Довгаль Сергій  "Навіщо влаштували цю ганьбу?"
// Україна молода. - 2016. -№ 38. - С. 17  ( 29.03.2016 )

«Так мобілізувати стариків треба вміти»

Відзначилися криворізькі вибори 27 березня і масовим підвезенням виборців для голосування. Як заявляють спостерігачі від «Опори», для цього щедро задіяли бюджетні кошти. А договори з власниками «маршруток» на підвезення виборців підписував очільник міської організації ветеранів, що раніше протягом тривалого часу працював заступником мера Кривого Рогу.

Як би там там не було, цього разу вибори у місті гірників насамперед відзначилися небаченою активністю пенсіонерів. Найбалакучіші ветерани заявили журналістам, що вони проти цих виборів взагалі, бо осінні минулого року, на їхню думку, були чесними.

«Щоб ви всі здохли» — пенсіонери проти змін. І на цих виборах голосують вони. Так мобілізувати стариків треба вміти. Власне, це те, чим вони займалися весь час на виборах. І зараз ніхто їм не заважає це робити. Мені здається, сьогодні я потрапила в часи навіть до Помаранчевої революції. Дуже сумні враження», — з неприхованими сумом і розчаруванням описала перипетії недільних виборів у Кривому Розі журналістка Христина Бондаренко на своїй сторінці у «Фейсбуці».

І справді важко сперечатися, що у місті гірників вибори пройшли у стилі 2004-го — з прямим підкупом, підвезеннями, каруселями і зарядженими на успіх пенсіонерами.

Отож недільні вибори у Кривому Розі засвідчили ще й небачену активність виборців, явка яких становила понад 50 відсотків. Певна річ, завдяки «зарядженим на успіх» пенсіонерам.

Як кажуть, тут усі методи прийнятні. Як заявили активісти Автомайдану Кривого Рогу, таксистів «добровільно-примусово» спонукали чіпляти на своїх авто наклейки «Я голосую за Вілкула». Ті ж, хто спробував чинити цьому спротив, залюбки могли залишитися без замовлень, а відтак — і заробітку.

Зі змінами доведеться зачекати

Проте справа не тільки у постаті Юрія Вілкула та методах агітації за нього, а й у тому, кого йому можна протиставити. Вищезгадані недільні народні віча у Кривому Розі власне й збиралися з метою визначитися з єдиним кандидатом від демократичних сил. Однак вийшло як завжди... Юрієві Вілкулу таких кандидатів протиставили відразу 14, серед яких справді важко визначити найдостойнішого. І хоч на час підготовки цього матеріалу офіційні результати недільного голосування в Кривому Розі ще не були відомі, перші дані засвідчували перемогу Юрія Вілкула з колосальним відривом від того ж Семена Семенченка, який, судячи з усього, все ж виявився на другій позиції, але з результатом значно скромнішим від того, якого досяг минулої осені його однопартієць Юрій Милобог. «Наш підрахунок дає такий результат. Юрій Вілкул отримав 210 тисяч голосів. Семен Семенченко — 31 тисячу. В другому турі на виборах у листопаді Вілкулу «нарахували» 89 тисяч, Юрію Милобогу — 88 тисяч», — написав учора у «Фейсбуці» Єгор Соболєв. На що користувачі соцмережі резонно зауважують: нічого дивуватися, кандидатура Семенченка від початку не була прохідною, «Самопоміч» тут дуже прорахувалася... Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр.Д.Яворницкого,18 и на сайте газеты:  http://www.umoloda.kiev.ua/number/2791/219/97368/