Рижков Вадим  Університет імені Альфреда Нобеля: століття - за чверть віку
// День(укр). - 2017. -№ 171. –С.7  ( 27.09.2017 )

З позиції навчальних закладів, які мають багатовікову або навіть тисячолітню історію, — це зовсім небагато. Але добре відомо, що у ХХ та особливо у ХХІ столітті час стискається через його насиченість інноваційними подіями. І ті, хто є послідовним прихильником інновацій, можуть за короткий термін пройти шлях, який інші проходять за століття. Так сталося й з Університетом імені Альфреда Нобеля, який ще 20 років тому був лише одним із багатьох приватних вищих навчальних закладів, який намагався знайти свою нішу в освітньому просторі 90-х років. Сьогодні ж, за визначенням британських експертів, він перетворився на «флагман вищої освіти України», і ось уже три роки є лідером за кількістю вступників. У 2017 році, попри загальноукраїнську тенденцію до скорочення кількості студентів, які вступили на навчання, студентська сім’я цього приватного університету у Дніпрі поповнилася майже на 1800 новачків, з них тільки на перший курс до бакалаврату та магістратури прийшли понад 1300 студентів.
Тепер Університет імені Альфреда Нобеля — це сучасний виш європейського типу, в якому навчаються близько 4 тисяч студентів з України та майже 200 іноземних студентів із понад 50 країн світу. Освітні програми університету мають не тільки національну державну акредитацію, а й міжнародну — від Центральноєвропейської агенції з оцінювання та акредитації (ZEvA, Німеччина) та від Європейської ради з бізнес-освіти (ЕСВЕ, Бельгія), яка багаторазово підтверджувалася, починаючи з 2012 року. Ще у 2011 році система управління якістю освітнього та наукового процесів в Університеті імені Альфреда Нобеля вперше була сертифікована міжнародними організаціями на відповідність стандартам ISO 9001:2015.
Закономірно постає питання: у чому ж секрет такого успіху? Практично кожен співробітник університету може відповісти лише одним словом: «Інновації!». Саме інновації визначають Стратегію діяльності Університету імені Альфреда Нобеля, яку було прийнято минулого року вченою радою. Згідно з цією стратегією, студентоцентризм є нормою внутрішнього життя. У виші все підпорядковано створенню умов для отримання сучасної європейської освіти в комфортних умовах: починаючи від змісту навчання, взаємовідносин між викладачами та студентами до технічного обладнання аудиторій та комфортабельних гуртожитків. Ось лише один приклад. Зіткнувшись з непомірним зростанням вартості теплопостачання, кілька років тому університет прийняв рішення побудувати власну котельню, яка працює на вітчизняних пелетах і абсолютно не залежить від вартості газу. Як результат, витрати на опалення скоротилися втроє й капітальні витрати на будівництво повернулися за два роки. Понад те, Університет має протягом усього року комфортний температурний режим і не робить взимку вимушених канікул, що в інших закладах освіти порушує нормальний хід навчального процесу. У Дніпрі в Університету імені Альфреда Нобеля з’явилось навіть таке собі прізвисько — «теплий університет». Однак, поняття «теплий» для студентів та співробітників Університету — значно ширше за комфортний температурний режим. Воно включає в себе й ту теплоту, з якою тут ставляться до студентів. Прикладом прояву такої теплоти та турботи може бути запровадження в Університеті системи тьюторства за прикладом його британських партнерів. Тут усі студенти першого курсу мають свого персонального тьютора — наставника з викладачів випускової кафедри, який допомагає вчорашньому школяреві швидше та безболісно адаптуватися до студентського життя та, як записано в університетському положенні про тьюторство, «вибудувати персональну траєкторію навчання».
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/universytet-imeni-alfreda-nobelya-stolittya-za-chvert-viku