.  Під охорону у Дніпрі взяли два незвичайні об'єкти
// Gorod.dp.ua/news. -2022.- 4 листопада  ( 04.11.2022 )

Перша з них – це сімейне поховання Василя Макуха, який здійснив самоспалення на знак протесту проти тоталітарного режиму та русифікації України. Сімейна могила розташована на Калинівському цвинтарі Індустріального району Дніпра.
Про це в Управлінні з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міськради розповідають:
«"Могила правозахисника В.О. Макуха та його родини", Калинівське кладовище, Індустріальний район.
Щойно виявлений об'єкт культурної спадщини.
… Друге поховання – це могила українського поета, дисидента, правозахисника Івана Сокульського, розташована на цвинтарі селища Чаплі. Про неї у згаданому управлінні розповідають:
«"Могила І.Г. Сокульського – українського поета, правозахисника, дисидента".
Селище Чаплі, вул. Чаплинська, цвинтар, Самарський район, м. Дніпро.
Щойно виявлений об'єкт культурної спадщини.
Пам’ятка являє собою могилу Івана Григоровича Сокульського (1940 – 1992) – українського поета, письменника, громадського діяча, правозахисника.
Брав діяльну участь у створенні обласного товариства «Просвіта», Народного руху України, Української республіканської партії, Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса. За його редакцією вийшло дев’ять номерів культурологічного журналу «Пороги». Активно підтримував відродження Української автокефальної православної церкви. 20 травня 1991 року на пікетуванні на підтримку незалежності України його жорстоко побили агенти КДБ, що призвело до різкого погіршення здоров’я. 22 червня 1992 р. Іван Сокульський помер. Похований на цвинтарі у Чаплях. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» I ст. (8 листопада 2006) та орденом Свободи (10 лютого 2010)».

 З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:  

https://gorod.dp.ua/news/211394