Чегорка Петро  Книжка про особистості
// День(укр). - 2017. -№ 227/228. - С. 13  ( 16.12.2017 )

Тримаю в руках ошатну книжку великого формату краєзнавчих нарисів «Унікальні люди Придніпров’я». Її автор, журналіст і краєзнавець Борис КОВТАНЮК в юнацькому щоденнику честолюбно написав: «Я буду письменником, а журналістика — це ті сходинки, якими піднімуся, щоб переступити поріг у літературу». І піднявся, і переступив... Він є автором трьох поетичних збірок та чотирьох книжок документальної прози. «Унікальні люди» — восьма.
Матеріали про яскравих особистостей почав збирати давно, працюючи фотокореспондентом, а потім заступником головного редактора всеукраїнського транспортного тижневика «Придніпровська магістраль». Часто бував у відрядженнях, зустрічався з людьми, цікавинки занотовував. Вийшовши на пенсію 2008 року, продовжував поповнювати список особистостей. Ось так і набралося 63 нариси, розподілені за розділами «Колекціонери», «Від колекції — до музею», «Майстри», «Диво-садиба», «Екстремали», «Окрилені музою» та «Особистостям немає ліку».
З приємністю серед героїв нарисів знаходжу своїх добрих друзів, колег, земляків: аматора-палеонтолога Віктора Дем’янова, вченого-іхтіолога Романа Новіцького, мандрівника-ентузіаста Сергія Гордієнка, щемливого поета Олександра Завгороднього. У книжці знайшлося місце також лауреатові Шевченківської премії, знаному письменнику Григорію Гусейнову із Кривого Рога й феномену із сільської глибинки Марії Дубині — автору фантастичних поем. Є тут і люди, чия творча діяльність не залишила байдужим особисто мене. Я писав у «Дні» про дніпровського колекціонера раритетної цегли Павла Маменка і хранителя сільських скарбів Василя Сідака із Дніпровокам’янки, що на Верхньодніпровщині.
У Дніпрі розпочинається будівництво кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. За його словами, собор Покрови Пресвятої Богородиці побудують на лівому березі Дніпра, в парку Сагайдак. Влада міста вже виділила земельну ділянку під будівництво. Архітектор розробив проект собору в стилі дерев’яної архітектури — козацького бароко.  З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://m.day.kyiv.ua/uk/article/poshta-dnya/knyzhka-pro-osobystosti