Березень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

1573463 636.7 Г 70
Горовіц А. Собаководство.Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом/ Пер. з англ. Н. Лавської.- К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2020

 
Усі, хто обожнює собак, мають змогу разом із американською вченою-когнітівістом Александрою Горовіц підняти завісу над їхнім загадковим світом - дізнатися, що і як бачать наші чотирилапі друзі, як вони чують і що відчувають, що знають і розуміють. Читачі ознайомляться з результатами новітніх досліджень у галузі фізіології та психології тварин, які пояснюють неймовірні можливості та здібності собак, зокрема здатність виявляти хвороби, навички зчитування думок і бажань своїх господарів, "багатофункціональність" собачого хвоста.

821.161.2Д71
Дочинець М. Синій зошит. Аркуші днів світящих. Мукачево: Карпатська вежа, 2017.-184с.

 
"Синій зошит" — це крихти спостережень, одкровень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих", як любив казати карпатський мудрець, чий багатющий досвід і ліг в основу книги. Про що ж вона? Про те, що нас оберігає в цьому світі, що є Домом душі, від чого просвітні наші дні, про чудесне і нове, про фарби серця, про ціни і цінності, про вершини і рівнини, про вітаміни радості, про очі провидіння, про те, що написано на заплющених повіках, про закон ноги і сліду, про плин довголіття, про закон множення і примноження, про те, в чому слабість і в чому сила українства, про нитки, що ведуть у вічність, про те, що ми їмо і що їсть нас, про ліки під руками і… ногами, про силу і красу "густого слова", яким це написано.

Ф1559244 641.56(477)З-43
Звичаї нашого роду: страви української кухні/авт.-упоряд.:С.Железняк [худ.оформлення], С.Андрющенко[текст].- Київ: Гененза, 2019

 
Часто, особливо напередодні великих свят, ми з друзями й родичами зачинаємо розмову про традиції святкувань, звичаї, притаманні нашому етносу, й наїдки, характерні для наших просторів. Та насправді достеменно мало знаємо про особливості вшанування тих історичних подій і релігій персон, про звичаї та обряди до певних свят, а тим паче майже нічого не відаємо про гастрономічну культуру українців. Тож із цієї книжки ви довідаєтеся про найбільші свята - як церковні, так і світські - та обрядові дійства, характерні для них; про страви, якими наші пращури частували гостей і про які нині пам'ятатють лише сторожили, а також розповімо про  прикметиЮ які наші прабатьки, багаторічно спостирігаючи за природою, передавали з уст в уста від покоління до покоління. тож запрошуємо вас поринути в чарівний, почасти магічний і дуже смачний світ,

821.111'06-31 К 82
Крісті, Аґата. Донька є донька [Текст] : психологічний роман про стосунки між батьками й дітьми / А. Крісті ; пер. Є. Кононенко. - Київ : SNOWDROP, 2019. -

 
"Донька є донька" – психологічний роман про стосунки між батьками й дітьми. Один з шести психологічних романів "Донька є донька", головні герої якого – донька та мати, що живуть у згубному симбіозі.

821.111(73)'06-34-93 К 99
Мак-К'ю, Ліза. Кролик Тишко [Текст] / Л. Мак-К'ю ; пер. з англ. О. Ларікова ; худож. Л. Мак-К'ю. - Харків : Віват, 2019. - [96] с. : кольор. іл. - (Для найменших).

 
Чарівний пухнастик кролик Тишко жодного дня не може прожити без цікавих пригод! Його домівка — широкий лан і великий ліс. Маленький вухань обожнює стрибати, бешкетувати, милуватися природою та пізнавати навколишній світ. Чи вдасться Тишкові ще й навчитися дружити та приймати неповторного себе таким, яким він є?

821.161.2'06-311.6 М 34
Матіос, Марія. Букова земля [Текст] : роман-панорама завдовжки у 225 років / М. Матіос. - 5-те вид. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. - 926 с.

 
Довгоочікуваний новий роман провідної української пись­мен­ниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексич­ною розкішшю і гуцульським чаром.

Ф 1559932 663.4(0.062) М 87
Мошер Р. Смак пива.-Львів.- 2010

 
Традиція варити пиво поширене майже в усьму світі, адже воно, за єгибетською легендою, врятувало світ. Цей напій можна смакувати і в спекотний літній полудень, і в холодну зимову пору, головне - уміти правильно обрати сорт пива та вдало підібрати до нього відповідну страву. Ця книжка є справжнім дарунком і для досвідчених поцінувачів пінного хмільного напою, і для тих, хто ще тільки починає пізнавати магію смаку цього трунку і відкривати для себе багатство його стилів.

