
У світі зараз спостерігається газогідратний бум»
Газ із льоду — це зовсім не красива фраза, як може спершу здатися, а реальність. Хоч, певна річ, і не позбавлена такого собі образного визначення. Ще цей газ називають горючим, або ж метановим льодом. Що цілком співвідноситься з істиною. Адже цей газ справді «ув’язнений» крижаним шаром на морському дні, для якого притаманні дуже високий тиск (до 400 атмосфер і більше) та низька температура.
Таку сполуку називають газогідратами. Адже йдеться про кристалічні структури з молекул метану, скуті суцільною кригою. І на ці газогідрати можна натрапити в усьому світі. На сьогодні чималі їх родовища вже відкрито у Мексиканській затоці, в Арктиці, поблизу Японії. Конгрес США ще у 1999 році виділив 42,5 мільйона доларів на такі дослідження, а на сьогодні говорять вже про 3 мільярди «зелених», наданих iз такою справді благородною метою.
Ще з минулого століття став активно втілювати в життя програму вивчення метагідратів і Китай. І список зацікавлених країн зростає з кожним роком.
Полный текст смотри на сайте газеты: http://www.umoloda.kiev.ua/number/2677/203/93918/, а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18