2022 рік (книги)
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

821.111'06-31 К 82
Крісті, Аґата. Донька є донька [Текст] : психологічний роман про стосунки між батьками й дітьми / А. Крісті ; пер. Є. Кононенко. - Київ : SNOWDROP, 2019. -

 
"Донька є донька" – психологічний роман про стосунки між батьками й дітьми. Один з шести психологічних романів "Донька є донька", головні герої якого – донька та мати, що живуть у згубному симбіозі.
 
Кількість видач: 36

821.111'06-31 О-63
Орвелл, Джордж. Нехай квітне аспідистра [Текст] = Keep the Aspidistra Flying : роман / Дж. Орвелл ; пер. з англ. Т. Кирилюк. - Київ : Вид-во Жупанського, 2021. - 254 с. - (Майстри світової прози). -

 
«Нехай квітне аспідистра» — роман про те, як одного разу у міжвоєнному Лондоні людина мистецтва оголосила війну грошам і що з того вийшло. Гроші — вони все вирішують, все контролюють, відчиняють двері пристойних будинків і салонів, знайомлять з потрібними людьми, наділяють їхнього господаря чарівною здатністю подобатися жінкам і друзям, вони, по суті, і є саме життя. Але хіба так має бути? Хіба має життя людей аж так залежати від грошей, а надто від їх браку? Чи можливо, живучи в сучасному суспільстві, позбутися нав’язливої влади грошей, оголосити їм війну, а заодно й усім ознакам «надійності», «порядності» і «благопристойності», головним символом яких є аспідистра, чиї отруйно-зелені пагони стирчать з горщиків у вікнах кожної пристойної оселі? Молодий талановитий поет Гордон Комсток веде особисту затяту війну з аспідистрою і з усім, що вона собою символізує — владою грошей і нудьгою благопристойності. Він вважає, що звільнившись від влади грошей, зможе повністю присвятити себе творчості. Але воювати з грошима і благопристойністю було завжди непросто, особливо якщо ти живеш у міжвоєнному Лондоні 30-х. Війна з аспідистрою, війна з грошима, війна із самим собою — чи можлива тут перемога, а якщо й можлива, то якою ціною?
 
Кількість видач: 31

821.161.2'06-311.6 М 34
Матіос, Марія. Букова земля [Текст] : роман-панорама завдовжки у 225 років / М. Матіос. - 5-те вид. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. - 926 с.

 
Довгоочікуваний новий роман провідної української пись­мен­ниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексич­ною розкішшю і гуцульським чаром.
 
Кількість видач: 25

821.111(73)'06-34-93 К 99
Мак-К'ю, Ліза. Кролик Тишко [Текст] / Л. Мак-К'ю ; пер. з англ. О. Ларікова ; худож. Л. Мак-К'ю. - Харків : Віват, 2019. - [96] с. : кольор. іл. - (Для найменших).

 
Чарівний пухнастик кролик Тишко жодного дня не може прожити без цікавих пригод! Його домівка — широкий лан і великий ліс. Маленький вухань обожнює стрибати, бешкетувати, милуватися природою та пізнавати навколишній світ. Чи вдасться Тишкові ще й навчитися дружити та приймати неповторного себе таким, яким він є?
 
Кількість видач: 23

821.161.2'06-32 Ф 94
Фукс, Ксенія. 12 сезонів жінки [Текст] / К. Фукс ; літ. ред. І. Урда. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2020. - 239 с. - ISBN 978-617-614-286-7

 
«12 сезонів жінки» можна назвати романом, якщо вважати, що головна героїня – це сучасна жінка. 12 новел, об’єднаних між собою головними персонажами, але не пов’язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар’єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.
 
Кількість видач: 18

1486903 иск, 1486902 аб, 1486901 хр 63.3
Зрослись душею, сплелись корінням / Упорядник М.Рубанець . - К. : Успіх і кар'єра, 2008. - 224 с.

 

Збірник історичних нарисів про видатних діячів України, Польщі, Росії, які зробили визначний внесок у розвиток науки, освіти, культури та суспільних відносин. Такі різні постаті, як Костянтин Ціолковський, Софія Русова, Соломія Крушельницька, Вацлав Ніжинський, об'єднує одне: в їх родоводах нероздільно сплелось коріння кількох націй, а життєвий шлях і добрі діла нероздільно вписані в книгу буття всього людства.

Видання буде цікавим широкому колу читачів.

 
Кількість видач: 8

ф1566331 иск 75.041.5 (477.63) К 65
Копач А.П. Портрети історичних діячів XVI - початку ХХ ст. - Дніпро : Арт-Прес, 2019. - 232 с. : іл.

 

«Портрети історичних діячів XVI - початку ХХ ст.» - каталог колекції дореволюційного портретного живопису Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького. До складу представленої колекції входять різноманітні полотна як за часом створення, так і за стилем виконання. На портретах зображені місцеві і загальнодержавні діячі XVI - початку ХХ ст. Каталог відкриває фахівцям та широкому колу зацікавлених читачів одну з найцікавіших музейних колекцій, яка являє собою не лише науковий інтерес, але й може надати естетичну насолоду його читачеві.

Каталог стане у нагоді всім, хто цікавиться історією краю та хоче ознайомитися з його видатними діячами.


 
Кількість видач: 8

82.3(4УКР)-443 У45
Українські билини: Історико-літературне видання східнослов’янського епосу / Упоряд., передм., післяслово, прим. та оброб. укр. народ. казок та легенд на билинні теми В. Шевчука; Мал. Б. Михайлова. – К.: Веселка, 2003. – 247 с.: іл.

 

«Українські билини» - унікальне історико-літературне видання памяток східнословянського епосу. До видання увійшли билини, які безпосередньо стосуються праукраїнських земель і, за всіма ознаками, виникли на терені Києва та Галицько-Волинського князівства. Билини супроводжують грунтовні пояснювальні і довідкові матеріали. Окремим розділом у виданні подаються українські казки та легенди на билинні теми, які з часом частково або повністю трансформувалися в прозаїчну структуру.

 
Кількість видач: 8

ф153748 иск, ф1516758кп мп 85.133(4УКР-4
Володимир Небоженко : альбом – Дн-ськ. : LizunoffPress, 2011. - 200 с.

 

Представлений альбом – це підсумок 43-річної творчої праці скульптора, народного художника України Володимира Небоженка, який за що б не брався – памятник чи портрет, меморіальну дошку чи замальовку з оточуючого життя – в усьому залишав свій проникливий і небайдужий погляд.

Видання стане у нагоді шанувальникам образотворчого мистецтва, а також широкому колу читачів.


 
Кількість видач: 7

1540885 иск 1540886 аб 85.126.9 Л 84
Лукашенко Т. Українські обереги своїми руками. - Харьков : Аргумент Принт, 2015. - 224 с. : іл.

 

 

Наші пращури здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини, такі як звіробій та папороть. Із плином часу нічого не змінилося – людина, як і раніше, шукає захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів зазнала певних змін. «Українські обереги своїми руками» – видання, яке розповідає читачеві про історію прадавніх оберегів, значення деяких символів в оберегах та правила створення оберегів, обережний одяг і прикраси, обережні ляльки тощо.


 
Кількість видач: 7

ф1470402 кп иск, ф1470403 аб 85.143(4УКР
Володимир Винниченко-художник / Упоряд. С.А. , Т.А. Маслянчук. - К. : Мистецтво, 2007. - 224 с. : іл.

