Дивограй Оксана Сучасна українська фольклористика збагатилася
// День(укр). - 2015. -№ 58/59(3.04). - С. 12 ( 03.04.2015 )
У книжці «Від колискової — до лебединої» представлено твори широкої тематичної палітри: колисанки, козацькі, про кохання, весільні, соціально-побутові й родинні, чумацькі, рекрутські, заробітчанські та бурлацькі, сирітські й удовині, жартівливі, зимові обрядові, міщанські; є два детально змальованих весільних обряди. Деякі пісні становлять місцеві варіанти загальновідомих, інші — абсолютно унікальні й можуть вважатися справжніми коштовними знахідками.
У ній вміщено не тільки слова, а й ноти; видання супроводжується диском із піснями у виконанні В. Кириленка та інтерв’ю з ним на обласному радіо. Книжка — подарункова, прекрасно оформлена, за всіма параметрами претендує на кращу в групі регіональних пісенних збірок.
На жаль, самого бандуриста, чий голос можна почути на диску, — вже немає на цьому світі. Віктор Іванович Кириленко (1930 — 1997 рр.) активно продовжував у ХХ ст. традиції кобзарів-січовиків, якими колись славилась Дніпропетровщина (Січеславщина) і які завжди формували своєрідний літопис доби, зберігаючи для прийдешніх поколінь закарбовані в музично-поетичних шедеврах думки, почуття й емоції пращурів.
Українська народна пісня завжди щедро наснажувала людей, гартувала їхній дух у часи найстрашніших випробувань, захищала і зберігала саму душу України. З дитинства Віктор чув звідусіль багато пісень і був зачарований їхньою неймовірною красою. А коли замолоду ще й освоїв гру на бандурі, то повністю присвятив себе пошукам та відродженню пісенної спадщини рідного краю. На його життєве призначення особливий вплив здійснила мати Євдокія Корніївна, котра знала силу-силенну пісень, а ще — вчитель Олексій Нирко, великий патріот, котрий замолоду зазнав сталінських таборів, проте зміг передати улюбленому учневі керування Нікопольською капелою бандуристів. Віктор Кириленко записав і озвучив понад дві сотні автентичних текстів у нотному супроводі, виступав із публічними лекціями, пропагуючи українську народну творчість.
Полный текст смотри на сайте газеты: http://m.day.kiev.ua/uk/article/ukrayinci-chytayte/suchasna-ukrayinska-folklorystyka-zbagatylasya
и в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18