Біловицька Наталія  Їх розстрілювали впритул російські танки
// Урядовий кур'єр. - 2017. -№ 27. - С. 5  ( 11.02.2017 )

З усіх фотографій він усміхається і дивиться на нас щиро і світло. Був життєрадісною людиною, любив мотоцикли і рок-музику, займався історичними реконструкціями, спортом — цікавився східними єдиноборствами, був членом Федерації фунакоші шотокан карате України. «Тримаємо позицію. Весело», — написав Олександр Черніков останню в житті есемеску й надіслав її другові під час запеклого бою, з якого не повернувся.
Коли закінчився боєкомплект
У бою за шахту, з якої обстрілювали українських військових, поблизу донецького аеропорту в селі Спартак Ясинуватського району (під Авдіївкою) 22 січня 2015 року полягло ще 11 українських захисників. Сашко (позивний «Репортер») з товаришами залишився прикривати відхід інших.
Про той бій розповідає побратим хлопців Андрій Климачов: «Заклинило гармату, де Сашко був навідником, і він виліз із башти. Командир дав наказ вразити ворожі машини. Олександр Вовк та Олександр Черніков почали вести вогонь, били по тих машинах. І вони горіли одна за одною».
 Коли у наших бійців закінчився боєкомплект, вони продовжили бій з автоматами проти російських танків, які розстрілювали 9-ту роту 25-ї повітряно-десантної бригади ЗСУ впритул. Разом із Сашком із цієї роти загинули ще троє — ті, хто прикривав собою відхід бойових товаришів.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/yih-rozstrilyuvali-vpritul-rosijski-tanki/