 

В альбомі подано мистецький доробок видатного українського письменника і державного діяча Володимира Кириловича Винниченка: близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка українськими художниками і зарубіжними митцями. Цю неоціненну спадщину майстра слова і пензля передала в Україну в 2000 та 2002 роках згідно з заповітом його дружини Розалії Винниченко Українська Вільна Академія Наук у США. Нині ця колекція зберігається у відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Видання стане у нагоді мистецтвознавцям та шанувальникам українського мистецтва.


 
Кількість видач: 6

1573298 иск 1573299 аб 821.161.2'06-312.
Шевчук В. Страсті за Миколаєм (Микола Лисенко) : роман. - Київ : Центр учбової літератури, 2021. - 586 с.

 

Микола Лисенко – основоположник української класичної музики, видатний композитор, піаніст, диригент і громадський діяч, творчість якого в минулому столітті досліджували музикознавці, а от життя композитора з його складними, нерідко драматичними і трагічними подіями, суспільне й побутове середовище, в якому він жив, не були висвітлені належною мірою. І ось роман Василя Шевчука «Страсті за Миколаєм (Микола Лисенко заповнив цю прогалину. Видання є ґрунтовним твором про Миколу Лисенка, в якому автор дає розгорнуту картину його життєвого і творчого шляху.

Книга стане у нагоді всім, хто цікавиться видатними діячами культури та мистецтва.


 
Кількість видач: 6

1479558 004.94(075.8) А 72
Антонов В.М. Антонова-Рафі Ю.В.

 
В цій книзі аналізуються поняття мистецтва та графотворчості, графічні можливості комп'ютерів, сучасмні переферійні графічні пристрої, стандарти обробки зображень, формати графічних файлів. Подається материал стосовно гносеології, творчого становлення, розвитку графічних засобів моделювання зображень на основф графічних та презентаційних пакетів, наводяться приклади застосування віртуальних графічних пакетів, пакетів для веб-дизайну, робиться огляд сучасних графічних засобів тощо.
 
Кількість видач: 5

1572522 82Б93
Бута Є. Моніка Беллучі. Хто пробачить мою красу.-Харків : Вид-во

 

Моніка Беллуччі - всесвітньо відома актриса і надзвичайна красуня. Вона народилась в невеликому італійському містечку. Не всі були в захваті від її краси - "Люди можуть пробачити розум ,навіть талант, але красу -  ніколи."   Саме тому щоб довести, що вона не тільки красива, вона після школи обрала юридичний факультет університету в Перуджі. 1988рік став переломним у житті Моніки - вона уклала контракт з всесвітньо відомим модельним агенством.

Приголомшлива біографія діви італійського кінемотографу у цій книзі.

 
Кількість видач: 5

1569786 669.148(075.8) В 28
Величко О.Г. Технології підвищення якості сталі.- Дніпропетровськ, 2016

 

Розглянуто теорію і технології позапічної обробки гідродинаміку ванни, умови масопереносу і фізичну хімію процесів, що протікають в ковшах і спецальних агрегатах при позапічної обробці металу. Дано систематизований виклад всіх основних методів позапічної обробки металу: продувки газами і порошкоподібними матеріалами, вакуумування і ін.

Підручник призначений для студентів вузів, може бути корисний інжененрам-виробничникам, працівникам наукових і проектних організацій металургійної і машинобудівної промисловості.

 
Кількість видач: 5

1571516 иск 821.161.2'06:792(477) В 55
Вишня О. Театр – це велике знаряддя / О. Вишня ; упоряд., авт. передм. С. Гальченко . - Київ : Саміт-книга, 2020. - 448 с. : фот.

 

Остап Вишня був великим любителем театрального мистецтва і не тільки як глядач, але й проявив себе як професійний театрознавець і драматург, автор близько 20 творчих портретів відомих українських акторів і режисерів. Він написав популярні свого часу музичний гротеск «Вій», створений за мотивами творів М. Гоголя і М. Кропивницького, а також музичну комедію «Запорожець за Дунаєм», яка через героїв класичної опери С. Гулака-Артемовського в гумористичних сценах відтворює життя української еміграції 1920-х років.

Видання містить драматургію Остапа Вишні, його рецензії, статті, фейлетони, усмішки, а також уривки зі спогадів актора-березільця Йосипа Гірняка, співкамерника Остапа Вишні по харківській в’язниці початку 1934 року, а згодом і співтабірника в центрі Ухт-Печлагу місті Чиб’ю та керівника табірного театру, які доповнюють дане видання цікавими фактами до біографії Остапа Вишні.

 
Кількість видач: 5

1573463 636.7 Г 70
Горовіц А. Собаководство.Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом/ Пер. з англ. Н. Лавської.- К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2020

 
Усі, хто обожнює собак, мають змогу разом із американською вченою-когнітівістом Александрою Горовіц підняти завісу над їхнім загадковим світом - дізнатися, що і як бачать наші чотирилапі друзі, як вони чують і що відчувають, що знають і розуміють. Читачі ознайомляться з результатами новітніх досліджень у галузі фізіології та психології тварин, які пояснюють неймовірні можливості та здібності собак, зокрема здатність виявляти хвороби, навички зчитування думок і бажань своїх господарів, "багатофункціональність" собачого хвоста.
 
Кількість видач: 5

636.7 Г 70 1573463
Горовіц А. Собаководство.Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом/ Пер. з англ. Н. Лавської.- К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2020

 
Спостерігаючи за собаками, ви, мабуть, не раз задумувались над тим, наскільки ці тварини є розумними, як вони мислять, на що загалом здатні. Александра Горовіц не лише здивує, а й по-справжньому потішить вас, пояснивши з позицій когнітивістики, як собаки сприймають навколишній світ, одне одного та таких дивовижних особин, як люди. Відповіді на важливі запитання любителів собак ви знайдете у книзі "Собаководство". І, повірте, ви будете приємно здивовані, а часом і вражені отриманою інформацією, якщо позбудетесь природної схильності антропоморфізувати наших вірних друзів.
 
Кількість видач: 5

1552420 687.02 (075.8) Є 41
Єжова О.В, Гур'янова О.В. Технологія оброблення швейних виробів.- К., 2017

 
У посібнику викладено теоретичні відомості з оброблення деталей швейних виробів та наведені приклади технологічних послідовностей пошиття окремих швів, вузлів та швейних вмробів. первагу при цьому надано методам, що дозволяють отримати найвищу якість оброблення в умовах навчального закладу. значна увага приділена ручним декоративним швам, що традиційно застосовувались при вготовленні українського костюма.
 
Кількість видач: 5

Ф1569244 641.56(477) З-43
Звичаї нашого роду: страви української кухні, С.Андрющенко.- Київ: Гененза, 2019

 
"Нашим мамам і батькам, бабусям і дідусям- нашому славному роду- з глибокою шаною і безмірною вдячністю за пам'ять віків, за спільне коріння, за подароване життя..."

Така передмова від автора на обкладинці цієї книги. Укранська кухня дійсно самобуття, адже увібрала всі дари щедрої землі й упродовж віків зродила багатющий колорит національних страв. Однією книжкою не охопити величезного багатоманіття нині таких звичних для нас українських страв, рецепти яких сягають сивої давнини. 


