2021 рік (книги)
 
Пропонуємо до вашої уваги список книг, які мали найбільший попит цього року.
Під час складання рейтингу враховувалися запити читачів відділів обслуговування.

 

85.374.3(4ФРА)-8
Брагинский, А. Жан-Поль Бельмондо. Профессионал

 
Книга знайомить читача з життєвим та творчим шляхом відомого французького актора театру і кіно Жана-Поля Бельмондо, який не уявляв свого життя без сцени та зйомок. У книзі також опубліковано декілька інтерв’ю та текстів самого актора, які дозволяють читачеві краще уявити собі особистість видатного актора. Крім того відтворено єдине інтерв’ю колишньої дружини Жана-Поля, яка доповнила кольорів до портрету, що складається в уяві читача при читанні особистих текстів Жана-Поля Бельмондо. В кінці книги розміщено фільмографію та театральні роботи актора.
 
Кількість видач: 14

1526021 85.334.3(4УКР)6-8
Мельниченко В. Богдан Ступка: обличчям до історії.- М.: 2013

 
Богдан Сильвестрович Ступка – відомий український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії, народний артист УРСР, народний артист СРСР, Герой України, який за свою кар’єру зіграв безліч ролей у театрі та понад 100 ролей у кіно. У книзі йдеться про творчість відомого українського актора, про ролі реальних історичних персонажів, які Богдан Ступка прожив на театральній сцені та у кіно. Автор досліджує театральні ролі та кінопортрети історичних осіб, створених Богданом Ступкою, аналізує ролі в історичній хронології персонажів, вміщує багатий документальний матеріал, у тому числі й маловідомий. Авторський текст доповнений цитатами висловлювань та суджень Богдана Ступки. Представлено фотографії актора у житті, на сцені та в кіно. У передмові автор, близький друг актора Володимир Мельниченко зазначає, що давно пообіцяв Богдану Сильвестровичу написати працю саме на вказану тему.
 
Кількість видач: 12

1551242 636.52. 58.03 Б 77
Бойчук Ю. Бройлерные куры для себя и на продажу

 
Давно хотели заняться разведением кур-бройлеров? Эта книга - прекрасное руководство, которое поможет вам разобраться во всех тонкостях содержания и ухода за ними. Вы узнаете об особенностях бройлеров, о том, какие условия, какие корма, витамины, добавки и премиксы лучше давать бройлерам, каким болезням они подвержены (описаны инфекционные и неинфекционные заболевания, их симптомы, причины, лечение) и как эти болезни предупреждать, также дается схема вакцинации цыплят. Воспользуйтесь рекомендациями из этой книги, чтобы без хлопот и потерь выращивать кур-бройлеров на своем подворье и даже на даче.
 
Кількість видач: 5

1560594 004.7 (075.8) Б 91
Буров Є.В. Комп'ютерні мережі.- Львів, 2019

 
З глибокої давнини люди намагалися організовувати швидке передавання повідомлень на велику відстань. Історя технологій знає такі засоби як : там-тами, димові та семафорні телеграфи, сигнальні вогні. Значну роль у задоволенні суспільної потреби у передаванні інформації відіграла пошта.безпосереднім провісником появи комп'ютерних мереж ХХ-того та ХХІ ст. були, народжені індустріальною революцією, телеграфна та телефонна мережі ХІХ ст. Поява комп'ютерів у 40-50-х. рр. створила потребу у реалізації деяких вирішень з телеопрацювання даних. В цьому виданні розглянуто базові архітектурні принципи, висвітлено також середовища передавання даних, сигнали та коди комп'ютерних мереж.
 
Кількість видач: 5

м1553610 635.11:632(03) В42
Визначник шкідників.- К., 2015

 
У довіднику, підготовленому співробітниками Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН (Саблук В., Грищенко О., Запольська Н., Шендрик К. та ін.), представлено найпоширеніших спеціалізованих шкідників "цукрової ниви", а також найшкодочинніші хвороби, викликані біологічними чинниками (грибами, бактеріями та вірусами). Подано інформацію щодо захисних та профілактичних заходів, спрямованих на попередження массових спалахів розмноження шкідливих комах та поширення хвороб. Також наведено перелік, пестицидів, дозволених до використання на цукрових буряках в Україні, та регламенти їх застосування.
 
Кількість видач: 5

Ф1553603 634(03) З-46
Здоров'я рослин: інтенсивний сад.- К., 2017

 
Високопродуктивні комерційні інтенсивні сади можуть містити від 1500 до 8000 і більше дерев на один гектар. Плодоносити вони починають на 2-3 рік після посадки, отже, капіталовнески швидко окуповуються і приносять неабиякі прибутки. Адже плоди сучасних високоякісних сортів мають у кілька разів вищу ціну реалізації. Щоб досягнути найкращого результату, важливо дотримуватися певних правил: вірно обрати комбінацію сорту й підщепи, земельну ділянку для закладання саду тощо. Потрібні спеціальні знання і навички формування дерев та захисту їх від негоди, хвороб і шкідників. Зрештою, не останню роль грає ефективний менеджмент, використання техніки та робочої сили і секрети надійного зберігання врожаю. Мета видання надати сільгоспвиробникам найсучасніші здобутки науковців, практичний досвід виробників, новітні технології компаній, які пропонують господарствам необхідні засоби виробництва.
 
Кількість видач: 5

1553620 635.1/. 8(035) З-48
Зеленые и ароматические культуры: практический справочник овощевода.- К., 2014

 
Петрушка, кінза, кріп, зелена цибуля - це смачно, корисно і соковито. Свіжа зелень здатна прикрасити будь-яку страву і зробити його ще більш ароматним. Додати її можна як до овочевих, так і до м'ясних страв. А чи знаєте, чому зелень так корисна для здоров'я людини? Зелень - це джерело вітамінів і мінералів. Зелень зміцнює імунітет. Зелень очищує організм. Зелень благотворно впливає на травлення, стан шкіри, волосся і нігтів. Зелень заспокоює нервову систему. Зелень нормалізує тиск. Зелень зміцнює серце і судини. Нарешті, зелень піднімає настрій. А ось як виростити цю чудову рослину вам допоможе цей ілюстрованований довідник. Видання буде внагоді широкому колу читачів.
 
Кількість видач: 5

1553605 634.75(035) 3-53
Земляника садовая. Интенсивная технология выращивания.- К., 2013

 
У довіднику ви знайдете інформацію про біологічні особливості суниці садової, інтенсивної технології вирощування, найбільш популярних сортах, культивованих в нашій країні, про основні хворобах, шкідників і засобах захисту від них. Додатки містять матеріали, які повинні допомогти в проведенні своєчасного моніторингу шкідливих організмів, а також в організації ефективного захисту від хвороб і шкідників з використанням сучасних засобів захисту рослин.
 
Кількість видач: 5

Ф1558551 635.92 К 51
Клут С. Розы в вашем саду.- Харьков, 2019

 
Вишукана троянда здатна прикрасити будь-який сад. Королева квітів привертає увагу, і вважається, що сад без неї - не сад. Ця квітка завжди буде популярний. Сьогодні існує така кількість сортів, що кожен може вибрати собі до смаку і місця посадки:будь то скромний дачний палісадник або шикарний оазис в заміському будинку. У книзі відомий садівник Силке Клут поділиться порадами і освітить такі питання як: види троянд і сорти, підготовка грунту для посадки, особливості посадки, полив, добрива, розмноження і зимівля і т.д.
 
Кількість видач: 5

Ф1558557 641.55(=161.2) К 77
Кравецька Л. Святкові страви Західної України.- Харків, 2019

 
Святковий стіл, уставлений різноманітними наїдками та смаколиками, - файна нагода зібратися в теплому родинному колі та запросити друзів. Коштуючи ситний банош чи солодкі медяники, рулет з грибами або дріжджові кнедлики, ви відчуваєте розмаїття смаків західноукраїнської кухні. А спробувавши ці страви, неодмінно забажаєте частувати ними гостей і надалі.
 
