Довгаль Сергій  Громадою обух сталити
// Україна молода. - 2016. -№ 8. - С. 9  ( 21.01.2016 )

За стратегічним задумом, люди на місцях отримали можливість колективно вирішувати свої проблеми без втручання згори і постійних вказівок зі столичних владних крісел. При цьому громадам передаються лише ті повноваження, які є їхньою безпосередньою компетенцією, — освіта, первинна медицина, житлово-комунальне господарство, будівництво, місцеві дороги, інфраструктура... Кошти ж на такі потреби передаватимуть безпосередньо з Державного бюджету, минаючи область і район. До того ж у громадах залишатиметься і значна частина податків, серед яких — єдиний податок, податки на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, на нерухомість, землю, транспорт — 100-відсотково.
Часу минуло, здавалося б, зовсім нічого, але на Дніпропетровщині вже звітують про видимий результат. Доходи зведеного бюджету перевищено на 36% у порівнянні з аналогічним періодом року попереднього, а доходи місцевих бюджетів — на 26%.
Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:   http://www.umoloda.kiev.ua/number/2761/219/96438/