 
Кількість видач: 5

Ф1559244 641.56(477)З-43
Звичаї нашого роду: страви української кухні/авт.-упоряд.:С.Железняк [худ.оформлення], С.Андрющенко[текст].- Київ: Гененза, 2019

 
Часто, особливо напередодні великих свят, ми з друзями й родичами зачинаємо розмову про традиції святкувань, звичаї, притаманні нашому етносу, й наїдки, характерні для наших просторів. Та насправді достеменно мало знаємо про особливості вшанування тих історичних подій і релігій персон, про звичаї та обряди до певних свят, а тим паче майже нічого не відаємо про гастрономічну культуру українців. Тож із цієї книжки ви довідаєтеся про найбільші свята - як церковні, так і світські - та обрядові дійства, характерні для них; про страви, якими наші пращури частували гостей і про які нині пам'ятатють лише сторожили, а також розповімо про  прикметиЮ які наші прабатьки, багаторічно спостирігаючи за природою, передавали з уст в уста від покоління до покоління. тож запрошуємо вас поринути в чарівний, почасти магічний і дуже смачний світ,
 
Кількість видач: 5

Ф1573485 641.56(477) І-25
Івченко З. Готуємо по-українські.- Львів, 2021

 
Не варениками єдиними живуть українські кулінари! Готувати по-українськи не означає нині варити лише борщ та кашу. Сучасна українська кухня - це майстерне поєнаня традицій із сучасними можливостями, відродження давніх рецептів та створення власних на базі тих продуктів, які дарує нам щедра українська земля.
 
Кількість видач: 5

641.56(47-7) І-25 Ф1573485
Івченко З. Готуємо по-українські.- Львів, 2021

 
Не варениками єдиними живуть українські кулінари! Готувати по-українські не означає нині варити лише борщ. Сучасна українська кухня - це майстерне поєднання традицій із сучасними можливостями, відродження давніх рецептів та створення власних на базі тих продуктів, які дарує нам щедра українська земля. Книга відомої фуд-блогерки Зоряни Івченко, авторки понад двох десятків кулінарних книжок призначається як для вправних кухарів, так і для початківців: кожен знайде тут рецепти до душі.
 
Кількість видач: 5

Ф1571690 623.4(477.61.62) К 18
Камінський С. Народні панцерники в гібрідній війни на Донбасі/ Сергій Камінський.- Київ: ДрімАрт, 2021

 
Ця книга- щира і вдячна розповідь про звичайних безкорисливих людей, наполегливу й невтомну роботу справжніх українських Кулібіних, про їхні унікальні технічні витвори. Далеко не повна ретроспектива бойового парку народних панцерників, які були створені для захисту України від ворога.
 
Кількість видач: 5

Ф1571690 623.4(477.61.62) К 18
Камінський С. Народні панцерники в гібрідній війни на Донбасі/ Сергій Камінський.- Київ: ДрімАрт, 2021

 
"Народні панцерники" - це уявна виставка-майданчик знакових самообороних броньовиків, яких створили активісти для захисників України починаючи з 2014 року. Автор мріяв зібрати народне надбання в одному місці. Та єдиною локацією, куди можливо стягнути всю цю вражаючу техніку, є саме книга. Бо доля кожної машини складається по-різному... Деякі з шушупанцерів ще на службі, а деякі вже на звалищі. Якісь були знищені на війні, а якісь скинули свій захист, аби легше "дихалося". У час нестачі заводських зразків броньованої техніки вони виконали свою місію - захистили безцінні життя воїнів! Тому журналістське дослідження в цій книзі насамперед про людей, які врятували інших людей. Про ініціаторів проєктів та спонсорів, про майстрів та користувачів, про близьких та незнайомців... Тож тепер читачеві доступні цікаві, захоплюючі, драматичні факти про 75 унікальних народних броньовиків України у війні проти росії.
 
Кількість видач: 5

Ф1568140 778 К 34
Келбі С. Цифрова фотографія: фоторецепти.- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2020

 
У цій книзі багато інформації, яка змусить вас вигукнути "Ага, ось як вони це роблять!" Усе чітко, по суті, без складної мови професйцних фотографів - отже, користуйтеся нею легко. Автор дає вам те, чого ви чекали: цілу книжку чудових фоторецептів. Але він пішов далі, додавши фотографію "за лаштунками" для кожного рецепта. Це дозволить копнути трохи глибше і справді відкрити силу цих рецептів. Це- книжка про те, яку кнопку треба натиснути, які налаштування використати, як і коли це потрібно робити. 100 найпопулярніших "фішок" фотографів допоможуть вам професійно фотографувати вже сьогодні.
 
Кількість видач: 5

Ф1573510 641.56(477) К 50
Клопотенко Є. Збавлення їжею з українським смаком.- Київ, 2020

 

Настав час позбутися незрозумілих забобонів та тереотипів про українську кухню. Адже спосіб зберегти традиції - підлаштовувати їх під сучасний стиль життя. Які страви ви уявляєте, коли думаєте про українську кухню? Борщ, вареники? ...А знаєте, про що б іще подумали українці в ХІХ столітті? Про шпундри, тетерю, квашу й ще чимало іншого. Що ж насправді вважати українською кухнею і які страви незаслужено відійшли в небуття. У своїй новій книзі Євген Клопотенко допоможе розібратися з цим.


 
Кількість видач: 5

Ф1573510 641.56(477) К 50
Клопотенко Є. Збавлення їжею з українським смаком.- Київ, 2020

 
У цій книзі Євген зібрав найкращі традиційні українські рецепти. Адаптувавши їх до сьогодення та детально проробивши кожен з них, він щиро ділиться цими знаннями. Ви обов'язково зустрінете знайомі назви, але й буде багато таких, які ви почуєте вперше. Гортаючи сторінки цієї книги ви поринете в дивовижну подорож світом української кухні, після якої ваше уявлення про неї вже ніколи не буде таким, як раніше. Тож рушаймо!
 
Кількість видач: 5

Ф1573509 641.56(477)(083.12) К 50
Клопотенко Є. Зваблення їжою. 70 рецептів, які захочеться готувати.- Київ, 2021

 
Автор популярного в Україні кулінарного сайту klopotenko.com, найкращі рецепти якого лягли в основу цієї книги. Євген Клопотенко познайомить вас не лише з добіркою смачнючих рецептів, випробуваних практикою, але й з власною філософсією кулінарії. З цього моменту сніданок, обід, вечеря стануть для вас не буденною необхідністю, а часом насолоди, творчості та щастя. Кулінарні стереотипи у вашій голові ламатимуться, а мозок протестуватиме проти нового. Харчуватися усвідомлено, відмовлятися від звичних продуктів і просто насолоджуватися готуванням вдома - це рух вперед до буденного щастя.
 
Кількість видач: 5

Ф1573509 641.56(477)(083.12) К 50
Клопотенко Є. Зваблення їжою. 70 рецептів, які захочеться готувати.- Київ, 2021

 
Ми їмо очима, і це факт. Щоб їжа здавалася смачнішою, нам має подобатися картинка. І не таку вже й малу роль у візульному позиціонуванні страви відіграють тарілки. Виходить, що можна керувати смаком - якщо дібрати форму, колір і фактуру тарілки. Ні , їжа не стане солодшою, кислішою, гострішою, насиченішою. Але зміниться ваше сприйняття. Наприклад. я обожнюю на білу, пласку тарілку класти яйце-пашот чи звичайну яєчню. Білок зливається з повернею тарілки так, що проступає на ній насичений жовток. Враження просто нереальне. Здається, що це щось краще, ніж звичайне яйце. Спробуйте самі. Візміть яблуко і з'їжте його спочатку із синьої тарілки, а потім - з червоної дерев'яної.
 
Кількість видач: 5

Ф1573509 641.56(477)(083.12) К 50
Клопотенко Є. Зваблення їжою. 70 рецептів, які захочеться готувати.- Київ, 2021

 

Євген Клопотенко познайомить вас не лише з добіркою смачнючих рецептів, випробуваних практикою, але й власною філософією кулінарії. З цього моменту сніданок, обід, вечеря стануть для вас не буденною необхідністю, а часом насолоди, творчості та щастя. 

