Біловицька Н.  Кожна нова модель має змінити на краще життя конкретної людини
//Урядовий кур'єр. – 2016. - №98. – С.3  ( 26.05.2016 )

«Якщо ми не відчуватимемо, що життя простої людини змінилося на краще внаслідок реформи, то реформа неуспішна», — вважає віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

І на цьому шляху важливо чути цих людей, отримати від них зворотний зв'язок. Урядовець переконував жителів області: «Люди кажуть простими словами: «не потрібно робити наше щастя без нашої участі». Тому, відкриваючи в Дніпропетровську розширену нараду з головами об’єднаних громад, районних державних адміністрацій, районних рад, Геннадій Зубко закликав їх до активного діалогу. Адже саме таке спілкування даватиме стимул для подальшого просування цієї реформи.

Реформа децентралізації має 22 напрями. Зокрема в об’єднаних територіальних громадах нова модель у наданні освітніх послуг передбачає створення шкільних округів і опорних шкіл. Голови ОТГ нарікали на критерії формування цих шкіл, виписані у чинній постанові уряду. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що постанову необхідно відкоригувати відповідно до потреб громад. «Усі критерії щодо створення мережі опорних шкіл потрібно чітко опрацювати на місцях. Слід більше працювати з громадами, готуючи нормативні акти. Адже часто нормативи з Києва не відповідають місцевим реаліям. Отже, маємо опрацювати дискусійні питання з обласними департаментами освіти, аби врахувати думку громад», — переконаний Геннадій Зубко.
Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18 и на сайте газеты:  http://ukurier.gov.ua/uk/articles/kozhna-nova-model-maye-zminiti-na-krashe-zhittya-k/