Дніпропетровська область
//Вісник прокуратури. - 2016. - №9. - С.30  ( 30.09.2016 )

У зв'язку з цим зберігання хоча б невеликої [порівняно з іншими областями) площі лісових насаджень як унікальної екологічної системи та життєво необхідного ресурсу для мешканців регіону перебуває на постійному контролі органів прокуратури Дніпропетровської області.
Для прикладу, 16 серпня 2016 року слідчим управлінням прокуратури області направлено до суду обвинувальний акт стосовно лісничого одного із лісництв ДП «Новомосковський військовий лісгосп» за розтрату державного майна шляхом зловживання службовим становищем та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей [ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України).
Прокуратурою встановлено, що протягом 2010-2012 років лісничий, діючи умисно та з корисливих мотивів, уносив до офіційних документів завідомо неправдиві відомості про санітарну вирубку дерев, натомість надаючи вказівки лісорубній бригаді проводити рубку значно більшої кількості дерев на лісосіках за межами координат, зазначених у дозвільних актах.
«Використання території поза межами координат, указаних у бусольній зйомці, дало змогу лісничому незаконно порубану деревину загальним об'ємом 1902 куб. м вартістю майже 3,4 млн грн відчужити на користь третіх осіб», - зазначив заступник прокурора області Роман Токар.
Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.
Крім того, Нікопольською місцевою прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт щодо громадянина, який здійснив незаконну порубку дерев у лісових насадженнях, що заподіяло державі майнову шкоду у сумі майже 1,5 млн грн (ст. 246 КК України).
Зокрема, у 2015 році з метою отримання доходу цей громадянин неодноразово організовував незаконну рубку понад 500 дерев акації в полезахисних смугах Апостолівського району без спеціального на те дозволу. Надалі зловмисник реалізовував указану деревину та розпоряджався вирученими коштами на власний розсуд.
За словами заступника прокурора області Юрія Черкащина, сума матеріальної шкоди, яку завдав обвинувачений державі, становить майже 1,5 млн гривень.
Загалом органами прокуратури Дніпропетровської області направлено до суду 10 обвинувальних актів за фактами незаконної рубки лісу. Під час розслідування решти кримінальних проваджень доведено незаконну рубку понад 260 дерев загальною вартістю майже 260 тис. грн. З указаної суми збитків на стадії досудового слідства більш ніж 200 тис. грн уже відшкодовано.
 З  текстом можна ознайомитись також у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18.