Коцар Дмитро  Юрійович Результати аукціону змусили задуматися: чи справді мінімальна орендна плата є економічно обгрунтованою?
// Землевпорядний вісник, 2016. -№ 3. - С. 8-11  ( 01.03.2016 )

 Дмитре Юрійовичу, цікаво, коли на Дніпропетровщині Управління почало продавати право оренди земель сільгосппризначення через аукціони?

 
— Із 2015 року... А почали формувати лоти з кінця 2014го... Торік продали прав оренди на 38 земельних ділянок загальною площею 1118 га, у тому числі 670 га ріллі та 448 га пасовищ. Точніше, це було зроблено менш як за півроку, бо перші дві ділянки потрапили на аукціон у лютому, а ще 36 — з вересня по грудень. Чимало часу пішло на підготовку. Добір ділянок здійснюють і подають до переліку наші районні підрозділи, які мають відповідну базу даних. Наказом Головного управління перелік затверджується, а зібрана офіційна інформація на ці ділянки та дані про розмір і їхнє місцезнаходження оприлюднюється на наших сайтах і у ЗМІ. Після цього оголошується конкурс для виконавців, які вправі проводити аукціон, тобто мають відповідні ліцензії та сертифікати. Перемога дістається тим, хто пропонує кращі умови надання послуг із землеустрою, оцінки земель та має достатній досвід продажу лотів. А процедура проведення конкурсу і визначення переможців настільки прозора, що підстав для сумнівів не може бути. Ринковий механізм тут працює на сто відсотків...
Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого.