Рижков Вадим Дві тисячі свідчень війни
//Сегодня. - 2017. - №13-14 ( 27.01.2017 )
Її розташовано у приміщенні діорами Дніпровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького. Експозиція має назву «Громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини». Вона займає площу майже 600 квадратних метрів і налічує дві тисячі експонатів, які розповідають про події останніх років у зоні АТО.
ПОДВИГ 480 ЗАГИБЛИХ ЖИТЕЛІВ ОБЛАСТІ
Музейна експозиція готувалася півроку, і результат, за відгуками відвідувачів, вийшов приголомшливим. Виставка не залишає байдужим жодного. Багато гостей після огляду залів не приховували своїх сліз. Виставка розповідає про подвиг загиблих воїнів — 480 жителів області, які віддали своє життя за свободу України.
Внутрішня експозиція складається з трьох залів. Перший зал присвячений подвигу дніпровців, які допомагали захищати незалежність України всім, чим могли. Тут представлені дитячі малюнки, одяг капеланів, інструменти медиків, шеврони добровольців. Другий — «Зал пам’яті». У ньому — фотографії загиблих бійців та їхні речі: шахи, книжки, футбольні шарфи, листи з фронту до батьків. Родзинка експозиції — в третьому залі. Як у найсучасніших музеях Європи, тут задіяні мультимедійні технології. Зображення в ньому транслюється відразу на чотирьох стінах, створюючи «ефект присутності» й переносячи глядача в епіцентр подій. У цьому залі будуть демонструвати документальні кінооповідання про війну на сході України. «Майже рік тому в кабінеті директора історичного музею Надії Капустіної зібралася робоча група зі створення музею АТО. Були різні люди і різні ідеї. Керівником робочої групи вибрали Юрія Фанигіна. Почали з вуличної експозиції, яку відкрили у травні», — згадує волонтер Наталія Хазан. Орієнтовно два місяці на телебаченні відбирали архівне відео для 10 проекторів. Необхідно було написати сюжет, побудувати драматургію так, щоб «занурити» глядача в події. Фільм озвучили піснями, які народилися на війні. Внутрішня експозиція музею розташована на металевих конструкціях, які символізують зруйнований внаслідок боїв Донецький аеропорт. Стіни залів затягнуті маскувальною сіткою. Автор художнього оформлення — київський художник Віктор Гукайло. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://day.kyiv.ua/uk/photo/dvi-tysyachi-svidchen-viyny