Марущак В.  Перший археолог серед поетів і перший поет серед археологів
//Слово просвіти. - 2016. - №4. - С.5  ( 04.02.2016 )

4 лютого 1936 року в маленькому степовому селі Миколаївці Веселинівського району Миколаївської області у селянській родині Мозолевських народився хлопчик, якому дали ім'я Борис. Тоді ніхто не знав, яку всесвітню славу принесе ця людина нашій Україні. Майбутній всебічно обдарований, талановитий історик-археолог, допитливий і сумлінний вчений та закоханий у рідну землю поет, навчався в сільській школі.
Семирічку Борис Мозолевський закінчив на відмінно. Через матеріальну скруту після її закінчення Борис опинився серед вихованців при Одеській спецшколі військово-повітряних сил, де навчалися майбутні космонавти Георгій Шохін і Іеоргій Добровольський, про яких Борис згадує у своїх віршах «Третя рота», «Осінь у Єйську».
Після розформування школи був ви-хованцем однієї з частин ВМФ аж до вступ)'до військово-морського авіаційного училища в Єйську, що через низку причин так і не закінчив через дострокову демобілізацію.
Після демобілізації переїхав до Києва, де протягом майже 10-ти років працював кочегаром. Без відриву від роботи з 1958 року заочно навчався на історико- філософському факультеті Київського університету. Поетичний талант, що про-явився у Бориса ще в школі, знайшов своє продовження в Києві. Він пише вірші. Виходять його збірки. Всього за відносно коротке життя Мозолевський написав вісім поетичних книжок і одну поетично-прозову поему «Дума про степ».
Після закінчення університету Борис Мозолевський працює з 1965 до 1968 року редактором у видавництві «Наукова думка», редагуючи видання археологічної тематики.
Він, відомий автор книжок, найпер- спективніший поет свого часу, завжди прагне до новизни, відкриття світу. Саме тому все ближче й ближче знайомиться з археологією. В одній з експедицій спілкується з видатним українським археологом О. Тереножкіним, знайомство з ним на довгі роки пов'язало Б. Мозолевського з археологією.
Мозолевський часто зустрічається з поетами, прозаїками. Особливо зі своїми земляками — Емілем Январьовим, Дмитром Кременем.
Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 .