Сiчень  2022 року
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

821.163А65
Андрич Іво Проклятий двір : роман. -Чернівці : Книги-21,2020.-136с.

 
«Проклятий двір» – один із найкращих і найвідоміших романів Нобелівського лауреата з літератури Іво Андрича. Цей роман побудовано за принципом «історія в історії», що дозволило письменнику поєднати одразу кілька оповідей. Одна з них відбувається на початку минулого століття в стамбульській тюрмі, куди лиха доля закинула монаха-францисканця з Боснії. Інша ж історія сягає XV століття і оповідає про реальну долю Джем-султана, який бореться за владу зі своїм братом Баязидом ІІ. Попри напружений сюжет, це ще й філософський роман, у якому притча про братів-суперників переростає в роздум про сутичку романтичного й прагматичного начал, а «проклятим двором» стає не тільки тюремне подвір’я, а й саме людське життя.

84(4Укр)6А66
Анрухович Ю. Лексикон інтимних міст.- Чернівці:2016.-434с.

 
Лексикон інтимних міст» – найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже пригоди. Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти – від есе й оповідань до віршів у прозі – разом становлять автобіографічний атлас світу письменника. Крім того, кожна «лексиконна» пригода є чітко вписаною не лише у просторові, а й у часові координати, що дає змогу читачеві здійснити слідом за автором 111 приватно-історичних стрибків від середини 60-х років минулого століття до наших днів. Навряд чи варто очікувати від цього атласу, цього вкрай суб’єктивного «посібника з геопоетики і космополітики» об’єктивних характеристик Києва і Львова, Москви і Варшави, Нью-Йорка і Єнакієвого. Але в ньому напевно можна знайти художньо важливіші речі: атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора.

636.7 Г 70 1573463
Горовіц А. Собаководство.Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом/ Пер. з англ. Н. Лавської.- К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2020

 
Спостерігаючи за собаками, ви, мабуть, не раз задумувались над тим, наскільки ці тварини є розумними, як вони мислять, на що загалом здатні. Александра Горовіц не лише здивує, а й по-справжньому потішить вас, пояснивши з позицій когнітивістики, як собаки сприймають навколишній світ, одне одного та таких дивовижних особин, як люди. Відповіді на важливі запитання любителів собак ви знайдете у книзі "Собаководство". І, повірте, ви будете приємно здивовані, а часом і вражені отриманою інформацією, якщо позбудетесь природної схильності антропоморфізувати наших вірних друзів.

641.56(47-7) І-25 Ф1573485
Івченко З. Готуємо по-українські.- Львів, 2021

 
Не варениками єдиними живуть українські кулінари! Готувати по-українські не означає нині варити лише борщ. Сучасна українська кухня - це майстерне поєднання традицій із сучасними можливостями, відродження давніх рецептів та створення власних на базі тих продуктів, які дарує нам щедра українська земля. Книга відомої фуд-блогерки Зоряни Івченко, авторки понад двох десятків кулінарних книжок призначається як для вправних кухарів, так і для початківців: кожен знайде тут рецепти до душі.

Ф1573510 641.56(477) К 50
Клопотенко Є. Збавлення їжею з українським смаком.- Київ, 2020

 
У цій книзі Євген зібрав найкращі традиційні українські рецепти. Адаптувавши їх до сьогодення та детально проробивши кожен з них, він щиро ділиться цими знаннями. Ви обов'язково зустрінете знайомі назви, але й буде багато таких, які ви почуєте вперше. Гортаючи сторінки цієї книги ви поринете в дивовижну подорож світом української кухні, після якої ваше уявлення про неї вже ніколи не буде таким, як раніше. Тож рушаймо!

Ф1573509 641.56(477)(083.12) К 50
Клопотенко Є. Зваблення їжою. 70 рецептів, які захочеться готувати.- Київ, 2021

 
Автор популярного в Україні кулінарного сайту klopotenko.com, найкращі рецепти якого лягли в основу цієї книги. Євген Клопотенко познайомить вас не лише з добіркою смачнючих рецептів, випробуваних практикою, але й з власною філософсією кулінарії. З цього моменту сніданок, обід, вечеря стануть для вас не буденною необхідністю, а часом насолоди, творчості та щастя. Кулінарні стереотипи у вашій голові ламатимуться, а мозок протестуватиме проти нового. Харчуватися усвідомлено, відмовлятися від звичних продуктів і просто насолоджуватися готуванням вдома - це рух вперед до буденного щастя.

821.161 К59
Кокотюха А.А. Вигнанець і чорна вдова.- Х.Віват,2020.-304с.

 
Роман "Вигнанець і чорна вдова" відкриває нову серію ретро-детективів від Андрія Кокотюхи. Як і в циклі романів про Клима Кошового дія відбувається на початку ХХ століття, точніше - за декілька років до першої світової війни. Центральний персонаж циклу, молодий київський слідчий Платон Чечель може майстерно розплутати самий загадковий злочин. Однак, саме таланти молодого криміналіста і зробили його вигнанцем: близькі до імператора кола не змогли простити Платону Чечелю того, що серійною маньячкою, які він викрив, виявилась донька таємного радника з Петербурга. Будучи поза законом і в розшуку Чечель має виконати надзвичайно складне завдання і встановити, хто став винуватцем смерті мільйонера фон Шлесера. Крім цікавого детективного сюжету читач, безумовно, оцінить майстерний опис Києва і Київщини тих часів.

Ф1573687 641.56 П 38
Плесконос А.А. Національна спадщина України.- К, 2021

 
Культурна спадщина кожного народу складається з багатьох історичних шарів, створених в різні епохи людьми з різними світоглядом і досвідом, різними смаками і уподобаннями. Не забудьмо також, що культура- це не тільки сфера професфйного мистецтва, охорони здоров'я чи наукової творчості: існує і масова, непрофесійна культура виробництва, і культура поведінки та побуту. Не буде перебільшенням сказати, що всіх, хто відвідує нашу країну, приємно дивує місцева національна їжа. Однак відповісти на питання, що таке і звідки взялася українська кухня, туристам буде нелегко навіть в епоху інтернету. Ця книжка покликана допомогти визначитися в розмаїтті української кухні - не просто дати інформацію про найбільш популярні місцеві страви, які ви найчастіше знайдете в ресторанах, але також розповісти історію виникнення цих страв.

Ф1570777 726:27-523.4-035.3](477)(084)
Таранушенко, С. А. Знищені шедеври української дерев'яної сакральної архітектури.- Харків, 2021

 
У книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка, присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесенській церкві 1759-1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1790-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині. У 1920-30-і рр. автор встиг їх обміряти та сфотографувати перед процесом тотального нищення пам’яток сакрального мистецтва радянською владою. У виданні в кінці кожної розвідки розміщено qr-код, скануючи який, читач зможе ознайомитися із 3d-моделями знищених храмів і скласти вичерпне уявлення про шедеври української дерев’яної сакральної архітектури, які не збереглися.