Швайко Юрій  Зупинити злодія
// Магістраль. - 2016. -№ 69. - С. 5  ( 14.09.2016 )

Майже кожну добу пристрої та обладнання залізничної інфраструктури стають для зловмисників об’єктами розкрадання, псування і нищення.
Втрачаємо мільйони…
За підсумками семи місяців поточного року лише в межах Запорізької дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Придніпровська залізниця» сторонні особи скоїли 86 крадіжок елементів верхньої будови колії, 21 раз розукомплектовували вантажні вагони, 26 разів — пристрої електропостачання та 65 разів — пристрої СЦБ і зв’язку. Загалом залізничного майна пошкоджено на суму 1 млн 363 тис. грн, а з урахуванням витрат на його відновлення — значно більше.
Не менш тривожна ситуація й у Дніпропетровській та Криворізькій дирекціях залізничних перевезень, де скоєно 191 крадіжку елементів верхньої будови колії та понад 500 псувань і розукомплектувань пристроїв СЦБ та зв’язку. При цьому лише сума прямих матеріальних збитків уже майже 5 млн грн.
Останній резонансний випадок стався 3 серпня у Верхівцівській дистанції електропостачання. На посту секціонування Косинівка (перегін П’ятихатки—Желєзнякове) крадії поцупили чотири швидкодіючих вимикачі АБ-2/4, шість однополюсних роз’єднувачів РЛВО-10/2000 та чотири заземлюючі штанги. У підсумку вартість викраденого майна становила понад 33 тис. 500 грн, а витрати на відновлення — 1 млн 200 тис. грн.
Не спійманий — не злодій
На жаль, ситуація й надалі лише погіршується. Так, протягом серпня зафіксовано, зокрема, 58 випадків розкрадань або пошкодження пристроїв СЦБ і зв’язку. За всіма випадками інформацію негайно надавали територіальним відділам Національної поліції, та оперативність дій з боку її працівників, на жаль, незадовільна. І ось лише один приклад.
У ніч з 24 на 25 серпня на перегоні Лошкарівка—Роз’їзд 319-го км невідомі особи розукомплектували релейні шафи сигнальних установок №№ 4 та 7, звідки вилучили значну частину приладів СЦБ, що, у свою чергу, негативно вплинуло на безпеку руху, спричинивши затримку поїздів. Звичайно, про обидві крадіжки відразу поінформували чергового Нікопольського відділення Національної поліції, проте правоохоронці прибули на місце скоєння злочину лише по обіді 25 серпня. Проте, поки отримували від залізничних зв’язківців інформацію щодо підозрілих осіб, яких неодноразово помічали поблизу місць скоєння злочинів, щодо марки та кольору автомобіля й адреси проживання його власника, час було втрачено. Скоріше за все, саме внаслідок цієї обставини дієвих оперативних заходів не вживали. І, як свідчить практика, подібні факти непоодинокі.
 Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты: http://www.magistral-uz.com.ua/articles/zupiniti-zlodija.html