Кількість видач: 5

Ф1558557 641.55(=161.2) К 77
Кравецька Л. Сучасна українська кухня з Лесею Кравецькою.- Харків, 2013

 
Святковий стіл, уставлений різноманітними наїдкими та смаколиками, - файна нагода зібратися в теплому колі та запросити друзів. Куштуючи ситний банош чи солодкі медяники, рулет з грибами або дріжджові кнедлики, ви відчуєте розмаїття смаків західноукраїнської кухні. А спробувавши ці страви, неодмінно забажаєтє частувати ними гостей і надалі. Відома авторка, блогерка та вправна господиня Леся Кравецька зібрала найкращі рецепти святкових страв Західної України, які до того ж легкі у приготуванні. Смачного!
 
Кількість видач: 5

641.55 (=14) (083.12) К 89
Кузьмина О., Греческая кухня.- Харьков,2019

 
Откройте для себя мир традиционной греческой кухни! Салаты из цукини, арбуза и феты, традиционный пататосалата и деревенский салат хориатики, нежные рулеты из баклажанов и легкие котлеты из кабачков, жареная и запеченая рыба с овощными гарнирами, ароматные оливковые булочки и пончики "Лукумадес", сладкий ореховый пирог и изысканный молочный пирог "Галатопита", йогурт с инжиром и медом, освежающий кофе фраппе - лучшие рецепты потрясающих блюд греческой кухни, классические угощения и их оригинальные современные интерпретации.
 
Кількість видач: 5

1560143 635.1/.8 Л 24
Лапшина Л.Л. Огород на подоконнике, лоджии, балконе.- Харьков, 2017

 
Потішити себе і свою сім'ю свіжою зеленню й овочами о будь -якій порі року? Немає нічого простішого, і ми вас у цьому переконаємо. За вікном листопад або сніг, або весняна відлига, а на вашому столі - салат зі свіжих натуральних овочів і запашних трав, вирощених без грама хімії... Це можливо! Розгортайте книжку й садіть власний город на підвіконні, тим паче що це зовсім не складно. Гарного врожаю!
 
Кількість видач: 5

641.56 (083.12) М 71
Мишина Е. Шашлыки, кебабы, купаты, стейки, овощи.Лучшие рецепты для гриля и мангала.- Х.: Виват,2017

 
Наближаються травневі вихідні дні. А як на "травневі" без шашличка на природі. А ось як приготувати смачний шашлик? Які маринади використовувати? Що ще можна приготувати на грилі? Відповість на всі ці питання дана книга. У ній ви знайдете докладні рецепти шашликів, кебабів, м'ясних ковбасок, страв з риби і морепродуктів і звичайно, не обійдеться без соусів і приправ! Дізнайтеся всі тонкощі приготування страв на грилі і мангалі.
 
Кількість видач: 5

Ф1568860 641.55(083.12) М 79
Морхилевич В. Белые коренья.-Харьков, 2014

 
Автор, відомий київський шеф-кухар, дає "нове прочитання" старих добрих знайомих - петрушці, селері, пастернаку, - не забуваючи і про класичні прийоми роботи з ними. Він щедро поділиться з вами найулюбленішими рецептами майже забутої панської кухні. Всі рецепти максимально зберігають корисність коріння необхідну пропорцію жирів, білків і вуглеводів.
 
Кількість видач: 5

Ф1560121 641.55(083.12) Н 20
Найкращі страви на щодень і на свята.- Харків, 2018

 
Це книжка для тих, хто любить поїсти - смачно, різноманітно, вишукано. Запропоновані рецепти закусок, салатів, перших і других страв, десертів і випічки допоможуть швидко і легко перетворити на свято будь-який сімейний сніданок, обід або вечерю. Наважаючись на кулінарні експеременти, поєднуючи різні інгредієнти та приправи. Ви можете щодня тішити рідних і друзів чудовими стравами. Смачного!
 
Кількість видач: 5

1560555 628.31(075.8) О-24
Обробка технологічних рідин та стічних вод.-Херсон, 2018

 
Практично усі галузі виробництва пов'язані з використанням тих чи інших технологічних рідин. До них. по-перше, відноситься вода. Вода дуже широко використовується у гальванічному виробництві, де вона виконує роль розчинника або хімічного реагенту, а також для проведення мийно-очисних операцій гідро піскоструминного очищення деталій від нагару і коррозії, що проводяться при ремонтних роботах промислового обладнання. Використання води у комунальному господарстві відоме всім і не потребує додоткових пояснень. Очищення вод - складна задача сучасної технології, зважаючи на значні відмінності рідин, що скидають різні споживачі. Для очищення стічних вод розроблені сучасні та ефективні технології. У посібнику представлені відомі на сьогоднішній день методи обробки рідин.
 
Кількість видач: 5

1569743 39.808.020.3я73 О-75
Основи управління автомобілем та безпека руху./І.О. Таран, О.В.Дерюгін, С.І.Чеберячко, Я.В.Літвінва.- Д.:

 
У навчальному посібнику розглядаються законодавчі вимоги з безпеки дорожнього руху. Визначені психологічні особливості поведінки водія, вимоги до безпечного стану автомобілів та автомобільних доріг. Викладено базові прийоми управління автомобілем як в складних так і в критичних ситуаціях.
 
Кількість видач: 5

1555759 746.5 О 76
Остерхаге Н., Блискучі фантазії. Плетені гачком прикраси з бісеру.- Харків, 2012

 
Модну прикрасу, сплетену гачком, можна зробити легко і швидко. Це занняття не вимагає багато місця, і ви можете займатися своїм хобі на відпочинку або під час обідньої перерви. Усі матеріали, необхідні для роботи, легко вмістяться в дамській сумочці. Освоївши декілька простих прийомів ви зможете складати відповідно вашому модному гардеробу цілі ансамблі з біжутерії.
 
Кількість видач: 5

1558509 746.4 П37
Платья, сарафаны.- Харьков, 2019

 
Створюйте сучасні в'язані речі своїми руками! За допомогою ручного в'язання можна висловити свою індивідуальність, створити яскравий образ, поповнити гардероб модними обновками. Завдяки представленим в книзі моделям ви зможете створювати оригінальні сукні з стрічкових мережев, з квіткової аплікацією, мереживними вставками або контрастним декором, в'язати модні з ажурними елементами, підкорювати знайомих і друзів ошатними і яскравими візерунками. Ця книга неодмінно повинна стояти на полиці кожної рукодільниці, незалежно від стилю, рівня майстерності і моделей, які вона в'яже!
 
Кількість видач: 5

1553598 634.8 С 74
Справочник по защите винограда от болезней, вредителей и сорняков.-К., 2013

 
Изложены биология и морфология возбудителей болезней и вредителей винограда, степень их вредоносности, характер наносимых повреждений. а также сведения о биологии и морфологии наиболее вредоносных сорняков, произрастающих на виноградниках, степень их вредоносности. Представлена информация о методах и способах борьбы с вредоносными объектами в виноградниках.
 
Кількість видач: 5

1553648 638.1(477) Т 58
Топ - 10 новаций украинских пасечников.-К., 2016

 
Достижения ведущих пчеловодов Украины третьего тысячелетия изложены в этом сборнике. Основными критериями отбора тем были мировая новизна и повышение рентабельности пасек. Обширные контакты, кругозор, профессиональны знания, опыт и собственная практика, в т.ч. по проведению школ, мастер-классов и семинаров позволили отобрать лучшие, наиболее актуальные и эффективные из наработок профессионалов. Все новации прошли апробацию на пасеках Украины и большенство из них уже внедрены в промышленных масштабах. Посути, сборник является конспектом для школ-семинаров популярных в Украине (и не только).
 
