Чадюк Марія  Як перетворити виклики на можливість
// День(укр). - 2021. -№ 39/40. - С. 19  ( 01.03.2021 )

ЦУКАТИ ТА УСПІХ МАЛОМИКОЛАЇВКИ
Водночас жителі нерідко готові вкласти й власні кошти. З цього почалася історія переможця конкурсу — села Маломиколаївка Дніпропетровської області.
Як розповіла представниця Маломиколаївки, після того як велика ферма, тракторна бригада та інші підприємства в селі були закриті, загострилося питання роботи. Одиниці з жителів невеликого села (населення — 278 осіб) змогли стати фермерами, більшість чоловіків пішли на шахти, а чимало жінок лишилися без роботи. «Сиділи, журилися, що немає роботи, — розповідає пані Людмила, мешканка Маломиколаївки. — А потім, буває ж такий поштовх, зібралися і почали з того, що поприбирали в своєму селі. Потім думали над тим, як зробити так, що хоча б навколишні села згадали, що Маломиколаївка тут є. Вирішили започаткувати «Герцевський Гарбуз#Fest», мініфестиваль». На ньому ж господині почали продавати різні смаколики, серед яких найбільше жителям села та гостям із сусідніх місцевостей сподобалися цукати з гарбуза (гарбуз взагалі є символом села, адже вирощуванням цього овочу займаються майже всі домогосподарства Маломиколаївки).
Тепер на замовлення жінки виготовляють цукати на всі смаки — з дині, шкірки кавуна, сливи, яблук, моркви, буряка, цитрусових, але найбільший попит мають цукати саме з гарбуза. Частину коштів від заробітків віддають на благодійність, а за іншу — придбали торговий павільйон. Так і було покладено початок підприємницькій справі. На конкурс же подали заявку, щоби закупити обладнання та налагодити мінівиробництво, відкрити «Герцевський shop».
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:  

https://m.day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/yak-peretvoryty-vyklyky-na-mozhlyvist