Рижков Вадим  Проект, який вивів Україну у світову космонавтику
// День(укр). - 2019. -№ 57/58. - С. 2  ( 29.03.2019 )

Він успішно продемонстрував потенційним замовникам пускові можливості ракетно-космічного комплексу «Морський старт». На навколоземну орбіту було виведено макет супутника DemoSat масою 4,5 тонни. У жовтні того ж року було успішно здійснено перший комерційний запуск.
Передісторія появи «Морського старту» була непроста і довготривала. Ще з 1970-х років конструкторське бюро «Південне» вивчало можливості старту ракети-носія «Зеніт» з екваторіальних вод. Спеціалістами були розглянуті варіанти розміщення пускової установки на судні катамаранного типу або ж на борту недообладнаного крейсера. Було встановлено, що пускові можливості ракети «Зеніт» значно збільшаться, якщо створити триступеневий варіант з розгінним блоком. Ці дослідження принесли дніпровському КБ «Південне» значний досвід.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою: пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://m.day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/proekt-yakyy-vyviv-ukrayinu-u-svitovu-kosmonavtyku