Кількість видач: 5

Ф1560201 641.56(477)(083.12)
Український святковий стіл.- Харків, 2018

 
Українська кухня, смачна й різноманітна, популярна далеко за межами нашої країни. Протягом багатьох сторіч вона постає символом гстинності щирої української вдачі. Кожному регіону України притаманні свої особливі наїдки, і всі вони смачні, поживні й корисні. У цій книжці ми зібрали для вас рецепти найрізноманітніших і найхарактерніших смаколиків з усіх куточків нашої держави, тож кожен зможе обрати собі страву до смаку. Гортайте сторінки цього чудово ілюстрованого видання, обирайте, чим потішити родину та друзів, готуйте - і ви отримайєте справжнє гастрономічне задоволення. Вдалих страв!
 
Кількість видач: 5

1560103 641.56(083.12) Ф 42
Феоклистова И.В. Лучшие блюда из мяса для праздников и на каждый день.- Харьков, 2018

 
Хто не полюбляє м'ясо - соковите й запашне? Але як його правильно і смачно приготувати? Поради й рецепти з цієї книжки вам допоможуть! Ви дізнаєтеся, як вибирати м'ясо , як варити, смажити, запікати яловичину, свинину, баранину, птицю і кролика, що приготувати з фаршу й субпродуктів. Курячий хлібець чи фаршировані булочки на сніданок, апетитний суп чи печеню до обіду, люля-кебаб, соковиті котлети чи хрусткі шніцелі на вечерю, холодець чи смачний салат для святкового столу - з нашими рецептами і ваші гості, і сім'я будуть ситі. Смачного!
 
Кількість видач: 5

1551253 635.92(03) Х 12
Хаберер М. Красивые клумбы.- Харьков, 2018

 
Эта книга расскажет вам, как создать шикарную композицию клумбы из многолетних растений. Вы научитесь подбирать цветы по оттенку, высоте, форме для идеального сочетания с другими растениями. Сможете экспериментировать с различными стилями клумб, соединяя разнообразные виды и сорта цветов. Книга содержит доступные схемы и яркие иллюстрации.
 
Кількість видач: 5

Ф 1558787 629(477) (09) Х22
Харук А. Зроблено в Україні.- Харків, 2019

 
Хочете дізнатися про досягнення вітчизняної промисловсті у чотирьох стихіях: суші, морі, в повітрі та космосі - ця книга для вас. Від перших паротягів, тракторів, танків, пароплавів до штучних супутників Землі та відомих у всьому світі літаків "Антей", "Руслан", "Мрія", а понад дві сотні ілюстрацій допоможуть вам краще уявити могутні машини та механізми, що були створені в Україні.
 
Кількість видач: 5

Ф 1551251 746.4 Х39
Хертель Л. Жакеты, пальто, куртки.- Харьков,2018

 
Верхній одяг підкреслить вашу індивідуальність і створить неповторний стиль. Приталені жакети, зручні парки, кардигани для денного і вечірнього образу. Класичні пальто, яскраві і пастельні, короткі і довгі -все це ви створите, використовуючи одну базову форму! Все залежить тільки від вашої фантазії. Також в книзі ви знайдете інформацію про основні інструменти, поради щодо вибору тканин і роботі на швейній машинці, керівництво по обробці готового виробу.
 
Кількість видач: 5

1560374 004:519.6(075.8) Ч-66
Чисельні методи комп'ютерного аналізу.- Львів, 2018

 
Видання зацікавить студентів напрямку підготовки "Телекомунікацій" та може бути корисне технічним фахівцям, аспіранатам, студентам інших спеціальностей галузі знань "Радіотехніка". До навчального посібника входять онсови використання чисельних методів комп'ютерного аналізу в телекомунікаційних системах та мережах, розлянуто основні питання теорії похибок; проаналізовані підходи до вирішення систем лінійних алгебраїчних рівнянь; приведені наближені методи вирішення нелінійних алгебраїчних та звичайних диференційних рівнянь.
 
Кількість видач: 5

Ф1560392 671/673(031) Ш 71
Шмагало Р. Енциклопедія художнього металлу. Т.І- Львів, 2015

 
411 стетей, 326 термінів, що інформують про ремесло і галузі виробництва художнього мталу, його морфологічну класифікацію, технології виготовлення виробів, виробництва художнього металу, його морфологічну класифікацію, технології виготовлення виробів, термонологічні покажчики металів, коштовних каменів, прикрас, посуду, художнього металу в архитектурі,зброярства, религійного вжитку, модельєрства- все це зможете знайти в цьому виданні.
 
Кількість видач: 5

Ф1560393 671/673:738/739] (031) Ш 71
Шмагало Р. Енциклопедія художнього металлу.- Львів, 2015

 
Книга подає типологічні ланки, мистецтвознавчі експертні оцінки галузей ковальства, ювелірства, художніх лиття, емалі та зброярства України ХХ - початку ХХІ ст. У цілісному контексті розглядається і творчістьмитців українського походження поза Батьківщиною у світі як багатостороннє транскультурне явище. книга є частиною трилогії, що системно долає інформаційні бар'єри на шляху до пізнання художнього металу.
 
Кількість видач: 5

Ф1560393 671/673:738/739](031) Ш 71
Шмагало Р. Енциклопедія художнього металу Т.ІІ: Художній метал України ХХ-ХХІ ст.

 
В яскраво ілюстрованому виданні розкрито творчість митців українського походження поза Батьківщіною у світі як багатостороннє транскультурне явище. Видання містить систематизований корпус літератури та ілюстрацій. каталог майстрів сучасного ювелірства , емальєрства, ковальства та зброярства України налічує більше 140 імен. Книга є частиною трилогії,що системно долає інформаційні бар'єри на шляху до пізнання художнього металу.
 
Кількість видач: 5

1559803 796.332(092) Б20
Балаге Гільєм.Мессі.-Львів:Видавництво Старого Лева,2019.-728с.

 
Сьогодні Мессі — володар «Золотого м’яча» і «Золотого бутса» та найкращий гравець сучасності... А починав він як сором’язливий, проте амбіційний хлопець з дефіцитом гормона росту та слабкими фізичними даними. Вже у юному віці він творив щось неймовірне на футбольному полі та обходив гравців, старших за нього. А ще «Блоха», як прозвали Мессі, понад усе мріяв грати у професійний футбол. Заради своєї мети йому довелося емігрувати, розлучитися з сім’єю, пройти дорогий курс лікування, пережити чимало травм та цькування преси, щоб стати тим, ким він є — найкращим футболістом світу.І хоча ім'я Ліонеля Мессі відомо у всьому світі, про його життя відомо дуже мало. Автор книги намагається зрозуміти, як хлопчик з Аргентини зміг стати одним з найкращих гравців усіх часів. Книга Балаге вийшла дуже переконливою і чесною. Для фанатів та любителів футболу.
 
Кількість видач: 4

1570077 621.395 Б 43
Белокриницкий В.С. Негативное действие мобильных телефонов и компьютеров на человека и средства защиты.- Одесса,2009

 
В книге изложены результаты исследований по изучению влияния электромагнитных полей на организм человека и животных. Особенное внимание обращено на влияние мобильных телефонов и компьютеров. Раскрыты механизмы биологического действия электромагнитных полей на организм человека с учетом новых достижений в области физики эфира и физических свойств электромагнитных излучений. Это первая книга такого плана. В ней рассмотрены концептуальные проблемы зависимости здоровья от тех благ, которые человек получает в нынешний век.
 
Кількість видач: 4

1554196 635.21 Б21
Бондарчук А.А. Поради картопляру-аматору.- Вінниця, 2016

 
В цій книзі виклпдені в популярній формі відомості про походження картоплі, її розпорядження в Україні, виссвітлені питання будови рослин, відношення до грунтово-кліматичних умов, особливості росту і розвитку, дана харарактеристика сучасних сортів. Багато уваги приділено технології вирощування картоплі у фермерських і селянських господарствах, на городах і дачних ділянках, викладені системи удобрення і захисту рослин, вказані дозволені до використання хімічні препарати для боротьби з хворобами, шкідниками і бур'янами.
 
Кількість видач: 4

82(100)В27
Велика книга притч .-Х.:Віват,2018 -336с.

