Довгаль Сергій  Не в грошах щастя
// Україна молода. - 2016. -№ 20. - С. 11  ( 16.02.2016 )

Звістка про те, що Василю Пилці з Кривого Рогу замовили портрет короля Кувейту, нещодавно була розповсюджена багатьма ЗМІ як неабияка сенсація. Особливої ж пікантності додавало те, що українському майстру гравюри на склі за таку роботу ніби мають заплатити гонорар у сумі річного бюджету України. Сам Василь Пилка фінансову складову того гучного замовлення не озвучує. Все ж інше — чиста правда.
«Зовнішність у короля «зручна»
Василь Пилка справді зустрівся в Одесі з принцом Кувейту.
«До мене звернулися з пропозицією вигравіювати портрет короля. Принц показав мені його фотографію і запитав, чи зможу я її відтворити на склі. Я відповів ствердно. Бо відразу прикинув, що зовнішність у короля «зручна» — волосся приховане під традиційним арабським головним убором — хусткою, опоясаною джгутом, бороди немає», — розповів Василь Пилка, якого мій телефонний дзвінок застав у польському місті Кракові.
За зізнанням майстра, виконання гучного замовлення поки що довелося відкласти. Адже від листопада минулого року колекція його робіт під назвою «Віра» виставляється у містах Європи. З нею вже ознайомилися у Відні, Римі, Парижі, а після Кракова чекають іще Прага, Дрезден і Лондон.
«Ця колекція складається з десяти картин, — розповідає Василь Пилка. — Взятися за таку тему мені запропонував меценат і фінансист з Одеси Валентин Павлов. Він сам мене знайшов. Приїхав я до нього в Одесу зі своєю роботою — портретом Тараса Шевченка з текстом його «Заповіту». Валентин Павлов викупив її відразу і запропонував узятися за духовну тематику. Мені це здалося дуже складним. Набагато простіше зобразити на склі гору Ай-Петрі чи озеро Синевир. Але відмовитися від такого сміливого задуму я не зміг. Кожна робота називається відповідно — «Ісус за життя», «Суд над Ісусом», «Несення хреста на Голгофу»... Валентин Павлов, побачивши їх, буквально загорівся: «Васю, давай прокатаємо цю виставку!». І тепер я мандрую зі своїми роботами по Європі. Невимовно пишаюся тим, що представляю насамперед не себе, а Україну».
Європейські ЗМІ про колекцію українця інформують із неприхованим захопленням. Одне з австрійських видань про виставку Пилки у колишньому королівському палаці Хофбург Відня написало: «Відвідувачами виставки були шановні посли, консули та інші ВІП-персони різних країн. Значимість української творчості гідно оцінили і знавці мистецтва Європи. Що найголовніше, практично не було критики, а були тільки побажання вдосконалення. Такій країні, як Україна, є чим пишатися, зокрема майстрами різних видів творчості».
 Полный текст смотри в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и на сайте издания:  http://www.umoloda.kiev.ua/number/2773/171/96816/