 
Кількість видач: 5

1573512 641.3 К 56
Коваленко О. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт/ Олексій Коваленко.- К.: Віхола, 2021.- 224 с.

 
Ця книжка - це абсолютний шедевр ботанічно-літературного мистецтва! Кожна сторінка насичена несподіваними фактами, добірними жартами з використанням рідних контекстів і шокуючими історіями із життя ягід, які не ягоди, і фруктів, які не фрукти. Радість для читача різного віку: мемчики, цікавезні факти для ерудитів та історії для розповідей за обідом на будь-який смак. Ця книжка, до речі, може вплинути і на ваш смак, і на смак того, що ви їсте. А потім ви захочете добавки - можливо, й овочевої страви, але точно - текту від Олексія Коваленко.
 
Кількість видач: 5

Ф1543521 30у.г К 48
Кпейборн А. Історія винаходів.- К., 2015

 
Тостери, мобільні телефони, телевізори й комп'ютери, автомобілі й шоколадні батончики, літаки та навіть улюблені нами всіма джинси... ми маємо всі ці чудові й такі корисні речі завдяки невгамовній жазі людини до нового, небаченого, кращого. Читачеві пропонуються не просто сухий перелік фактів. Адже за кожним винаходом стоїть чиясь доля, пошуки й змагання творчих думок - тобто реальне життя з його злетами, невдачами й, звісно ж, відкриттям і винаходами.
 
Кількість видач: 5

Ф1568143 004.45 М29
Мартін Р. Чистий код: створення і рефакторинг за допомогою Agile .- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2020

 
"Чіста архитектура" не просто пропонує варіанти рішень. Спираючись на більш ніж півстолітній досвід роботи в програних середовищах усіх можливих типів, Мартін розповідає про те, який вибір зробити і чому він є важливим для вашого успіху. Ця книга є найважливішою літературою для кожного сучасного архітектора програмного забеспечення, системного аналітика, системного дизайнера та менеджера програмного запеспечення - і для кожного програміста, який бажає піднятися кар'єрними сходами.
 
Кількість видач: 5

Ф 1559932 663.4(0.062) М 87
Мошер Р. Смак пива.-Львів.- 2010

 
Традиція варити пиво поширене майже в усьму світі, адже воно, за єгибетською легендою, врятувало світ. Цей напій можна смакувати і в спекотний літній полудень, і в холодну зимову пору, головне - уміти правильно обрати сорт пива та вдало підібрати до нього відповідну страву. Ця книжка є справжнім дарунком і для досвідчених поцінувачів пінного хмільного напою, і для тих, хто ще тільки починає пізнавати магію смаку цього трунку і відкривати для себе багатство його стилів.
 
Кількість видач: 5

Ф1551208 664.684(083.12) П 33
Пироги. Найкращі рецепти [Текст].- Харків, 2018

 

Що може бути кращим за домашню випічку? Коли наша оселя наповнюється її ароматом, одразу стає дуже затишно... Домашні пироги геть не схожі на куповані - у них є частинка нашої душі, а певні нерівності й порепана скоринка лише підкреслюють їх унікальність. Випікаючи, ми можемо додавати улюблені інгредієнти і приправи, експериментувати з декором та формою. У цій книжці зібрані найкращі рецепти пирогів із різних видів тіста - дріжджового, листкового, пісочного, бісквітного, - а також подані корисні рекомендації щодо їх пригтування. Солодкі пироги з ягодами і фруктами, кремом, джемом чи сиром, пироги з овочами, м'ясом, рибою та сиром -тут ви знайдете рецепт на будь-який смак. Читайте, надихайтеся і...мерщій на кухню!

 
Кількість видач: 5

Ф 1558787 629(477) (09) Х22
Плексанов А.А. Національна кулінарна спадщина .- К,2021

 
Культурна спадщина кожного народу складається з багатьох історичних шарів, створених в різні епохи людьми з різним світогядом і досвідом, різними смаками і уподобаннями. Не забудьмо також, що культура - це не тільки сфера професійного мистецтва, охорони зоров'я чи наукової творчості: існує і масова, непрофесійна культура, і культура виробництва, і культура поведінки та побуту. Ця книжка покликана допомогти визначитися в ромаїтті української кухні - не просто дати інфрмацію про найбільш популярні місцеві страви, які найчастіше знайдете в ресотранах, але також розповісти історію виникнення цих страв і їхнє значення в житті українців. І тут є про що говорити, адже багато страв пов'язані з тисячолітньою історією країни і з народами, що живуть в Україні.
 
Кількість видач: 5

Ф1573687 641.56 П 38
Плесконос А.А. Національна спадщина України.- К, 2021

 
Культурна спадщина кожного народу складається з багатьох історичних шарів, створених в різні епохи людьми з різними світоглядом і досвідом, різними смаками і уподобаннями. Не забудьмо також, що культура- це не тільки сфера професфйного мистецтва, охорони здоров'я чи наукової творчості: існує і масова, непрофесійна культура виробництва, і культура поведінки та побуту. Не буде перебільшенням сказати, що всіх, хто відвідує нашу країну, приємно дивує місцева національна їжа. Однак відповісти на питання, що таке і звідки взялася українська кухня, туристам буде нелегко навіть в епоху інтернету. Ця книжка покликана допомогти визначитися в розмаїтті української кухні - не просто дати інформацію про найбільш популярні місцеві страви, які ви найчастіше знайдете в ресторанах, але також розповісти історію виникнення цих страв.
 
Кількість видач: 5

1551635 641.55(=161.2) Р 78
Ростовський В.С. Сучасна українська кухня: Навчальний посібник/ Роствоський В.С.-К.: Кондор-Видавництво, 2018.- 134с.

 

Мистецтво приготування їжі грає дуже важливу роль в житті українського суспільства. Українська кухня сформувалася, як національна, в середені ХІХ ст. і за цей період набула характерних рис, випробувала зльоти і падіння, але до початку ХХІ ст. зберегла свої національні риси. Автор книги по крихтах збирав кращі рецепти, технології виробництва багатьох кулінарних і кондитерських шедеврів, представлених за останніх 20 років незалежності України на різних кулінарних конкурсах, виставках, оглядах кращими кулінарами країни, проводив власні розробки, опублікував багато робіт за технологією.

 
Кількість видач: 5

Ф1560201 641.56(477)(083.12)
Український святковий стіл. Від Закарпаття до Слобожанщини.- Харків.: Віват, 2018

 
Українська кухня, смачна й різноманітна, популярна далеко за межами нашої країни. Протягом багатьох сторіч вона постає символом гостинності і щирої української вдачі. Кожному регіону України притаманні свої особливі наїдки, і всі вони смачні, поживні й корисні. У цій книжці ми зібрали для вас рецепти найрізноманітніших і найхарактерніших смаколиків з усіх куточків нашої держави, тож кожен зможе обрати собі страву до смаку. Гортайте сторінки цього чудового ілюстрованого видання, обирайте, чим потішити родину та друзів, готуйте - і ви отримаєте справжнє гастрономічне задоволення. Вдалих вам страв! Смачного!
 
Кількість видач: 5

Ф1560201 641.56(477)(083.12)
Український святковий стіл. Від Закарпаття до Слобожанщини.- Харків.: Віват, 2018

 
Українська кухня, смачна і різноманітна, популярна далеко за межами нашої країни. Протягом багатьох сторіч вона постає символом гостинності і щирої української вдачі. Кожному регіону України притаманні свої особливі наїдки, і всі вони смачні, поживні й корисні. У цій книжці автори зібрали для вас рецепти найрізноманітніших і найхарактерніших смаколиків з усіх куточків нашої держави, тож кожен зможе обрати собі страву до смаку. Гортайте сторінки цього чудового ілюстрованого видання, обирайте, чим потішити родину та друзів, готуйте - і ви отримаєте справжнє гастрономічне задоволення. Вдалих вам страв! Смачного!
 
