Степовичка Леся  Прощання з тов. Петровським, або Оновлення візії Дніпра
Дніпра // Літературна Україна. - 2016. -№ 22. - С. 8-9  ( 01.06.2016 )

Отож, на Привокзальній площі ви сядете в трамвай чи маршрутку і за півгодини дістанетесь Історичного музею,.що носить ім'я свого довголітнього директора, академіка Дмитра Яворницького. А їдучи проспектом Дмитра Яворницького, встигайте лише крутити головою та дивуватися від новацій. Ви проїдете повз вулицю Княгині Ольги (колишня Горького), позаду у вас залишиться Старомостова площа (колишня Островського). Вулиця Ленінградська, на якій раніше містився офіс Народного Руху, нині носить горде ім'я князя Ярослава. Відчуваєте, як теплим вітром одразу повіяло? А «Молодьожний театр на Московской» - тепер міститься на вулиці Володимира Мономаха. Мій добрий приятель, підприємець, фотохудожник і колекціонер творів мистецтва гордо запрошує друзів на гостину відтепер вже не на Комсомольську, а на Старокозацьку вулицю.
Донедавня суміш мух і котлету вуличних назвах подолана завдяки процесу деко- мунізації. Хтось ішов молитися до Преображенського собору, що знаходився на Жовтневій (?!) площі, тепер вона - Соборна. Ви йшли на виставу до Державного музично-драматичного театру імені Шевченка, розташованого на вулиці... Леніна. І на цій же вулиці імені вождя світового пролетаріату стояв пам'ятник молодому Шевченку. Яка маячня, чи не так?
Процес декомунізації, що природно розпочався по всій Україні в часи розпаду СРСР, дуже гальмувався на сході України, і надто у Дніпропетровську. У нас, як то мовиться, і кінь донедавна не валявся. Ця замаскована прихильність колишніх можновладців до більшовицьких топонімів, ця консервативність міста, що завжди не любило, коли щось «занадто», ця обережність, ця шкурна відраза до будь-якого радикалізму, ця «толерантність» владо- послушних ватників стали нестерпними у 2015-му. І крига скресла! Декомунізація стихійно активізувалася під час Євромайдану. «Ленінопад», що розпочався у Чер вонограді на Львівщині у 1990 році, продовжився під час Революції Гідності на Сході країни. Так що першим у місті на Дніпрі упав Ілліч, головний тут комуністичний ідол, що бовванів на центральній площі його ж імені.
 Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18