Прокопчук Станіслав  Без таких як він, не було б "Сатани
// Урядовий кур'єр(укр). - 2022. - № 125. - С. 4  ( 07.06.2022 )

Головною організацією, що розробляла й упроваджувала все різноманіття електрозварювальних технологій, був український Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона. Його директор Борис Патон сам керував цією роботою, насамперед упровадженням на дніпропетровському Південному машинобудівному заводі новітніх дуже відповідальних технологічних процесів електрозварювання корпусів міжконтинентальних ракет. Важливо було забезпечити міцність основного шва й біляшовної зони в разі тривалого стояння ракет на бойовому чергуванні, вібрацій і теплових навантажень під час пуску. Американці, перебуваючи на Південмаші, підійшовши на виробничу ділянку цеху зварювання (тривав процес зварювання конструкцій ракети «Протон»), стали робити замальовки й записи в своїх зошитах. Коли їх запитали «Що вас зацікавило?», відповіли: «Це грандіозно, у нас такого немає».
Колосальна заслуга розробників унікальних технологічних процесів, якими керував Борис Патон і займався й Володимир Лебедєв, у тому, що жодна з ракет, які тоді стояли на бойовому чергуванні, не потекла, зокрема «Сатана» (Р-36) та «Сатана» нового покоління СС-18.
Так було створено ракетно-ядерний щит нашої тоді спільної батьківщини. Перший секретар цк кпрс М. Хрущов, що відвідав Південмаш, характеризуючи рівень технології й організації ракетного виробництва, сказав, щоб пристрахати Захід: «Ми робимо ракети, як сосиски».
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:  

. https://ukurier.gov.ua/uk/articles/bez-takih-yak-vin-ne-bulo-b-satani/