 
Притчі - це багатовікова людська мудрість, закріплена досвітом і подіями й передана через слова.Кожна притча може чогось навчити ,у кожній закладено певний життєвий урок.Тому подібні оповідки з давніх - давен переходили від однієї людини до іншої : від батька до сина, від учителя до учня. У житті немає нічого вічного- все минається із плином часу, і тільки притчі залишаються ,набуваючи ще більше глибинного змісту. Для тих ,кого цікавить ця тематика ,у книзі може знайти притчі різних народів і культур.
 
Кількість видач: 4

1553594 634.8(083.132) В 49
Виноград и виноделие.- К., 2013

 
Эта книга - сборник статей, написанных опытными практиками и учеными, влюбленными в эту прекрасную культуру. Технологии, предлагаемые в книге, получили практическое подтверждение своей эффективности на всех этапах - от укоренения первого черенка до сбора полноценного урожая. Здесь описаны простые, технологичные и эффективные приемы, необходимые для работы на винограднике.
 
Кількість видач: 4

1553594
Виноград и виноделие.- К., 2013

 
Виноград - одна з найдавніших і благодатних культур, дарованих нам природою. Його плоди живлять, лікують і радують людство з часів Всесвітнього Потопу - за біблійними переказами, перший виноградник заклав Ной на схилах Арарат. З незапам'ятних часів люди передають наступним поколінням знання про те, як доглядати за виноградником, щоб отримувати найкращі ягоди, напоєні світлом і життєвою силою сонця. "Виноград і виноробство" - збірник статей, написаних досвідченими практиками та вченими, закоханими в цю прекрасну культуру. Технології, пропоновані в книзі, отримали практичне підтвердження своєї ефективності на всіх етапах - від вкорінення першого живця до збору повноцінного врожаю.
 
Кількість видач: 4

1553616 635 В92
Выращивание овощей на орошении.-К., 2013

 
Природно-кліматичні умови України, з одного боку, і висока вимогливість овочевих культур до вологи - з іншого є об'єктивною передумовою необхідності використання зрошення для забезпечення високої ефективності і стабільності вирощування овочевих культур в більшості регіонів України. Про це також свідчить практичний досвід ведення овочівництва, як в Україні, так і за кордоном. У цьому іллюстрованому довідковому виданні узагальнено численний матеріал по вирощуванню овочевих культур і картоплі на зрошенні. Видання розраховане на широке коло читачів - агрономів, фермерів, студентів агрономічних спеціальностей.
 
Кількість видач: 4

629.3.027.4(075.8) Г 24
Гащук П. Автомобіль теорія колісного рушія.- К., 2018

 
Видання стане в нагоді студентам і курсантам вищіх технічних навчальних закладів, наукових працівників, аспіранітв,інженерів, що пов'язують свою пізнавальну та фахову активність з автомобілем. з теоретичних позицій розглядаються процеси перетворення механічної енергії в колісному рушії автомобіля. Аналізуються параметри й характеристики еластичного колеса, що визначають експлуатаційні властивості автомобільного засобу.
 
Кількість видач: 4

1554187 635.649(02.064) Г34
Генофонди перців і їх використання в селекційно-генетичних дослідженнях.- Вінниця: ТОВ

 
У монографії відображено комплексну оцінку дикорослого, культурного і мутантного генофондів перців. Детально висвітлено питання походження, розповсюдження і критичного аналізу класифікацій видів роду Capsicum L. Наведено біохімічну, серологічну оцінки та оцінки селеккційного-генетичного потенціалу видів, а також розкрито шляхи застосування в селекційному процесі екологічної пластичності, кореляційних зв'язків, ступеня домінантності та регресійого аналазу. Представлено оновлений список мутантних генів і молекулярно- генетичних маркерів, а також вказано перспективні напрямки їх застосування в селекційно-генетичних дослідженнях.
 
Кількість видач: 4

Ф1569733 687.1 Д 54
Днепровская Л. Сам себе кутюрье.- Днепр:

 
Лариса Днепровская - автор ряда книг по конструированию и пошиву одежды. Издание, которое вы держите в руках-первое в новой серии "Секреты высокой моды". Книга "Сам себе кутюрье" включает в себя базовые основы метода УниМеКс и глубокий анализ рациональности использования и сочетания конструктивного моделирования. В качестве практической реализации с разной степенью детальности приводится описание построения 32 моделей - от простых до сложных, от свитшота и худи - до вечернего платья.
 
Кількість видач: 4

1497181 37.279 Д 66
Домашний декор своими руками.- (DVD-ROM).- К., 2009

 
Когда речь заходит о дизайне интерьера, большинство из нас начинает перебирать существующие стили, выбирая наиболее модные и доступные в финансовом плане. Мы неосознанно стремимся через дизайн интерьера и декор выразить свое внутреннее я, как в психологическом плане, так и в личностном. Благодаря нашему диску вы откроете для себя все тонкости искусства декорирования прихожей, гостиной, кухни, спальни, детской, рабочего кабинета и ванной. Воспользовавшись советами ведущих мировых дизайнеров, Вы сможете подчеркнуть индивидуальность каждой комнаты в доме. Энциклопедия предлагает богатый выбор вариантов декора - вазочки, пуфики, осветительные приборы, книжные полки и многое другое. Диск поможет вам сделать свой дом уютным и стильным.
 
Кількість видач: 4

В 1568023 629(031) Е 37
Єжелий С. Енциклопедія сучасного транспорту .- Харьків, 2018

 
Швидше відкривай книгу - і вирушай у подорож на електромобілі, квадрокоптера, ракеті і навіть на реактивному ранці!
 
Кількість видач: 4

Ф1558377 641.55 (083.12) Ж 86
Жукова М. Запеченные блюда на скорую руку.- Харьков, 2019

 
Запеченные блюда - это полезная и вкусная альтернатива жареным лакомствам или слишком постной вареной пище. во время запекания продукты сохраняют полезные микроэлементы, а блюдо получается сочным и нежным. Еще одно преимущество такого способа приготовления - не нужно стоять у плиты и контролировать процесс. Разнообразные запеканки - идеальный вариант для сытного семейного завтрака, говядина в слоеном тесте подойдет для обеда, а рататуй станет изюминкой ужина. Создать праздничное меню или разнообразить повседневный рацион проще простого, когда на столе - потрясающие запеченные блюда.
 
Кількість видач: 4

1560472 004.6(075.8) І-73
Інтелектуальний аналіз даних: практикум/ Фісун М.Т., Кравець І.О., Казмірчук П.П., Ніколенко С.Г.- Л.: "Новий Світ- 2000", 2019

 
Практикум з інтелектуального аналізу даних призначений для формування практичних навичок та їх використання при побудови аналітичних інформаційних систем та аналітичних модулів у системах підтримки прийняття рішень. він складається з двох частин. У першій частині практикуму розглянуто моделі, задачі і алгоритми інтелектуального аналізу даних з подальшою їх реалізацією студентами у програмному середовищі однієї з універсальних мов програмування. Після засвоєння і розуміння сутності моделей й алгоритмів DM студенти переходять до опанування функцій та розв'язку задач DM.
 
Кількість видач: 4

1559688 641.56(=521)
Канеко Емі Готуємо по-японські.- К., 2018

 
Японська домашня кухня неабияк вас здивує, адже вона в жодному разі не обмежується суші, про які знають всі. Емі Канеко радить вам додати до звичайного раціону улюблені страви її сім'ї, мистецтву приготування яких авторка свого часу навчалася під пильним оком своєї свекрухи. Вам не знадобляться жодні заморські інгредієнти, однак смаки автентичних японських страв, які ви легко і швидко готуватимете, будуть неперевершиними, і ви зможете сповна насолоджуватися ними у родинному колі.
 
