Слободяник М.  Велика спадщина малої графіки
// День(укр). - 2016. -№ 230/231. - С. 12  ( 16.12.2016 )

У Будинку мистецтв міста Дніпро триває ювілейна виставка регіонального клубу екслібриса та графіки «Кобзар», присвячена 40-річчю від дня його заснування. На ній представлено орієнтовно 500 творчих робіт 35 членів клубу, який має багату історію та охоплює великий географічний простір. Він виник на хвилі створення організацій книголюбів та літературної вітальні у середині 70-х років минулого століття, його очолив заслужений художник України Микола Родзін. З 1978 до 2014 року клубом «Кобзар» незмінно керував заслужений працівник культури України Василь Хворост. Це було справою його життя. З метою популяризації книги — створення екслібриса як її захисного знака та виконання високопрофесійних ілюстрацій до літературних творів — було організовано чимало персональних та спільних виставок не лише у Дніпропетровську та інших містах України, а й у Білорусі, Росії, країнах Балтії.
Про експозицію виставки розповіла нинішній керівник клубу — художник-графік, лауреат мистецької премії ім. М. Паніна Ірина Колядіна: «Ця виставка для нас — особливе свято. У ньому, крім радості, багато суму. На жаль, сьогодні ми святкуємо без наших старших товаришів, творчості яких на виставці відведено почесне місце. Всього представлено понад 90 таких робіт: Миколи Родзіна, Василя Хвороста, Анатолія Худякова, Бориса Куновського, Марії Котляревської, якій випало народитися ще на початку ХХ століття і відчути на власному досвіді суттєві зміни у формуванні сучасного графічного мистецтва. На її творчість впливала фольклорна стильова традиція, українська народна гравюра та орнамент. Вона була для нас взірцем професіоналізму. Виставка поділяється на три частини, друга — найбільша, тут розташовані роботи наших корифеїв, яких у клубі — більшість. Треба відзначити міні-композицію творів народного художника України, лауреата Шевченківської премії Олександра Губарєва з Києва: поряд з його ліногравюрою «Гуцулка», наданою для виставки колекціонером Юрієм Куликом, розміщено ще 10 екслібрисів. Краще із зібрань своїх творів представили Микола Неймеш з Харкова, Борис Романов з Донеччини, художники з Дніпра Анатолій Гармаш, Алла Кузнєцова, Сергій Алієв-Ковика, Кароліна Кас’яненко, Сергій Боровський, Анатолій Дерев’янко. Василь Леоненко з Чернігова надав для експозиції 24 екслібриси та 18 графічних мініатюр із серій «Пам’яті Чорнобиля» та «Пам’яті мого дому», присвячених малій батьківщині художника, яка опинилася у зоні Чорнобильської катастрофи. Василь Леоненко — автор 1283-х екслібрисів, виконаних для бібліотек, музеїв, бібліофілів, колекціонерів багатьох країн світу. На такому високому рівні працює багато членів клубу «Кобзар».
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://m.day.kyiv.ua/uk/article/poshta-dnya/velyka-spadshchyna-maloyi-grafiky