Кількість видач: 5

1553653 631.587 Ф 43
Фертигація.- Дослідницьке.- 2016

 
У книзі розкрито дослідження та наукову експертизу технології зрошення з одночасним внесенням мінеральних добрив. Внесення добрив разом з поливною водою є одним з найбільш ефективних шляхів інтенсифікації зрошуваного землеробства, за якого досягається найбільш повне використання їхньої діючої речовини, збереження родючості грунтів, зниження витрат на формування одиниці врложаю та збільшення продуктивності і покращення якості сільськогосподарської продукції. Поєднання операції зрошення і внесення добрив отримало назву фертигація (від англ. "irrigation" - зрошення та "felilizer" - удобрення).
 
Кількість видач: 5

1573634 004 Ф76
Фоменко Ю. Комп'ютери та безпека/ Юлія Фоменко- Київ : Саміт- Книга, 2021.- 76с.

 
Оскільки комп'ютери повністю охоплюють майже всі сфери нашого життя, поняття інформаційної безпеки набуває неабиякої актуальності. У сучасному світі технологій користувачам необхідно знати про основні загрози інформаційній безпеці та методи захисту від них.
 
Кількість видач: 5

Ф'572476 004.4 Ф 82
Фрімен Е. Heard First Патерни проєктування.- Харків: ВД "Фабула", 2020

 
"Патени проєктування"- ваша книжка, якщо вам хоч колись доводилося стикатися з проблемами дизайну програмного запезпечення. вам не доведеться "винаходити колесо" - просто скористайтесь зведеним докупи величезним досвідом розробників і можливостю використовувати найкращі практики. 
 
Кількість видач: 5

1560847 636.8.09 Х 50
Хірургічні хвороби котів: Навчальний посібник для аграрних закладів освіти 2-4 рівнів акредитації зі спеціальності "Ветиранарна медицина" / В.Й.Іздепський, С.М.Масліков, П.А.Руденко, Б.П.Киричко,Т.М.Собчишина, М.В.Єнін-Луганськ2012

 
Багато тварин залишається узоні бойлових дій та на тимчясово-окупованих територіях: у притулка, на вокзалах,вулицях, замкнені у квартирах... ця книга допоможе ветеринарам в деяких випадках допомогти  у порятунку котиків. У посібнику представлені методи фіксації, загального та місцевого знеболювання, з використанням сучасних знеболювальних препаратыв, особливосты запальноъ реакції у котів та її відповідь на різноманітні подразники. Описані нові дані про морфологічні особливості будови та захворювання органу зору.
 
Кількість видач: 5

84Г57 1558264
ГофманЕ. Шлюб протилежностей.-Х.:Вид-во"Ранок": "Фабула",2017.-448с.-(Серія "Світовий бестселлер")

 
Чудовий і колоритний роман, що захоплює серце. У романі є все , чого забажає душа - пристрасть,кохання, екзотичний острів ,Париж .Історія розповідає про заборонене коханняна на маленькому острові Сент-Томас, яке дарує світу Каміля Піссаро (одного із основоположників імпресіонізму). Цікаво познайомитись з історією кохання його батьків. 

Якщо ви любите сімейні саги ,історії на реальних подіях,багато переплетень доль та чудові екзотичні місця, то ця книга для вас.

 
Кількість видач: 4

635.9(02.064) Є 41
Єжов В.М., Гринник І.В. Рослинництво декоративних культур.- К.: ПП

 

В монографії представлено стислу історичну інформацію про розвиток рослинництва декоративних культур від прадавніх часів до нашого століття,  значення для людства декоративних рослин як елементу соціуму, естетичної та економічної його складової. Надалі надається класифікація декоративних рослин, ботанічна та загальна біологічна характеристики окремих представників цих рослин по групах класифікації.

 
Кількість видач: 4

1548051 687.53 И 73
Интеркуаффюр Украины. 35 технологий стрижек.- б/г

 

З часом змінюється все. Ми щодня бачимо як змінюється мода і навколишній світ. З дня заснування "Інтеркуаффюр Україна" сталося чимало змін. Основне завдання "Інтеркуаффюр" залишилося незмінним - створювати моду. Проведено багато творчих заходів. На сцені команда завжди працює яскраво і видовищно. Такі виступи стали гарною традицією. Це "Парад зачісок", який проводить фірма "Велла Україна". Це фотосесії від "Інтеркуаффюр Україна", які відрізняються особливою стилістикою. Будь-який захід, будь-яка фотосесія - завжди подія. Тепер "Інтеркуаффюр Україна" виходить на інший рівень - каталог із технологіями стрижок. мета каталогу - допомогти перукарям України правильно виконати комерційні стрижки та укладання. Перевага каталогу в тому, що всі технології виконані українськими професіоналами: перукарями, фотографами, візажистами та моделями. Цей каталог є повністю національний продукт від початку зйомок, до закінчення виробництва. Перевага каталогу в тому, що розширені технології стрижок, укладання та елементів стайлингу з описом.

 
Кількість видач: 4

623.4(477.61/62)
Камінський С. Народні панцерники в гібрідній війни на Донбасі/ Сергій Камінський.- Київ: ДрімАрт, 2021

 
За роки проведення антитеррористичної операції (АТО) та операції Об'єднаних сил (ООС) на Донбасі народні умільці за сприяння й підтримки простих громадян, волонтерів, добровольців, кадрових українських військових, бізнесменів долучилися до створення чи вдосконалення десятків зразків бойової броньованої техніки. Завдяки їхнім надлюдським зусиллям та інженерним талантам цивільні й військові автомобілі у стислі строки буквально на очах одягалися в залізні лати, перетворюючись у вельми потужну, надійну й убивчу для ворога бойову техніку. Ці машини робили важку й корисну справу для бойових підрозділів на передовій, успішно проходили бойове хрещення, рятуючи безцінні життя та здоров'я бійців. Ця книга - щира і вдячна розповідь про звичайних безкорисливих людей, наполегливу й невтомну роботу справжніх українських Кулібіних, про їхні унікальні технічні витвори. Далеко не повна ретроспектива бойового парку народних панцерників, які були створені для захисту України від ворога.
 
Кількість видач: 4

1573512 641.3 К 56
Коваленко О. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт/ Олексій Коваленко.- К.: Віхола, 2021.- 224 с.

 
Перці і помідори - не овочі. Гречка - горішок. Вишня - не ягода. Усе своє життя, успішно проігнорувавши ботаніку, ми керуємося лише одним простим (і хибним) правилом: солодке - фрукт, а все решта - овочі. Насправді це так не працює. У книжці "фрукти проти овочів" ботанік, музейник та автор блогу "Довколаботаніка" Олексій Коваленко розповість справжню історію продуктів, які ми щодня бачимо на кухні та в супермаркеті, а ще навчить відрізняти овоч від фрукта, горіх - від горішка, а кавун - від ягоди. Ця книга - не збірник рецептів і навіть не підручник з ботаніки, книжка Олексія Коваленка - це реальна та дотепна історія найзвичайнісіньких овочів і фруктів: від особливостей їхньої ДНК та селекції до найдивніших міфів і кулінарних лайфаків.
 
Кількість видач: 4

1573512 641.3 К 56
Коваленко О. Фрукти проти овочів. Чому кавун - не ягода, а томат - це фрукт/ Олексій Коваленко.- К.: Віхола, 2021.- 224 с.

