Слободяник Марія Таємниці старої скрині
// День. - 2016. -№ 210/211. - С. 24 ( 19.11.2016 )
Нещодавно у приміщенні Верховної Ради України було урочисто представлено Кам’янське — подія відбулася під назвою «Місто, в якого є душа». Частиною експозиції були творчі роботи учнів міської дитячої школи ім. І. Першудчева — малюнки з патріотичною тематикою та унікальний розпис. Один із організаторів виставки, заступник директора школи В’ячеслав Абрамов розповів, що у Дніпропетровській області, біля міста Новомосковська, є село Миколаївка, в якому майже триста років тому виникла особлива техніка малювання, до якої вдавалися для оздоблення меблів та посуду, але найбільше — для розпису дерев’яних скринь місцевого виробництва.Майже забутий у радянський період, нині завдяки роботі краєзнавців миколаївський розпис отримав друге життя. До вивчення його основ долучилися й учні Кам’янської художньої школи під керівництвом досвідченого вчителя Віктора Самовара, який тривалий час вивчав орнаменталістику українського розпису і на основі зібраного матеріалу написав книжку «Джерела пам’яті», видану як посібник для художніх шкіл.
— Ми запропонували дипломні роботи учнів мого класу, — розповідає Віктор Васильович. — Це повномасштабні ескізи миколаївського розпису фасаду та бічних сторін скрині, виконані Катериною Горяїновою, Єлизаветою Якименко, Дар’єю Яловою та Олександром Данильченком. Приємно, що діти шанують наші традиції і ретельно виконують досить складні завдання.
Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: https://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/tayemnyci-staroyi-skryni