригоди. На друзів чекають кумедні, щасливі, а іноді й сумні історії. Але перешкоди, які траплятимуться на шляху друзів, подолають щирість, чесність, довіра, підтримка і турбота. Книжка просякнута добром і тонким гумором, вчить цінувати дружбу, поблажливо ставитися до чужих недоліків, любити і відчувати природу.

Посилання на книгу
 

1550076кп чз 1550077 аб 821.162.1'06-32-

 

Касдепке Г. Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини; пер. з пол. Б. Ю. Антоняк ; худож. П. Рихель. – Харків : Школа, 2016. – 192 с.

Обожнюю книги польського письменника Гжегожа Касдепке. Він змушує по-новому дивитися на світ. Після його книг барви стають яскравішими, усе навколо кращим, люди позитивнішими, радощі великими, а проблеми здаються просто маленькими непорозуміннями. Цю кумедну та дотепну книгу читала з маленьким синочком із задоволенням. Вона про маленького хлопчика Каспера, який навіть звичайний похід до дитячого садочка, копирсання в пісочниці чи ліплення сніговика може перетворити на захопливу пригоду, чим надзвичайно тішить своїх батьків і читачів по всьому світу. Кожна історія – це скарб батьківської любові, довірливих стосунків, дивних, але дуже важливих справ і речей. Книга з кольоровими ілюстраціями, добрим веселим сюжетом для школярів молодших класів. Дуже часто трапляється, що дітям, які вже ходять до школи, нецікаво читати про маленьких дошкільнят. Та це зовсім не той випадок. Тож рекомендую цю книгу прочитати всім, незалежно від віку. Вона – найкращий рецепт від поганого настрою чи похмурої погоди.
 

1522528кп чз 84(4УКР)6-44 Ф 48

 

Фіалко Н. Кохання з першого погляду. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2012. – 296 с.

У романі «Кохання з першого погляду» тернопільська авторка Ніна Фіалко змальовує життя сучасної молоді, яка, будучи невдоволеною своїм становищем на рідній землі, шукає щастя за кордоном. Головний герой роману Олексій Шинкаренко, закохавшись у місцеву красуню, намагається створити для неї невеличкий рай, та вона прагне іншого життя. Зі сторінок твору читач отримає ще одне підтвердження, що кохання і зрада – дві сторони однієї медалі. Сюжет наповнений багатьма життєвими віражами у людських долях, тому захоплює з першої сторінки і не відпускає до останньої. Роман читається легко і залишає враження для роздумів.

1544477кп чз 84(4УКР)6-44 Г 94

 

Гуменюк Н. Танець білої тополі: роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 300 с.

Люблю читати твори про українське село минулого століття, тому мій вибір і впав на сентиментальний роман «Танець білої тополі». Сюжет простий і доволі передбачуваний. Самотню Ніку Величко, яка єдину в житті ласку отримала від нянечки у дитячому будинку, зраджену, обікрадену та зневірену у знайденому батькові та друзях, доля приведе до високої білої тополі на горі біля рідного села. Це прониклива історія про людське життя-буття, в якому є місце і стражданню, і коханню, і міцній дружбі, і підступності, і підлості, і безмежній доброті. Все, як у житті. Можливо, саме тому проза письменниці так нагадує «літопис сьогодення», адже авторка помічає і вміщує у свої неперевершені романи всі відтінки людських доль. Читаючи роман, ловиш себе на думці, що книга нагадує іграшковий калейдоскоп, де картинки змінюються «легким порухом руки». А коли занурюєшся в такий динамічний і різнобарвний сюжет, розумієш весь масштаб написаного і пережитого. Чудова книга з дійсно неочікуваним фіналом.

1572483 чз 1572484 аб 1573438 аб 821.161

 

Винничук Ю. Вілла Деккера : роман. – Харків : Фабула, 2021. – 301 с.

Роман віртуозно балансує на межі ретродетективу й політичного трилера — так само як герої книжки балансують у невизначеному межичасі буквально за кілька днів до початку Другої світової. Розслідуючи серійні вбивства і зникнення євреїв, головний герой Марко Крилович і сам ризикує життям, опиняючись в епіцентрі міжнародних шпигунських змов і таємниць. Одночасно відбувається багато подій: вбивство адвоката з коханою; зникнення колишнього чоловіка загиблої – місцевого «бізнесмена», який заробляв на вивезенні євреїв до Палестини; вбивства дівчат, вибраних не випадковим чином. Вир драматичних подій і яскравий гумор, глибоке знання таємного життя передвоєнного Львова, соковита мова, кримінальні та любовні інтриги — усе це читач знайде в новому романі визнаного майстра. У книзі багато чорно-білих ілюстрацій, які допомагають зануритися в атмосферу міжвоєнного Львова.

1479558 004.94(075.8) А 72
Антонов В.М. Антонова-Рафі Ю.В.