 
Це абсолютно шедевр ботанічно-літературного мистецтва! Кожна сторінка насичена несподіваними фактами, добірними жартами з використанням рідних контекстів і шокуючими історями із життя ягід, які не ягоди, і фруктів, які насправді овочі.
 
Кількість видач: 4

м1573522 629.7.02 К 62
Коляда І.А. Ігор Сікорський / І.А.Коляда; худож.- худож. - оформлювач О.А.Гугалова-Мешкова.- Харків: Філіо, 2021.- 121с.

 
Ігор Сікорський (1889-1972) - авіконструктор і відчайдушний пілот власних літаків, "батько свтового гвинтокрило будування", вчений та філософ. Його "Ілля Муромець", найкращий літак Першої світової війни, став прообразом пасажирської та стратегічної бомбардувальної авіації. Уже у двадцять два роки авиаконструктор-киянин підкорив Європу власними винаходами. Він навчався та працював к Парижі, Києві, Петербурзі, згодом емігрував до США, де займався серійним гвинтокрилобудуванням, створенням перших міжконтинентальних пасажирських авіалайнерів. Машинам фірми Сікорського належала більшість світових рекордів, зокрема абсолютних. Ця книга містить відомості про походження Ігоря Сікорського, його батьків - родину Сікорських, яку добре знали в Києві, та розкриває феномен авіконструктора зі світовим ім'ям.
 
Кількість видач: 4

м1573522 629.7.02 К 62
Коляда І.А. Ігор Сікорський / І.А.Коляда; худож.- худож. - оформлювач О.А.Гугалова-Мешкова.- Харків: Філіо, 2021.- 121с.

 
Ігор Мікорський (1889-1972) - авіаконструктор і відчайдушний пілот власних літаків, "батько світового гвинтокрилобудування", вчений та філософ. Його "Ілля Муромець", найкращий літак Першої світової війни, став прообразом пасажирської та стратегічної бомбардувальної авіації. Уже у двадцять два роки авіаконструктор - киянин підкорив Європу власним винаходом. Він навчався та працював у Парижі, Києві, згодом емігрував до США, де займався серійним гвинтокрилобудуванням, створенням перших міжконтинентальних пасажирських авілайнерів. Машинам фірми Сікорського належала більшість світових рекордів, зокрема абсолютних.
 
Кількість видач: 4

Ф1560297 004.7(075.8) К 63
Комп'ютерні мережі [навчальний посібник]- Львів,

 
Започатковуючи масштабний освітньо-науковий проект підготовки і видання серії сучасних підручників і навчалих посібників під загальною назвою "Комп'ютинг" та із загальним методичним патронуванням його Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти МОН України. Автори підручника пропонують значний перелік навчальних дисциплін, котрі, з одного боку, включаються до сфери комп'ютингу за означанням, а з іншого боку, їх предмет ще не знайшов якісного висвітлення у вітчизняній навчальній літературі для вищої школи.
 
Кількість видач: 4

1552797 кп иск, 1552798 аб 784.011.26
Кузьменко, О. Група Скрябін та друзі по сцені. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 186 с. : іл., фот.

 

Група Андрія Кузьменка «Скрябін» засвітилася свого часу яскравою зіркою на українському музичному просторі. Склад групи змінювався, єдиним постійним учасником колективу від часу його заснування і до своєї смерті залишився Кузьма Скрябін – гуру та натхненник гурту, талановитий композитор і співак, шоумен і ведучий. У представленому виданні зібрано світлі спогади мами Андрія Кузьменка – Ольги Михайлівни, та друзів по сцені про історію створення групи «Скрябін» і творчий шлях Кузьми-сина, Кузьми-друга, Кузьми-музиканта, який за життя став культовим виконавцем, а тексти його пісень нині цитують і називають пророчими.

Видання буде цікавим шанувальникам творчості групи «Скрябін» й Андрія Кузьменка.

 
Кількість видач: 4

1571600 004.8(075.8) К89
Куклін В.М. Подання знань і операції над ними: навчальний посібник/ В.М. Куклін.- Харків : ХНУ імені В.Н.Каразіна, 2019.- 164 с.

 
Люди, які обмінюються думками, повідомляючи один одному про думки третіх осіб, озираючись навколо, поступово створюють в своєму уявленні те, що слід і не слід робити, мораль, стандарти поведінки, взагалі все, чим вони керуються у своєму житті. Це і є метод формування наборів рішень на основі усвідомлення безлічі подій, явищ і думок. Таким чином формується неформалізоване знання окремої людини, знання, яке важко або навіть неможливо записати у вигляді теорій, алгоритмів і схем. В цій книжці основна увага приділяється методам формування на основі математики і математичної логіки мов штучного інтелекту, таких як Пролог і Лісп. Обговорюються особливості застосування нечіткої логіки для створення алгоритмів і штучних нейронних мереж. Також представлені технології створення планів для роботів з урахуванням конфліктів цілей. Обговорюються проблеми опису і реалізації семантичних мереж і семантичної павутини. Цікавим є як навчальний посібник для аспірантів і студентів факультів природничо-наукового профілю та комп'ютерних наук, які вивчають системи штучного інтелекту.
 
Кількість видач: 4

84(4укр) Л63 1534216
Лис В.

 
Романи В.Лиса продовжують користуватись попитом серед читачів. В його романах завжди звучить тема людяності та людскості. Із сплетіння історії життя окремої людиний й історії великої , історії світу - народжується література , яка викликає зворушення й захоплення. Саме такою літературною історією є роман  "Соло для Соломії". Величезна цінність цього роману полягає в тому , що він є історією цілого людського життя- від початку і до кінця. Майже ціле століття  Соломія проживе на Волині, вона йде за покликом серця,помиляється сама й легко пробачає помилки іншим.... В.Лис написав дуже гарний роман , який читати і перечитувати  приємно .... 
Кількість видач: 4

Ф 1560358 004.6(075.8) П 19
Пасічник В.В., Шаховська Н.Б. Сховища даних: Навчальний посібник.- Львів: "Магнолія 2006", 2019

 
У виданні послідовно викладені теоретичні, методологічні та прикладні аспекти проектування, побудови, застосування та супроводження сховищ даних, які розробляються з метою розв'язання аналітичних задач проблемної області.
 
Кількість видач: 4

Ф1573587 641.56(477) П 38
Плексанов А.А. Національна кулінарна спадщина .- К,2021

 

Культурна спадщина кожного народу складається з багатьох історичних шарів, створених в різні епохи людьми з різним світоглядом і досвідом, різними смаками і уподобаннями. Не забудьмо також, що культура - це не тільки сфера професійного мистецтва, охорона здоров'я чи наукової творчості: існує і масова, непрофесійна культура виробництва, і культура поведінки та побуту.

 
Кількість видач: 4

1449897 иск, 1449898 бф 85.318.5 (4Укр)
Симоненко В. Українська енциклопедія джазу. - К. : Центрмузінформ , 2004. - 231 с..

 

«Українська енциклопедія джазу» - переш довідкове видання, у якому робиться спроба дати цілісну картину історії джазу в нашій країні. Видання містить понад 500 статей, з яких читач довідається про виконавців, керівників оркестрів і ансамблів, композиторів, музикознавців та аранжувальників. Також в енциклопедії подано інформацію про фестивалі, теле- і радіопередачі, джаз-клуби та інші об’єднання й організації.

Видання стане у нагоді музикантам-професіоналам, музикознавцям, викладачам й студентам музичних навчальних закладів, а також широкому колу читачів, які цікавляться джазом.


