
Нєізвєстна О. В. Тренди довіри громадян до органів місцевого самоврядування м. Кривий Ріг та комунікативні стимули її підвищення
// Вісник Донецького національного університету економіки і торговлі ім.М.Туган-Барановського. Серія: Економічні науки. -2022. -N 2. - С. 27-40 ( 07.10.2024 )
Визначено, що проблематика низького рівня громадянської активності та громадянської довіри обумовлена негативним історичним контекстом (постійна корумпованість влади, її нездатність вирішувати проблеми громадян країни, порушення прав людини, тощо), впли- вом світової пандемії COVID-19 та загального карантину, що призвело, за свідченнями екс- пертів, до суттєвого погіршення соціально-політичного клімату в регіонах та негативних оцінок діяльності суб’єктів владних повноважень та державних установ і закладів. Зауважено, що це приводить до розповсюдження зневіри та деструктивних настроїв серед громадян, що може означати не тільки чергове погіршення репутації влади, але й створює підґрунтя для масових протестів як з соціальними, так і політичними вимогами. Наголошено, що довіру громадян до публічної влади слід розглядати, по-перше, як один з основних чинників підвищення суспільного добробуту, а по-друге, — як рушійну силу ефективного суспільного розвитку через реалізацію реформ.
З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18