Чегорка Петро  Кар'єр особливої уваги
// День. - 2016. -№ 166/167. - С. 32  ( 17.09.2016 )

... команда дніпровських орнітологів з весни цього року втілює в життя проект «Підвищення орніторізноманіття Рибальського кар’єру». Ось, що розповів орнітолог Володимир Сижко: «Рибальський кар’єр має світову популярність завдяки відкриттю тут так званих мандриківських верств — викопних залишків мешканців прадавніх морів: коралів, молюсків, древніх риб, вік яких обчислюється мільйонами років. Його значення як своєрідної природної оази, де завдяки процесам самовідновлення формується «нове життя», залишалося поза увагою екологів. Але це — особливе місце на ландшафтній мапі області. Знаходячись на плоскому лівобережжі Самарської затоки, кар’єр своїми «гірськими» пейзажами нагадує скелясту місцевість.
Наша команда головну мету проекту бачить у поліпшенні умов проживання птахів. Приступивши до роботи у квітні, ми провели оцінку сучасного стану населення птахів і були приємно вражені. Виявилося, що навесні і влітку тут можна зустріти 65 видів пернатих, 42 з яких гніздяться. У глиняних урвищах влаштували свої нори-гнізда барвисті бджолоїдки, берегові ластівки, соколики боривітри і занесені до Червоної книги України сиворакші. Серед нагромадження каменів гніздяться два види кам’янок. Одна з них, лиса кам’янка, своє поширення на території області приурочує виключно до кам’янистих біотопів. Живуть у кар’єрі домові сичі і дрімлюги, активні переважно вночі. Зустрічаються й чотириногі мешканці — лисиці, зайці, кілька видів летючих мишей.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://m.day.kyiv.ua/uk/article/naprykinci-dnya/karyer-osoblyvoyi-uvagy