 
Кількість видач: 4

1560247 620.92(075.8) С 40
Сиротюк С.В. Альтернативні джерела енергії. Енергії вітру.- Львів, 2019

 
В книзі викладено основні питання, що стосуються природи і потенціалу вітрової енергії. Висвітлено питання взаємодії вітрового потоку з вітроприймальними засобами, перетворення кінетичної енергії вітру на електричну. Подано матеріал щодо розрахунку параметрів вітроелектричних установок, описано пристрої та схеми використання вітрової енергії. 
 
Кількість видач: 4

1573171 72.012(075.8) С 43
Скляренко Н.В. Основи дизайн-проектування дитячого простору: навчальний посібник для студентів спеціальності "Дизайн" денної та заочної форм навчання[Текст]/ Н. Скляренко.- К: Видавець Олег Філюк, 2121

 
Видання розкриває основи проектування дитячого простору як складової системи предметно-просторового середовища. Теоритичний матеріал представлений лекційним курсом та охоплює питання функціональні, конструктивно- технологічні, естетичні та ергономічні аспекти дизайн-проектування екстравертного та інтровертного дитячого середовища.
 
Кількість видач: 4

Ф1570777 726:27-523.4-035.3](477)(084)
Таранушенко, С. А. Знищені шедеври української дерев'яної сакральної архітектури.- Харків, 2021

 
У книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка, присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесенській церкві 1759-1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1790-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині. У 1920-30-і рр. автор встиг їх обміряти та сфотографувати перед процесом тотального нищення пам’яток сакрального мистецтва радянською владою. У виданні в кінці кожної розвідки розміщено qr-код, скануючи який, читач зможе ознайомитися із 3d-моделями знищених храмів і скласти вичерпне уявлення про шедеври української дерев’яної сакральної архітектури, які не збереглися.
 
Кількість видач: 4

Ф1447246 81.411.1я2 У 45
Українська мова.- К.: Українська енциклопедія, 2004

 

В енциклопедії на основі досягнень сучасного мовознавства подано відомості про українську мову та українське мовознавство. В ній розкрито термінологічні одиниці, розглянуто різні аспекти опису української мови, вміщено основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменикам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, філологічної науки тощо. В низці статей ідеться про установи та організації, друковані органи, які ведуть дослідження і пропаганду української мови. Книга містить 1935 статей, карту, ілюстративний матеріал і таблиці. Розрахований як на філологів, так і на широке коло читачів.

 
Кількість видач: 4

821.161 У95 1561603
Ушкалов Л. Сковорода від А до Я.-Львів,2019.-1

 

З нагоди 500-річчя Г.Сковороди  підвищився інтерес  до його творчості  і однією з самих популярних книжок  є книга Леоніда Ушкалова "Сковорода від А до Я". Ця книжка розповідає про великого мандрівника та філософа Гр. Сковороду, що зрікся світу та карєрного росту, хоча і мав високі досягнення та блискучу освіту. Замість родинного затишку, обрав постійні мандри і самотність - при цьому вважав себе щасливою людиною.

Життя Сковороди- це немовби  вічна  ловитва невловного птаха - істини. Його життєвим кредо -" Спасибі Богу за те , що потрібне зробив легким , а важке непотрібним".

 
Кількість видач: 4

1573634 004 Ф76
Фоменко Ю. Комп'ютери та безпека/ Юлія Фоменко- Київ : Саміт- Книга, 2021.- 76с.

 
Steam-освіта є одним із важливих інструментів, що дають змогу впроваджувати низку курсів та програм навчання, які посилюють компетентності креативного мислення школярів у різноманітних професійних напрямках. Фактично це є символізм ідеального поєднання креативності та технічних знань. Steam -освіта все активніше стає важливою складовою шкільної освіти у всьому світі. Дана серія книжок допоможе читачеві долучитися до цієї прогресивної методики.
 
Кількість видач: 4

1573634 004 Ф76
Фоменко Ю. Комп'ютери та безпека/ Юлія Фоменко- Київ : Саміт- Книга, 2021.- 76с.

 
Оскільки комп'ютери повністю охоплюють майже всі сфери нашого життя, поняття інформаційної безпеки набуває неабиякої актуальності. У сучасному світі технологій користувачам необхідно знати про основні загрози інформаційній безпеці та методи захисту від них.
 
Кількість видач: 4

Ф1553647 635.1.8(075.8) Ч-49
Чернищенко В.І. сучасні технології овочівництва відкритого грунту.- Житомир, Рута 2017

 
Детально висвітлено біологічні особливості овочевих культур і картоплі, подано комплекс агрозаходів для одержання стабільного вожаю у відкритому грунті (зокрема, вибір ділянки для кожного виду та сорту, підготовка грунту, рекомендовані добрива, способи вирощування розсади, засоби захисту рослин від шкідників і хвороб, застосування сучасних систем зрошування). наводяться також кращі районовані сорти овочевих культур. 
 
Кількість видач: 4

84(4Укр)6А66
Анрухович Ю. Лексикон інтимних міст.- Чернівці:2016.-434с.

 
Лексикон інтимних міст» – найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже пригоди. Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти – від есе й оповідань до віршів у прозі – разом становлять автобіографічний атлас світу письменника. Крім того, кожна «лексиконна» пригода є чітко вписаною не лише у просторові, а й у часові координати, що дає змогу читачеві здійснити слідом за автором 111 приватно-історичних стрибків від середини 60-х років минулого століття до наших днів. Навряд чи варто очікувати від цього атласу, цього вкрай суб’єктивного «посібника з геопоетики і космополітики» об’єктивних характеристик Києва і Львова, Москви і Варшави, Нью-Йорка і Єнакієвого. Але в ньому напевно можна знайти художньо важливіші речі: атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора.
 
Кількість видач: 3

821.161.1 В31
ВербаЮ.А.Одесская сага.Понаехали.-Харьков:Фолио,2021.-411с.

 
Авторка присвячує свій роман Одесі та "Моей бесконечно любимой молдаванской семье . Вы всегда со мной". Початок двадцятого сторіччя. Головні герої Фіра та Іван переїджають  до Одеси і все життя їх та їхніх дітей з усіма сусідами,маленькими скандалами та великими трагедіями пройде тут на Молдаванці.

Книга іскриться одеським гумором проте визиває сум та ностальгію.

 
Кількість видач: 3

821.161.2Д71
Дочинець М. Синій зошит. Аркуші днів світящих. Мукачево: Карпатська вежа, 2017.-184с.

 
"Синій зошит" — це крихти спостережень, одкровень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих", як любив казати карпатський мудрець, чий багатющий досвід і ліг в основу книги. Про що ж вона? Про те, що нас оберігає в цьому світі, що є Домом душі, від чого просвітні наші дні, про чудесне і нове, про фарби серця, про ціни і цінності, про вершини і рівнини, про вітаміни радості, про очі провидіння, про те, що написано на заплющених повіках, про закон ноги і сліду, про плин довголіття, про закон множення і примноження, про те, в чому слабість і в чому сила українства, про нитки, що ведуть у вічність, про те, що ми їмо і що їсть нас, про ліки під руками і… ногами, про силу і красу "густого слова", яким це написано.
 
Кількість видач: 3

84І481507480
ІльченкоО. Місто с химерами.-К.:ГраніЮ2009.-160с.

 
"Місто з химерами"- оповідь про долю і творіння архітектора ;розповідь достовірна і водночас містична,детективна.....

