Лютий  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

623.4(477.61/62)
Камінський С. Народні панцерники в гібрідній війни на Донбасі/ Сергій Камінський.- Київ: ДрімАрт, 2021

 
За роки проведення антитеррористичної операції (АТО) та операції Об'єднаних сил (ООС) на Донбасі народні умільці за сприяння й підтримки простих громадян, волонтерів, добровольців, кадрових українських військових, бізнесменів долучилися до створення чи вдосконалення десятків зразків бойової броньованої техніки. Завдяки їхнім надлюдським зусиллям та інженерним талантам цивільні й військові автомобілі у стислі строки буквально на очах одягалися в залізні лати, перетворюючись у вельми потужну, надійну й убивчу для ворога бойову техніку. Ці машини робили важку й корисну справу для бойових підрозділів на передовій, успішно проходили бойове хрещення, рятуючи безцінні життя та здоров'я бійців. Ця книга - щира і вдячна розповідь про звичайних безкорисливих людей, наполегливу й невтомну роботу справжніх українських Кулібіних, про їхні унікальні технічні витвори. Далеко не повна ретроспектива бойового парку народних панцерників, які були створені для захисту України від ворога.

1573512 641.3 К 56
Коваленко О. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт/ Олексій Коваленко.- К.: Віхола, 2021.- 224 с.

 
Перці і помідори - не овочі. Гречка - горішок. Вишня - не ягода. Усе своє життя, успішно проігнорувавши ботаніку, ми керуємося лише одним простим (і хибним) правилом: солодке - фрукт, а все решта - овочі. Насправді це так не працює. У книжці "фрукти проти овочів" ботанік, музейник та автор блогу "Довколаботаніка" Олексій Коваленко розповість справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті, а ще навчить відрізняти овоч від фрукта, горіх - від горішка, а кавун - від ягоди. Ця книга - не збірник рецептів і навіть не підручник з ботаніки, книжка Олексія Коваленка - це реальна та дотепна історія найзвичайнісіньких овочів і фруктів: від особливостей їхньої ДНК та селекції до найдивніших міфів і кулінарних лайфаків.

м1573522 629.7.02 К 62
Коляда І.А. Ігор Сікорський / І.А.Коляда; худож.- худож. - оформлювач О.А.Гугалова-Мешкова.- Харків: Філіо, 2021.- 121с.

 
Ігор Сікорський (1889-1972) - авіконструктор і відчайдушний пілот власних літаків, "батько свтового гвинтокрило будування", вчений та філософ. Його "Ілля Муромець", найкращий літак Першої світової війни, став прообразом пасажирської та стратегічної бомбардувальної авіації. Уже у двадцять два роки авиаконструктор-киянин підкорив Європу власними винаходами. Він навчався та працював к Парижі, Києві, Петербурзі, згодом емігрував до США, де займався серійним гвинтокрилобудуванням, створенням перших міжконтинентальних пасажирських авіалайнерів. Машинам фірми Сікорського належала більшість світових рекордів, зокрема абсолютних. Ця книга містить відомості про походження Ігоря Сікорського, його батьків - родину Сікорських, яку добре знали в Києві, та розкриває феномен авіконструктора зі світовим ім'ям.

1571600 004.8(075.8) К89
Куклін В.М. Подання знань і операції над ними: навчальний посібник/ В.М. Куклін.- Харків : ХНУ імені В.Н.Каразіна, 2019.- 164 с.

 
Люди, які обмінюються думками, повідомляючи один одному про думки третіх осіб, озираючись навколо, поступово створюють в своєму уявленні те, що слід і не слід робити, мораль, стандарти поведінки, взагалі все, чим вони керуються у своєму житті. Це і є метод формування наборів рішень на основі усвідомлення безлічі подій, явищ і думок. Таким чином формується неформалізоване знання окремої людини, знання, яке важко або навіть неможливо записати у вигляді теорій, алгоритмів і схем. В цій книжці основна увага приділяється методам формування на основі математики і математичної логіки мов штучного інтелекту, таких як Пролог і Лісп. Обговорюються особливості застосування нечіткої логіки для створення алгоритмів і штучних нейронних мереж. Також представлені технології створення планів для роботів з урахуванням конфліктів цілей. Обговорюються проблеми опису і реалізації семантичних мереж і семантичної павутини. Цікавим є як навчальний посібник для аспірантів і студентів факультів природничо-наукового профілю та комп'ютерних наук, які вивчають системи штучного інтелекту.

1573634 004 Ф76
Фоменко Ю. Комп'ютери та безпека/ Юлія Фоменко- Київ : Саміт- Книга, 2021.- 76с.

 
Оскільки комп'ютери повністю охоплюють майже всі сфери нашого життя, поняття інформаційної безпеки набуває неабиякої актуальності. У сучасному світі технологій користувачам необхідно знати про основні загрози інформаційній безпеці та методи захисту від них.