Ігнатьєва Світлана  Експресивні функції питальних речень (на матеріалі віршованого роману-есе Олесі Омельченко «Дивограй»)
// Українська мова і література в школі. - 2021. - № 6. - С. 6-8  ( 01.07.2022 )

Сьогодні в українській літературі ім'я Олесі Омельченко належить до потужно творчих письменників Дніпропетровщини, яка заявила про себе як авторка багатьох поетичних збірок, нарисів, романів, публікацій в Україні і за її межами. Олеся Омельченко — членкиня Національної спілки письменників України (1997 р.) та Національної спілки журналістів України (2002 р.), лауреатка премії ім. Івана Сокульського (2008 р.) та премії ім. Павла Кононенка (2015р.), переможець кількох Всеукраїнських та Міжнародних поетичних конкурсів. До її творчості
неодноразово зверталися поети Микола Вінграновський, Любов Голота, Михайло Чхан, Марія Зобенко, Віктор Корж, Ігор Пуппо, Сергій Бурлаков та інші. Цікавим є творчий доробок Олесі Омельченко для журналістів Н. Нікуліної, Д. Калинової, І. Кулик, Л. Оненка та інших. На думку В. Перетятька, «талант завжди прагне волі, духу, помислів, вчинків», додаючи, що Олеся Омельченко «...всмоктала з молоком матері волелюбність, гордість національного духу, закоханість у рідне слово...». 
Вимагає окремого вивчення роман-есе Олесі Омельченко «Дивограй» (2017р.). У ньому об'ємно та всеохоплююче змальовано поступ української та земної цивілізації, що глибоко сягає своїм корінням у Космос.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18