Письменник О.Ільчненко  на основі унікальних архівних матеріалів відтворює події початку 20ст. Знаний київський архітектор  В,Городецький став легендою ще за життя і цей роман про життя зодчого,життя часто більш неймовірне , ніж найсміливіші вигадки. Роман О.Ільченко дозволяє поринути в життя Києва на початку 20ст.Тут і театр Соловцова ,і Музей старожитностей з Л.Косач і польоти аеропланом з І.Сікорським....
Кого цікавить історія Києва зверніть увагу на цю книгу.

 
Кількість видач: 3

1556679 821.161.2 К67
Корній Д. Сузіря Дів.-Х.:Віват,2018.-288с.

 
Книги Д.Корній приваблюють читачів своїми притчами ,легендами та містичними історіями.В її романах українська міфологія гармонійно переплітається з реальністю сьогодення. 

І роман "Сузіря дів" - це своєрідна сімейна сага ,плетиво жіночих доль, яке переплетене моторошними таємницями, інтригами, зрадами та справжнім коханням. Книга цікава і жива, з елементами детективу. Герої книги визивають інтерес і  повагу, особливо до душі припадає образ бабусі  Терези. 

 
Кількість видач: 3

1534189 84(4укр) К67
Корній Д.Тому ,що ти є.-Харків : Книжковий Клуб,2014-240с.

 
Ніколи не рано закохатися . Сашко з дитинства марив Оксаною , та вони прожили життя нарізно . Але ніколи не пізно щось змінити . Справжнє кохання ламає всі перешкоди , навіть перемагає смерть.Через тяжкі випробовування доведеться пройти обом героям ,сплітаючи та розплітаючи свої долі з іншими . Сама історія  приправлена нотою містики ,яка притамана творчості Д.Корній і дає можливість читачеві самостійно обрати той фінал ,який він вважаєза за потрібне.
 
Кількість видач: 3

1560503 631.3(075.8) К 89
Кузенко Д.В., Вантух З.З Самохідні обприскувачі. Навчальний посібник для підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва категорії Н .- Львів :

 

У посібнику розглянуто класифікацію, будову, робочий процес, регулювання та основні техніко-експлуатаційні показники базових моделей самохідних обприскувачів, описано їхні робочі органи, взаємодію з робочим розчином та рослинами. Викладено агрономічні основи хімічного захисту рослин. технології, що використовуються при обприскуванні та елементи системи точного землеробства. 


 
Кількість видач: 3

1560074 821.Н65
Нікуліна А.Зграя.-Х.:Віват,2018-320с.

 

"Зграя"- жива та динамічна книга про шістьох підлітків, яких обєднує пристрасть до паркуру.  Що особливо подобається - це  точність в описах усього, що стосується мистецтва подолання перешкод. Трюки, локації, сленг, і-найважливіше - психологія  трейсерів прописана  досконало. Авторка книги сама колись була трейсеркою, а її спогади та досвіт лягли в основу романа, адже неможливо розповісти читачеві  про паркур, якщо ти не був у цій шкурі.

А.Нікуліна написала чудову книгу про зворушливо важливе - дружбу та повагу, віру у власні сили та вміння вчасно підставити плече, не очікуючи нічого натомість,- про всі ті нібито прості істини, засвоєння чи ігнорування яких у юності визначає наперед наше життя.

 
Кількість видач: 3

1572632 821.161Ф95
Фурса С. Алекс.Начало пути.-Хаоьков:Фолио,2020.-475с.

 

С.Фурса відомий український фінансист, аналітик, експерт в області економіки. "Начало пути"- це його другий роман, де читач знову зустрінеться з Алексом, героєм його першої книги "Шлях додому". Разом з головним героєм ми відправимось в подорож по трьом континентам, в надії на  справедливість.

Роман написано в жанрі детектива.

 
Кількість видач: 3

1558498 821.112.2 Ш69.
Шлінк Б. Ольга. -Харків:.-2019.-192с.

 

Сучасного німецького письмеменника Б.Шлінка заслужено порівнюють із Г.Гессе та Е.М.Ремарком.Його роман "Читець" приніс йому всесвітню славу.

Нова книга Бернгарда Шлінка  про долю жінки, яка попри всі випробування долі, зберігає любов  та надію. Ольга, головна героїня, з дитинства боролась та була сильною.Своє єдине кохання вона пронесла через все життя. ЇЇ коханий - дослідник  нових земель, тому щоразу Ольга терпляче чекала його і писала листи. І в цих листах просліжується трагедія Ольги, як матері.

 
Кількість видач: 3

821.163А65
Андрич Іво Проклятий двір : роман. -Чернівці : Книги-21,2020.-136с.

 
«Проклятий двір» – один із найкращих і найвідоміших романів Нобелівського лауреата з літератури Іво Андрича. Цей роман побудовано за принципом «історія в історії», що дозволило письменнику поєднати одразу кілька оповідей. Одна з них відбувається на початку минулого століття в стамбульській тюрмі, куди лиха доля закинула монаха-францисканця з Боснії. Інша ж історія сягає XV століття і оповідає про реальну долю Джем-султана, який бореться за владу зі своїм братом Баязидом ІІ. Попри напружений сюжет, це ще й філософський роман, у якому притча про братів-суперників переростає в роздум про сутичку романтичного й прагматичного начал, а «проклятим двором» стає не тільки тюремне подвір’я, а й саме людське життя.
 
Кількість видач: 2

821.161 К59
Кокотюха А.А. Вигнанець і чорна вдова.- Х.Віват,2020.-304с.

 
Роман "Вигнанець і чорна вдова" відкриває нову серію ретро-детективів від Андрія Кокотюхи. Як і в циклі романів про Клима Кошового дія відбувається на початку ХХ століття, точніше - за декілька років до першої світової війни. Центральний персонаж циклу, молодий київський слідчий Платон Чечель може майстерно розплутати самий загадковий злочин. Однак, саме таланти молодого криміналіста і зробили його вигнанцем: близькі до імператора кола не змогли простити Платону Чечелю того, що серійною маньячкою, які він викрив, виявилась донька таємного радника з Петербурга. Будучи поза законом і в розшуку Чечель має виконати надзвичайно складне завдання і встановити, хто став винуватцем смерті мільйонера фон Шлесера. Крім цікавого детективного сюжету читач, безумовно, оцінить майстерний опис Києва і Київщини тих часів.
 
Кількість видач: 2

821.161П321559844
Підгірна Л .Над темрявою і світлом:Роман.-К.Видавнича група КМ-БУКС-,2018.-352с.

 
Камянець -Подільський , Україна . Архівний ревізор Едіта випадково знаходить вцілілі клейноди ордену лицарів Храму , знахідка веде її далі  , до загадкового артефакту , який свого часу тамплієри привезли на Поділля . За містичним артефактом полюють спецслужби.Минуле та сьогодення переплітаються . Нитки ,що повязують історії і долі багатьох людей в минулому ,одна за одною тягнуться до тих , хто мешкає сьогодні. 

 Для любителів жанру історичного вестерну  ця книга.

 
Кількість видач: 2

929Ш63
Шифф Стейсі Клеопатра. - Харків: Вид-во

 
Постать Клеопатри огорнута міфами. Вона увійшла в історію розпусною звабницею, супутницею двох видатних римлян — Юлія Цезаря і Марка Антонія. Але історію цієї єгиптянки писали чоловіки. Що про неї може сказати жінка? Стейсі Шифф спробувала по-новому поглянути на життя єгипетської цариці, показати її окремо від чоловіків і визначити, чи помилялись історики минулого. Це ґрунтовне й цікаве дослідження життя Клеопатри, у якому авторка відокремлює правду від вигадки, а упередження від реальності. І перед читачем постає освічена, неймовірно багата, блискуча жінка, владна правителька великого Єгипетського царства. Для всих , хто цікавиться давньою історією.
 
Кількість видач: 2