Кількість видач: 4

1553622 635.341.36(035) К20
Капустные растения6 практический справочник овощевода.- К.,2013

 
В ілюстрованому довідковому виданні, в створенні якого взяли участь провідні фахівці України, в доступній формі наведено інформацію за видами і різновидам капусти, оброблюваної в Україні, висвітлені загальні питання технології вирощування (підготовка грунту, вирощування розсади, організація поливу і добрива, захист від хвороб і шкідників), надано рекомендації щодо вибору сортів і гібридів. Видання розраховане на широке коло читачів - агрономів, фермерів, студентів агрономічних спеціальностей, городників-любителів.
 
Кількість видач: 4

Ф1568140 778 К 34
Келбі С. Цифрова фотографія: фоторецепти.- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2020

 
У цій книжці багато інформації, яка змусить вас вигукнути "Ага, ось як вони це роблять!" Усе чітко, по суті, без складної мови професійних фотографів - отже користуватися нею легко. Автор дає вам те, чого ви чекали: цілу книжку чудових фоторецептів. Це - книжка про те, яку кнопку треба натиснути, які налаштування використати, як і коли це потрібно робити. 100 найпопулярніших "фішок" фотографів допоможуть вам профессійно фотографувати вже сьогодні.
 
Кількість видач: 4

1554192 635.615(02.064) К 67
Корнієнко С.І. Методичні підходи добору та створення вихідного матеріалу у гетерозисній селекції кавуна. Монографія.- Вінниця, ТОВ "Нілан-ЛТД", 2016

 
Викладено дослідження, які проведені у лабораторії селекції гарбузових культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН. Видання розраховане на спеціалістів з селекції, генетики та насівництва баштанних культур, зокрема кавуна, а також можуть бути використанні викладачами та аспірантами за даною тематикою досліджень.
 
Кількість видач: 4

Ф1551234 641.55(=161.2) К 77
Кравецька Л. Сучасна українська кухня з Лесею Кравецькою.- Харків, 2013

 
Выдкрийте для себе українську кухню по-новому! Леся Кравецька ,відома авторка і вправна господиня, зібрала близько 200 найкращих рецептів сучасної української кухні. Ці страви перетворять будь-яку традиційну сімейну вечерю на цікаву гастрономічну пригоду! Покрокові рецепти допоможуть вам без проблем приготувати домашню смакоту з простих та доступних інгрідієнтів!
 
Кількість видач: 4

Ф1551234 641.55(=161.2) К 77
Кравецька Л. Сучасна українська кухня з Лесею Кравецькою.- Харків, 2013

 
Українська кухня - то не лише борщ та вареники з сиром. Леся Кравецька, відмова авторка і вправна господиня, зібрала близько 200 найкращих рецептів української кухні. Ці страви перетворять будь-яку традиційну сімейну вечерю на цікаву гастрономічну пригоду! Покрокові рецепти допоможуть вам без проблем приготувати домашню смакоту з простих та доступних інгрідієнтів.
 
Кількість видач: 4

1560101 635.1/.3 К 90
Кулаков А.А. Лучшая книга огородника.- Харьков.,2017

 
Хочете отримувати багатий урожай? Шукаєте ефективні методи планування та проведення робіт на ділянці? Тоді ця книга - для вас. Під обкладинкою міститься вичерпана інформація про всі роботи на городі або в саду, поради професіоналів про те, як збільшити урожай, а також багато іншого.
 
Кількість видач: 4

Ф1568143 004.45 М29
Мартін Р. Чиста архитектура: Мистецтво розроблення програмного забеспечення .- Харків: Вид-во

 
Роберт Мартін - визначний авторитет у галузі комп'ютерної архитектури, бе перебільшення геній і чудовий оповідач. спираючись на багаторічний досвід і використовуючи цікаві приклади з власнох практики, автор розповідає про базові принципи створення програмного забеспечення. книжка в першу чергу адресована програмістам і програмним архітекторам, але буд корисною будь-кому, хто цікавиться сучасними комп'ютерними технологіями.
 
Кількість видач: 4

Ф1568144 004.41 М29
Мартін Р. Чистий код: створення і рефакторинг за допомогою Agile .- Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2020

 
Роберт мартін, також відомий як дядечко Боб, - знакова постать у світі розробки ПЗ, блискучий професіонал, міжнароний консультант, один із тих, хто створив у 2001 році всесвітньо відомий Agile- маніфест. "Чистий код" - мабуть, найвідоміша й найпопулярніша книжка цього автора. Навть поганий програмний код може працювати. однак якщо він не є "чистим", це заважатиме проекту, відтягуючи значні ресурси на його підтримку та "приборкання". Книжка Р.Мартіна присвячена саме гарному програмуванню і насичена реальними прикладами коду. Із нею ви навчитеся відрізняти хроший код від поганого, дізнаєтеся, як писати гарний код і як перетворити поганий код на по-справжньоу чистий. Автор наводить принципи, патерни і прийоми написання читсого коду, практичні сценарії зростаючої складності, перелік евристичних правил і "запахів коду". Загалом це першокласна база знань і прикладів,що описують хід нашої думки в процесі читанн, написання та чищення коду.
 
Кількість видач: 4

В 1567963 629(031) М31
Маслова Т. Енциклопедія видатних винаходів.- Харьков.- 2018

 
Як з'явилося колесо хто був "предком" сучасного телефона? Хутчіш відкрий книгу - і знайомся з видатними винаходами людства! Ти дізнаєшься, яким був перший автомобіль, як влаштований рентген хто винайшов телескоп і навіщо випустив серію вогнеметів! На тебе чекають: пізнавальні факти в датах і цифрах, наочні схеми, і звичайно ж, сучасне застосування!
 
Кількість видач: 4

1546384 37.248.3 М 74
Мойсенко А.В. Косы, шишечки, резинки, узоры для вязания на спицах-Х., 2017

 
Мода на вязание спицами так же изменчива, как и любая другая! Фантазийные ажуры сменяются простой сеткой, косы вновь становятся популярными. Всегда быть в курсе модных вязальных тенденций очень легко, имея под рукой такой большой и разнообразный выбор узоров и схем, как в этой книге! Научиться вязать может каждый. немного терпения, усердия и эта книга - и вскоре вещи, связанные вами, станут предметом вашей гордости. Вязать - это просто!
 
Кількість видач: 4

Ф1560121 641.55(083.12) Н 20
Найкращі страви на щодень і на свята.- Харків, 2018

 
Ця книга для тих, хто любить поїсти - смачно, різноманітно, вишукано. Запропоновані рецепти закусок, салатів, перших страв, десертів і випічки допоможуть швидко і легко перетворити на свято будь-який сімейний сніданок, обід або вечерю. Наважуючись на кулінарні експерименти, поєднуючи різні інгрідієнти та приправи, ви можете щодня тішити рідних і друзів чудовими стравами. Смачного!
 
Кількість видач: 4

Ф1560902 641.55(083.12) О-13
Обеды по-домашнему.- Харьков, 2010

 
В книге предлагаются рецепты блюд, которые не только возбуждают аппетит, но и способствуют здоровому пищеварению. Советы мастеров, подробные пошаговые рекомендации и красочные иллюстрации помогут вам легко справиться с приготовлением полноценного обеда. Приятного аппетита!
 
Кількість видач: 4

1551258 641.55(083.12) П 19
Пасхальные рецепты.- Харьков, 2013

 
До світлого свята Пасхи кожна господарка старається накрити щедрий стіл. Використовуйте рецепти, зібрані в цій книзі. Традиційні та оригінальні кулічі, м’ясні та рибні страви, рулети та пирожки, булочки та запіканки, різноманітні закуски, канапе та бутерброди - вибирайте найкращі смачні та цікаві рецепти для пасхального столу.
 
Кількість видач: 4

Ф1551678 641.55(083.12) Р 21
Рамзі І. Bred street kitchen: 100 рецептів смачних ресторанних страв для приготування вдома- К., 2017

 
Стане в нагоді цінувальникам вишуканих ресторанних страв і водночас надають перевагу приготуванню їжі вдома. Скориставшись ідеями та порадами відомого шеф-кухаря, можна швидко й без зусиль накрити стіл до пізнього сніданку, званого обіду чи, скажімо, романтичної вечері.
 