 
В цій книзі аналізуються поняття мистецтва та графотворчості, графічні можливості комп'ютерів, сучасмні переферійні графічні пристрої, стандарти обробки зображень, формати графічних файлів. Подається материал стосовно гносеології, творчого становлення, розвитку графічних засобів моделювання зображень на основф графічних та презентаційних пакетів, наводяться приклади застосування віртуальних графічних пакетів, пакетів для веб-дизайну, робиться огляд сучасних графічних засобів тощо.

84Г57 1558264
ГофманЕ. Шлюб протилежностей.-Х.:Вид-во"Ранок": "Фабула",2017.-448с.-(Серія "Світовий бестселлер")

 
Чудовий і колоритний роман, що захоплює серце. У романі є все , чого забажає душа - пристрасть,кохання, екзотичний острів ,Париж .Історія розповідає про заборонене коханняна на маленькому острові Сент-Томас, яке дарує світу Каміля Піссаро (одного із основоположників імпресіонізму). Цікаво познайомитись з історією кохання його батьків. 

Якщо ви любите сімейні саги ,історії на реальних подіях,багато переплетень доль та чудові екзотичні місця, то ця книга для вас.

1552420 687.02 (075.8) Є 41
Єжова О.В, Гур'янова О.В. Технологія оброблення швейних виробів.- К., 2017

 
У посібнику викладено теоретичні відомості з оброблення деталей швейних виробів та наведені приклади технологічних послідовностей пошиття окремих швів, вузлів та швейних вмробів. первагу при цьому надано методам, що дозволяють отримати найвищу якість оброблення в умовах навчального закладу. значна увага приділена ручним декоративним швам, що традиційно застосовувались при вготовленні українського костюма.

84І481507480
ІльченкоО. Місто с химерами.-К.:ГраніЮ2009.-160с.

 
"Місто з химерами"- оповідь про долю і творіння архітектора ;розповідь достовірна і водночас містична,детективна.....

Письменник О.Ільчненко  на основі унікальних архівних матеріалів відтворює події початку 20ст. Знаний київський архітектор  В,Городецький став легендою ще за життя і цей роман про життя зодчого,життя часто більш неймовірне , ніж найсміливіші вигадки. Роман О.Ільченко дозволяє поринути в життя Києва на початку 20ст.Тут і театр Соловцова ,і Музей старожитностей з Л.Косач і польоти аеропланом з І.Сікорським....
Кого цікавить історія Києва зверніть увагу на цю книгу.

1540885 иск 1540886 аб 85.126.9 Л 84
Лукашенко Т. Українські обереги своїми руками. - Харьков : Аргумент Принт, 2015. - 224 с. : іл.

 

 

Наші пращури здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини, такі як звіробій та папороть. Із плином часу нічого не змінилося – людина, як і раніше, шукає захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів зазнала певних змін. «Українські обереги своїми руками» – видання, яке розповідає читачеві про історію прадавніх оберегів, значення деяких символів в оберегах та правила створення оберегів, обережний одяг і прикраси, обережні ляльки тощо.

Ф1568143 004.45 М29
Мартін Р. Чистий код: створення і рефакторинг за допомогою Agile .- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2020

 
"Чіста архитектура" не просто пропонує варіанти рішень. Спираючись на більш ніж півстолітній досвід роботи в програних середовищах усіх можливих типів, Мартін розповідає про те, який вибір зробити і чому він є важливим для вашого успіху. Ця книга є найважливішою літературою для кожного сучасного архітектора програмного забеспечення, системного аналітика, системного дизайнера та менеджера програмного запеспечення - і для кожного програміста, який бажає піднятися кар'єрними сходами.

1553653 631.587 Ф 43
Фертигація.- Дослідницьке.- 2016

 
У книзі розкрито дослідження та наукову експертизу технології зрошення з одночасним внесенням мінеральних добрив. Внесення добрив разом з поливною водою є одним з найбільш ефективних шляхів інтенсифікації зрошуваного землеробства, за якого досягається найбільш повне використання їхньої діючої речовини, збереження родючості грунтів, зниження витрат на формування одиниці врложаю та збільшення продуктивності і покращення якості сільськогосподарської продукції. Поєднання операції зрошення і внесення добрив отримало назву фертигація (від англ. "irrigation" - зрошення та "felilizer" - удобрення).

1560847 636.8.09 Х 50
Хірургічні хвороби котів: Навчальний посібник для аграрних закладів освіти 2-4 рівнів акредитації зі спеціальності "Ветиранарна медицина" / В.Й.Іздепський, С.М.Масліков, П.А.Руденко, Б.П.Киричко,Т.М.Собчишина, М.В.Єнін-Луганськ2012

 
Багато тварин залишається узоні бойлових дій та на тимчясово-окупованих територіях: у притулка, на вокзалах,вулицях, замкнені у квартирах... ця книга допоможе ветеринарам в деяких випадках допомогти  у порятунку котиків. У посібнику представлені методи фіксації, загального та місцевого знеболювання, з використанням сучасних знеболювальних препаратыв, особливосты запальноъ реакції у котів та її відповідь на різноманітні подразники. Описані нові дані про морфологічні особливості будови та захворювання органу зору.