Довгаль Сергій  "Державне космічне агенство завдає непоправної шкоди іміджу України"
// Україна молода. - 2016. -№ 46(13.04). - С. 7  ( 13.04.2016 )

Останнім часом легендарне конструкторське бюро «Південне» у Дніпропетровську неабияк лихоманить. Проте головною причиною цього стали зовсім не виробничі негаразди. З цим, навпаки, конструкторському бюро можна навіть позаздрити. Адже середня заробітна плата тут сягає дев’яти тисяч гривень. Стабільні робочі місця мають 5300 осіб. При цьому жодного разу на підприємстві не було конфлікту трудового колективу з керівництвом.
На підтримку звільненого Дегтярьова зібрали чотири тисячі підписів за день
З 2010-го до 2015 року КБ залучило 7,134 млрд. гривень іноземних інвестицій. Об’єм виконаних робіт за минулий рік перевищив 15 млрд. гривень, а продукції реалізовано на суму понад 1 млрд. гривень. Відрахування до бюджету складають 450 млн. гривень при бюджетних асигнуваннях лише 15 млн.
Головним же джерелом надходжень КБ «Південне» не лише для забезпечення своєї діяльності, а й для 120 підприємств української кооперації та організацій Національної академії наук України, ДК «Укроборонпром», Міністерства оборони та інших є зовнішньоекономічні контракти. Завдяки цьому загалом близько 20 тисяч працівників кооперації мають стабільну заробітну плату і можливість упевнено дивитися у майбутнє.
Не відмовляються тут і від соціальної сфери, серед об’єктів якої — дитячий оздоровчий табір «Зоряний» на 320 місць та пансіонат «Лісовий» на Дніпропетровщині, пансіонат «Сокіл» на Азовському морі. Підприємство будує для своїх працівників житло, яке продає їм у кредит на 20 років.
Що ж тоді спричинило бунт на зовсім не потопаючому «кораблі»?
Після того як Державне космічне агентство України у вересні 2015 року очолив Любомир Сабадош, уже 12 лютого 2016-го з’явився наказ, яким багаторічного генерального конструктора — генерального директора КБ «Південне» Олександра Дегтярьова було звільнено з посади, як вважають у колективі — безпідставно. Більше того, без відома трудового колективу було змінено і статут підприємства. Головною «родзинкою» переробленого документа стало те, що об’єкти соціальної сфери можуть тепер відчужуватися без погодження з трудовим колективом КБ.
Тож тепер у КБ б’ють в усі дзвони. «Замість підтримки успішного підприємства ДКА України всіма можливими шляхами ускладнює та гальмує зовнішньоекономічну діяльність ДП «КБ «Південне», вводить безстрокові обмеження на закордонні відрядження, безпідставно відмовляє в наданні дозволів на проведення переговорів та підписання контрактів із закордонними партнерами тощо... Такі дії керівництва ДКА України стосовно ДП «КБ «Південне» можуть призвести до повного занепаду стабільно функціонуючого головного підприємства ракетно-космічної галузі й більшості підприємств, які сьогодні воно фінансує. Своїми діями ДКА України завдає непоправної шкоди іміджу України на міжнародній арені, ставить під загрозу виконання міжнародних космічних проектів та проектів зі створення провідних зразків озброєння, що повністю суперечить національним інтересам України. На жаль, інші підприємства, що справді потребують допомоги та державної підтримки, залишаються поза увагою ДКА України», — наголошується в одному зі звернень трудового колективу. А на підтримку Олександра Дегтярьова тільки за один день у КБ було зібрано 4 тисячі підписів.
 Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте газеты:  http://umoloda.kiev.ua/number/2799/159/97600/