Кількість видач: 4

Ф1559896 639.21(035) С 32
Сермелі Дж. Рибальство. Повний довідник.318 порад з ефектиної риболовлі.- Київ, 2018

 
Ця книга дасть докладні відповіді на три найчастіших питаннь рибальського братства. Чим рибалити? Як рибалити? Де і коли рибалити? Читай цю книгу і завжди повертатимешся додому з уловом.
 
Кількість видач: 4

1565610 005.591.6
Янсен Ф. Эпоха инноваций: как заниматься бизнесом творчески постоянно, а не от случая к случаю.- М., 2002

 
В настоящее время многие компании сталкиваются с изменениями, происходящими в окружающем мире и влияющими на рынки. Эти перемены в значительной степени меняют их положение относительно конкурентов, поэтому инновации становятся одним из наиболее важных направлений бизнеса, при помощи которого можно поддерживать и расширять свои позиции на рынке.
 
Кількість видач: 4

1559909 796.332(092)Б20
БалагеГ.Роналду.- Львів: Видавництво Старого Лева.2019-432с.

 
Король футболу, кумир дітлахів і дорослих, нападник італійського «Ювентуса»та капітан збірної Португалії. Кріштіану Роналду є одним із найвидатніших футболістів світу. Немов на американських гірках, він то здіймався на вершини, то зазнавав поразок. Феєричні матчі та неймовірні рекорди, гучні титули та приголомшлива слава, а поруч із тим — конфлікти з менеджерами, товаришами по команді і фанатами, запекле суперництво, сльози розчарування, неконтрольовані емоції. Як Роналду вдалося здійснити мрію мільйонів? Як він розвивав свій талант і став тим, ким є сьогодні? Зірковий шлях гравця й особистості описує спортивний журналіст та футбольний експерт Ґільєм Балаґе. Всім фанатам та вболівальникам рекомендуємо цю книгу.
 
Кількість видач: 3

821.111 Б25
Барнс Д. Шум времени.- СПб:Азбука-Аттикус,2017-236с.

 
Нова книжка Барнса — про Радянський Союз і про композитора Дмитра Шостаковича. Про життя у світлі влади, про життя і владу і про те, що відчуваєш, коли твоїм життям розпоряджається влада. Як воно — бути офіційним композитором? Джуліан Барнс дає свою відповідь — стислу, але досить деталізовану, аби можна було зрозуміти. Роман ділиться на три частини. В першій із них Шостакович думає про себе і світ, який його оточує. Після страти свого покровителя Тухачевського і разгрому в пресі опери "Леди Макбет Мценского уезда" композитор і сам чекає арешту. У другій частині Шостакович летить з Нью-Йорка де він публічно і позорно зрікся від свого великого сучасника — Стравинського. І третя частина присвячена старості Шостаковича . Лейтмотив першої частини — страх, другої — сором, третьої— туга. Безумовно - це один із кращих романів Барнса.
 
Кількість видач: 3

1562265 94(410) Г24
Гаффнер С. Черчілль.Біографія.-К.:Вид-во Жупанського, 2019.-160с.

 
Постать Вінстона Черчілля (1874–1965), представника давньої аристократичної родини, британського прем’єр-міністра часів Другої світової війни та Нобелівського лауреата з літератури, бентежила уми багатьох істориків. Чудову нагоду дослідити життя Черчілля мав німецький письменник та історик Себастіан Гаффнер, який з 1938 до 1954 року жив у політичному екзилі в Лондоні. Біографія, яку пропонує читачам Гаффнер, незважаючи на свою лаконічність, зображає Черчілля не лише як державного діяча і політика, але також як воїна, письменника, шукача пригод, надзвичайно багатогранну людину, одного з тих творців світової історії XX століття, які зробили наш світ таким, яким ми його знаємо.
 
Кількість видач: 3

1568066 821.111(73)Г79
Грей Чаплін Літа.Дружина короля вечірки: мемуари.-Х.: Вид-во

 
Літа Ґрей Чаплін відома як друга дружина легендарного коміка Чарлі Чапліна, мати двох його синів, невдала акторка і прототип набоковської Лоліти. Її шлюб із Чапліном тривав менше трьох років і закінчився гучним розлученням. Літа Грей пише так само , як жила , прямолінійно ,відверто і з гумором.Вона згадує свій шлюб з Чапліном без образ і майже обєктивно.Чарлі зображено далеко не святим , але й не демоном. Любителям мемуаної літератури та тим,хто цікавиться мистецтвом кіно ми рекомендуємо цю книгу.
 
Кількість видач: 3

94Д201457689
Даркевич В.П. Аргонавты Средневековья - М.:КДУ,2005.-256с.

 
"Мандри позбавляють забобонів" говорить стара мудрість.Коли середньовічна людина перетинала кордони своєї країни , перед її очима виникали нові країни,різні племена та народи , які при всій різниці ,в головному були їй зрозумілі. Так зусиллями мандрівників налагоджувались звязки між народами та цивілізаціями,сприяли взаємозбагаченню культур. Серед мандрівників Середньовіччя багато людей талановитих і невтомних ,які відкривали нові землі. Хто цікавиться історією -це книга для вас.
 
Кількість видач: 3

821.161.2 Д21 1556751
Дашвар Л.Ініціація: роман.- Харків:Книжковий Клуб,2018.-416с.

 
Твори Люко Дашвар не залишають байдужими нікого. Вони можуть викликати різні емоції. Вся палітра людських почуттів. Лиш не байдужість. Не став винятком і роман письменниці під філософською назвою «Ініціація». Чому саме так? Бо кожний герой її книги рано чи пізно повинен буде пройти своє визначення у житті, свою ініціацію. Про творчість Люко Дашвар багато читачів та критиків відгукуються неоднозначно. Кажуть, що її книги неможливо читати без відчутті відрази. І це справді так. Адже авторці вдається витягнути назовні все те «низьке» і ганебне, що є у кожній людині. І про що ми боїмося зізнатися навіть самому собі. Тому її твори зачіпають усе таємне і глибоко приховане в найдальших куточках душі. Так само, з широкою гаммою почуттів, читається і цей роман - черговий тріумф від Люко Дашвар! Реалії сучасної України, класика від автора про хутір-село-місто і життя героїв, які так несподівано переплітаються лише за кілька сторінок до кінця. Розв’язка цієї історії, напевно, ще надовго закарбується в вашій пам`яті.
 
Кількість видач: 3

Ф1569244 641.56(477) З-43
Звичаї нашого роду: страви української кухні, С.Андрющенко.- Київ: Гененза, 2019

 
Коли йдеться про українські страви, то перше, що згадуємо, - це борщ і пампушки з часником - візитівку національної кухні. А як не згадати теплий літній вечір, а на столі - гарячі вареники з вишнямиі сметаною або бабусині пиріжки прямо з печі! А назви які! Січеники, крученики, завиванці, буцики, гречаники, мандрики, шулики, деруни, гарбузяники... Так і постають перед очима відважні запорожці, втомлені з дороги чумаки, пишні молодиці й завзяті парубки біля чисто вибілених хат із квітучими вишневими садами. Однією книжкою не охопити величезного багатоманіття нині таких звичних для нас українських страв, рецепти яких сягають сивої давнини. Утім згадаймо бодай дещицю з них, що, попри давню свою історію, і досі нам смакують.
 
Кількість видач: 3

821.161.2.К59
Кокотюха А.А.Пригоди Клима Кошового.-К,:Довженко Букс,2019.-670с.

 
Видавництво "Фоліо", яке нещодавно видало низку ретродетективів Андрія Кокотюхи про розслідування адвоката Клима Кошового об'єднало в одному томі перші три книги циклу. Тим любителям детективної літератури і якісних ретророманів, які ще не встигли ознайомитися з цим харизматичним персонажем відомого українського письменника, однозначно варто звернути увагу на нове видання. Причин декілька. Безумовно, це, в першу чергу, сам головний герой, розумний, відважний, порядний, якому не раз в житті доводиться починати з нуля свою кар'єру і в самих різних ситуаціях залишатись людиною, що заслуговує поваги . Ще одна запорука успіху романів про Клима Кошового - цікаві сюжети кожного роману, пов'язані з розслідуваннями певних резонансних злочинів, які наш герой блискуче проводить. І, звичайно, заслуговує уваги саме тло, на якому відбуваються події романів - це старий Львів напередодні першої світової війни, змальований з любов'ю і знанням теми. Будинки, вулиці, площі міста початку ХХ століття описані Андрієм Кокотюхою так майстерно, що кожен роман стає своєрідним путівником по цьому чудовому місту.
 
Кількість видач: 3

1551304 94(477)К77
Кралюк П. Козацька міфологія України: творці та епігони. Харків:Фоліо,2017.-394с.

 
У книзі "Козацька міфологія України: творці та епігони" розглянуто феномен українського козацтва, його еволюцію, показано, як формувалися міфічні уявлення про козаків, починаючи з кінця XVI століття й завершуючи днем сьогоднішнім. Значну увагу приділено козацькій міфології часів Гетьманщини. Також показано, як "козацька ідея" інтерпретувалася в різних національних проектах ХІХ століття (російському, польському й українському), яких вона зазнала модифікацій у столітті ХХ. Видання розраховане передусім на тих, хто цікавиться українським козацтвом та його історією .
 
Кількість видач: 3

84К931518551
Курбан Сеїд .Алі та Ніно - К.Етнос.2011.-240с.

 
Друге десятиріччя ХХ століття. Російська імперія вступила в Першу світову війну, яка переросла у війну громадянську, у низку інтервенцій...Головною темою в книзі проходить противостояння двох цивілізацій - Заходу та Сходу, а Азербайджан знаходиться на перетині цих цивілізацій, пристрасно описане рідне місто Баку - багатолике,парадоксальне,темпераментне і статечне. На тлі цих історичних подій нащадок давнього азербайджанського роду Алі Хан Ширваншир розповідає про своє кохання до юної грузинської княжни Ніно Кіпіані . Книга приваблює особливістю розповіді- ситуація описана з точки зору мусульманина , з вихованням в стилі "місто жінки в гаремі",згідно правил Шаріату. А ще він пристрасно описує рідне Баку — багатолике, парадоксальне, темпераментне і статечне. Вперше роман був опублікований на німецькій мові в 1937р. в Австрії і став бестселлером.
 
Кількість видач: 3

821.161.2Н25
Наніїв П. Тричі продана.-Харків:Книжковий Клуб "Клуб сімейного Дозвілля",-2017.-336с.

 
Цей роман, написаний переважно на історичних документах і архівних свідченнях очевидців, присвячено подіям другої половини XVIII — початку XIX ст. ст. Центральна постать роману — Софія Потоцька, на честь якої споруджено унікальний парк «Софіівка» в Умані. Хто ж вона, та Софія? Жінка неймовірної краси, проникливого розуму, з найаристократичнішими манерами. Жінка легенда. Вона була тричі продана. Рідною мамою-гречанкою. Польським послом. До безтями закоханим чоловіком. Неймовірно красива, надзвичайно зваблива . Вона була в обіймах королів і вельмож, але жодного разу так і не покохала по-справжньому. Проста дівчина-кріпачка, що стала однією із найвпливовіших жінок Польщі. Продана, зраджена, але незламна. Софія Потоцька — жінка-легенда, що здолала шлях від невільничого ринку до графських замків і королівських покоїв…Події в романі охоплюють Україну, Польщу, Францію, Туреччину, Росію, Молдову, Грецію. Парк «Софіівка» став місцем паломництва туристів з усього світу.
 
Кількість видач: 3

1560247 620.92 (075.8) С 40
Сиротюк С.В. Альтернативні джерела енергії. Енергія вітру.- Львів, 2019.

 
Відновлювана енергетика і надалі залишається пріоритетним напрямом розвитку енергетики України. Свідченням цього є зростаюча динаміка спорудження об'єктів відновлюваної енергетики як промислового, так і домашнього використання. Амбітні плани її перспективного розвитку в Україні спонукають навчальні заклади запроваджувати низку навчальних дисциплін, які покликані надати знання та прищепити навики в цій галузі. У посібнику послідовно викладено цілісна картина проблеми використання вітрової енергії на практиці.
 
Кількість видач: 3

1561448 821.161 Т32
Темиз Я.Три цвета осени ._Харьков:Книжный Клуб,

 
Яна Темиз пишет настоящие классические детективы и их сравнивают с романами А.Кристи. Это ее первая книга у нас в библиотеке, но ее творчество широко обсуждается в интернете. Для кого Турция интересна как страна , где сейчас много наших соотечественников живут или ездят на отдых этот роман будет интересен. Роман захватывает с первых страниц. Здесь и любовь, и запутанные истории героев, и переплетение прошлого и настоящего. И сначала не всё понятно в хронологии, но в конце загадки раскрываются, и история складывается, как картинка из пазлов.
 
Кількість видач: 3

821.111Т35 1568084
Терні Саймон .Калігула.- Харків:Вид-во "Ранок".2019.-448с.

 
Роман Саймона Терні — чи не найкращого з сучасних історичних романістів Англії — це глибоке занурення в римську історію, у ті часи, коли юнак на ім’я Гай Германік випадково опинився спадкоємцем імператорського титулу і в лічені місяці був змушений перетворитися на обережного й розважливого політика, який ставив перед собою високу мету: привести Рим, очищений від тиранії, до «золотої доби».Багато міфів, чуток та пліток існує про кожну визначну постать в історії людства, Каліґула не став винятком. Більшість знає його як божевільного, кривавого тирана, розпусника та збоченця, але що з цього правда? Адже історія досить мінлива й переписана не одноразово. Автор цієї книги говорить, що основними джерелами інформації про Каліґулу є праці Светонія та Кассія Діона, які жили набагато пізніше за Ґая Ґерманіка, тому правдивість їх робіт підлягає сумніву.Одержати інформацію ,зробити свої висновки можно ,прочитавши цей роман.
 
Кількість видач: 3

821.161.Т39 1558282
Тибель В. Бурштин.- Харків:Вид-во"Ранок":Фабула,2018.-352с.

 
Роман В.Тибеля - це захопливе читання, яке нагадує водночас і кращі зразки американського вестерну , і похмурі поліські перекази. Ці засоби дозволили письменнику показати зворотний бік "бурштинової проблеми"- її не політичний або економічний , а суто людський вимір. З відкриттям родовищ "сонячного каменю" бурштинова проблема постала на повен зріст не тільки перед владою , а й перед мешканцями сіл і містечок, в околицях яких ведеться незаконний промисел , адже жадоба до збагачення штовхає героїв на злочинні дії. Рівненщина, поліські заболочені ліси, багаті на бурштин, такий собі Клондайк українських масштабів і традиційне протистояння злодіїв різного штибу: простих, при посадах, хитрих і навіть чесних (такі теж бувають) — це головна тема роману. Роман — чудовий екшн із елемнтами містики, від якого, як і від фільмів подібного жанру, неможливо відірватися.
 
Кількість видач: 3

1556809 94(439.5)(092) Ш25
ШарийА.,ШимовЯ. Коріння та корона. Нариси про Австро-Угорщину:доля імперії.- К.,2018.-496с.

 
В історії людства роками існували і процвітали різні імперії і одна із них - це Австро- Угорщина - імперія Габсбургів, на території якої тепер розташовано тринадцять незалежних держав. Десятиліття за десятиліттям , століття за століття монархія обростала новими народами та новими територіями. Ця країна являла собою приклад стриманого процвітання, відносного спокою і помірного благополуччя. Книга присвячена переважно останнім 50рокам існування габсбурської імперії на чолі з імператоромі королем Францом Йосифом1. Корону Габсбургів знищила Перша світова війна, але коріння їх імперії досі підживлює центральноєвропейський простір. Робота А. Шарого та Я. Шимова не має аналогів у вітчизняній літературі. Книга написана простою, доступною мовою і буде цікавою для любителів історичної літератури.
 