821.111'06-31 О-63
Орвелл, Джордж. Нехай квітне аспідистра [Текст] = Keep the Aspidistra Flying : роман / Дж. Орвелл ; пер. з англ. Т. Кирилюк. - Київ : Вид-во Жупанського, 2021. - 254 с. - (Майстри світової прози). -

 
«Нехай квітне аспідистра» — роман про те, як одного разу у міжвоєнному Лондоні людина мистецтва оголосила війну грошам і що з того вийшло. Гроші — вони все вирішують, все контролюють, відчиняють двері пристойних будинків і салонів, знайомлять з потрібними людьми, наділяють їхнього господаря чарівною здатністю подобатися жінкам і друзям, вони, по суті, і є саме життя. Але хіба так має бути? Хіба має життя людей аж так залежати від грошей, а надто від їх браку? Чи можливо, живучи в сучасному суспільстві, позбутися нав’язливої влади грошей, оголосити їм війну, а заодно й усім ознакам «надійності», «порядності» і «благопристойності», головним символом яких є аспідистра, чиї отруйно-зелені пагони стирчать з горщиків у вікнах кожної пристойної оселі? Молодий талановитий поет Гордон Комсток веде особисту затяту війну з аспідистрою і з усім, що вона собою символізує — владою грошей і нудьгою благопристойності. Він вважає, що звільнившись від влади грошей, зможе повністю присвятити себе творчості. Але воювати з грошима і благопристойністю було завжди непросто, особливо якщо ти живеш у міжвоєнному Лондоні 30-х. Війна з аспідистрою, війна з грошима, війна із самим собою — чи можлива тут перемога, а якщо й можлива, то якою ціною?

Ф 1558787 629(477) (09) Х22
Плексанов А.А. Національна кулінарна спадщина .- К,2021

 
Культурна спадщина кожного народу складається з багатьох історичних шарів, створених в різні епохи людьми з різним світогядом і досвідом, різними смаками і уподобаннями. Не забудьмо також, що культура - це не тільки сфера професійного мистецтва, охорони зоров'я чи наукової творчості: існує і масова, непрофесійна культура, і культура виробництва, і культура поведінки та побуту. Ця книжка покликана допомогти визначитися в ромаїтті української кухні - не просто дати інфрмацію про найбільш популярні місцеві страви, які найчастіше знайдете в ресотранах, але також розповісти історію виникнення цих страв і їхнє значення в житті українців. І тут є про що говорити, адже багато страв пов'язані з тисячолітньою історією країни і з народами, що живуть в Україні.

Ф1560201 641.56(477)(083.12)
Український святковий стіл. Від Закарпаття до Слобожанщини.- Харків.: Віват, 2018

 
Українська кухня, смачна й різноманітна, популярна далеко за межами нашої країни. Протягом багатьох сторіч вона постає символом гостинності і щирої української вдачі. Кожному регіону України притаманні свої особливі наїдки, і всі вони смачні, поживні й корисні. У цій книжці ми зібрали для вас рецепти найрізноманітніших і найхарактерніших смаколиків з усіх куточків нашої держави, тож кожен зможе обрати собі страву до смаку. Гортайте сторінки цього чудового ілюстрованого видання, обирайте, чим потішити родину та друзів, готуйте - і ви отримаєте справжнє гастрономічне задоволення. Вдалих вам страв! Смачного!

82.3(4УКР)-443 У45
Українські билини: Історико-літературне видання східнослов’янського епосу / Упоряд., передм., післяслово, прим. та оброб. укр. народ. казок та легенд на билинні теми В. Шевчука; Мал. Б. Михайлова. – К.: Веселка, 2003. – 247 с.: іл.

 

«Українські билини» - унікальне історико-літературне видання памяток східнословянського епосу. До видання увійшли билини, які безпосередньо стосуються праукраїнських земель і, за всіма ознаками, виникли на терені Києва та Галицько-Волинського князівства. Билини супроводжують грунтовні пояснювальні і довідкові матеріали. Окремим розділом у виданні подаються українські казки та легенди на билинні теми, які з часом частково або повністю трансформувалися в прозаїчну структуру.

821.161.2'06-32 Ф 94
Фукс, Ксенія. 12 сезонів жінки [Текст] / К. Фукс ; літ. ред. І. Урда. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2020. - 239 с. - ISBN 978-617-614-286-7

 
«12 сезонів жінки» можна назвати романом, якщо вважати, що головна героїня – це сучасна жінка. 12 новел, об’єднаних між собою головними персонажами, але не пов’язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар’єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.

929Ш63
Шифф Стейсі Клеопатра. - Харків: Вид-во

 
Постать Клеопатри огорнута міфами. Вона увійшла в історію розпусною звабницею, супутницею двох видатних римлян — Юлія Цезаря і Марка Антонія. Але історію цієї єгиптянки писали чоловіки. Що про неї може сказати жінка? Стейсі Шифф спробувала по-новому поглянути на життя єгипетської цариці, показати її окремо від чоловіків і визначити, чи помилялись історики минулого. Це ґрунтовне й цікаве дослідження життя Клеопатри, у якому авторка відокремлює правду від вигадки, а упередження від реальності. І перед читачем постає освічена, неймовірно багата, блискуча жінка, владна правителька великого Єгипетського царства. Для всих , хто цікавиться давньою історією.