Кількість видач: 3

821.111 Ш26
Шарма Р. Святий,Серфінгіст і Директор.- К.:Видавнича група КМ-БУКС ,2018-232с.

 
Дивовижна розповідь про те, як можна жити за покликом серця Джек Валентайн, якого непокоїть відчуття власної недосконалості, вирушає на пошуки мудрості, щоб стати щасливішим, покращити здоров’я і змінити власне життя на краще. Завдяки знайомству із трьома дивовижними вчителями він дізнається про могутню філософію, здатну змінювати реальність і долю людини. "Святий, Серфінгіст і Директор" - ще одна чудова книга Робіна Шарми, яка буде корисною всім, хто прагне до більш досконалого й осмисленого життя. Написана у формі захоплюючої і зворушливої історії, ця книга - вдале поєднання глибокої мудрості та практичних уроків, які допоможуть перетворити страхи на свободу, а помилки - на мудрість, вивільнити свої справжні обдарування й осягнути своє призначення.
 
Кількість видач: 3

84(4Вел.) Г44
Гилберг Э. Законный брак.- М.: Рипол классик,2011-384с.

 
Потрясающе мудрая книга о замужестве, о том, что такое брак и том, что люди получают от него, о том, могут ли люди в браке оставаться независимыми. В этом романе героине предстоит разобраться в том ,что такое семья,зачем люди женятся и нужно ли ей это. Ироничная и остроумная Лиз серьезно подошла к вопросу и подробно описала все стадии своего исследования , которое помогло ей принять правильное решение. Обо всем этом в романе Э.Гилберт "Законный брак"
 
Кількість видач: 2

1556890 821.111 Д47
Дірборн М. Гемінгвей.-К.: Наш формат,2018.-640с.

 
Ернест Гемінґвей один із найвидатніших американських прозаїків. Він познайомив читачів з іншим Парижем, особливою Америкою, Африкою, Кубою. А головне — показав світ яскравішим, стихійнішим, пристраснішим та романтичнішим. На кожному етапі його життя ми бачили нового Гемінґвея — довготелесого хронікера «утраченого покоління», мужнього мандрівника, що описував подвиги на арені для кориди, репортера на фронтах Громадянської війни в Іспанії і врешті-решт — легенду повоєнних років на Кубі. Однак трагедію, що сталася з ним, до кінця так і не зрозуміли. Детально аналізуючи листи,щоденники та архівні матеріали , М.Дірборн намагається прояснити внутрішній світ цієї надзвичайної людини. В цій книзі ми маємо найповніший портрет Геміенгвея.
 
Кількість видач: 2

1558638 821.161.Д83
Дупешко М. Історія варта цілого яблуневого саду.- Чернівці:Книги-21 ,2017. -160с.

 
Перш за все це - історія міста, яке говорило українською, польською, німецькою, румунською, ідиш та іншими мовами, і у буремному 20-му столітті встигло побувати у складі півдесятка країн! Цікавою є структура роману. Розповідь ведеться від імені ліричного героя, плавно перетікає із сьогодення у 1935 рік, де оповідачем стає уже й сам головний герой, і де з'являється ще й третій учасник розмови - щоденник матері Павела - Марії. Автор пише красиво, вдало описуючи, на перший погляд, дрібниці і вміло узагальнює важливі історичні події.В тексті є сучасне та минуле, війна і мир, кохання та розлука, смерть і випробування. Йому притаманні риси родинного роману: розповідаються історії сімей Бачинських та Капманів. До того ж, реконструкція епохи першої половини ХХ століття в Чернівцях змушує поглянути на текст як на історичний. Але попри все, це роман про кохання.
 
Кількість видач: 2

821.111К34 1549967
Келлі М.Х. Бузкові дівчата.- К.: Нора -Друк,-544с.

 
"Бузкові дівчата"-це трагедія Другої світової війни,переплавлена у жіночих серцях на історії любові. Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію. Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки. Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми. Роман Марти Келлі "Бузкові дівчата"був відзначений як кращий історичний роман2016р.
 
Кількість видач: 2

821.111 1558428
КефілдДЖ.Курячий бульон для душі . Харків.2019.-495с.

 
Все йде з голови. Правда ж ? Так багато залежить від нашого ставлення до ситуації, від нашого напрямку думок. То ж давайте думати виключно позитивно! Або принаймні робити все, аби цього навчитися як найшвидше. У цьому вам допоможе книга "«Курячий бульйон для душі. Думай позитивно» . Це 101 історія реальних людей, які ставляться до життя, складних ситуацій позитивно. Знаєте, ці історії дуже мотивують. Коли вам сумно, важко, впав моральних дух - варто читати цю книгу. Не залпом, не за один день. А так по трошки , по кілька сторіночок і надихатися та налаштовуватися на позитив. А ще обов"язково робити відмітки, адже корисних цитат там безліч! Раджу цю книгу читати усім. Не пожалкуєте
 
Кількість видач: 2

821.134.2 П27
Перес-Реверте Артуро. Фалько. -Харків: Вид-во "Ранок" :Фабула,2019.-288с.

 
"Фалько" - перший роман із трилогії іспанського письменника Артуро Переса-Реверте про пригоди харизматичного агента на прізвище Фалько, який у громадянській війні в Іспанії опиняється на боці франкістів. Цей історичний роман певною мірою базується на реальних подіях, але вони дещо змінені і доповнені авторською фантазією. Перес-Реверте робить стилізацію на класичний шпигунський бойовик/детектив: "трохи Флемінга (постріли - біганина - жінки), трохи Ле Карре (політика - інтриги - підстави)".Добре описана атмосфера Іспанії часів громадянської війни - лаконічно та переконливо - герой отримує завдання від франкістів, а виконує його - на території республіканців. Книга цікава , вона заставить забути про звичне життя і занурить вас у світ шпигунів та таємних агентів.
 
Кількість видач: 2

1557189 821(100)С30
Семків Р.Як читати класиків.-Київ: Пабулум, 2018.-288с.

 
Ця книжка про підкорення могутньої сили - сили літератури. Автор веде непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників - від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв'язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання. Ця книжка про могутність і проникливу силу читання, що є доступною всім і кожному машиною часу і якщо існує істина ,то йти до неї треба через тисячі сторінок.Автор книги- Ростислав Семків – літературознавець, критик, перекладач, директор видавництва «Смолоскип», доцент кафедри літературознавства «Києво-Могилянської Академії».
 
Кількість видач: 2

821.161.2 У95
Ушкалов Л.Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди.- К.:Дух і літера,2017.-368с.

 
Григорій Сковорода – найяскравіша постать в українській культурі XVIII ст., філософ, поет і романтик епохи пізнього бароко, світоч української духовної історії, чия оригінальна гуманістична творчість «була ґрунтом для розвитку української філософії і літератури. Про життя та творчість Г.Сковороди йдеться в цій книзі і знайомить нас автор з Сковородою - з таким далеким-близьким, який з одного боку - філософ і мислитель, з іншого - чоловік, який втікає з-під вінця.. Фантастичний авторський стиль, вдалі відступи, що характеризують епоху та вражаючі деталі, якими зачитуєшся з захватом дає можливість зрозуміти велич геніального філософа Г.Сковороди.
 
Кількість видач: 2

1561953 821.161.Ш66
Шкляр В. Треба спитати у Бога: новели,есеї,спогади.-Харків:Книжковий Клуб, 2019.-320с.

 
Василь Шкляр — один з найвідоміших письменників сучасної України. Успіх романів Шкляра приголомшливий: відзнаки, премії, гран-прі, неодноразові перевидання та переклади.Ця збірка містить новели та оповідання В.Шкляра,вперше зібрані під однією обкладинкою.ЦІкаві колоритні характери ,захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній сві т раннього Шкляра. До книжки увійшли також напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників ,з якими йому доводилось зустрічатись.
 
Кількість видач: 2