Біловицька Наталія Дніпропетровщина систематизувала місцеві виплати родинам загиблих воїнів  Дніпропетровщина систематизувала місцеві виплати родинам загиблих воїнів
// Урядовий кур'єр. - 2017. -№ 142. - С. 4  ( 02.08.2017 )

Нещодавно депутати Дніпропетровської обласної ради  на сесії проголосували за надання з бюджету 2,9 мільйона гривень на адресну соціальну допомогу членам родин загиблих учасників АТО, що проживають у сільській місцевості. Відповідні доповнення внесуть до Комплексної програми соціального захисту населення Дніпропетровської області на 2015—2019 роки. Згідно із прийнятим рішенням, кожен член сім’ї загиблого бійця щомісячно отримуватиме матеріальну допомогу обсягом прожиткового мінімуму — 1,6 тисячі гривень.

«Дніпропетровщина однією з перших в Україні систематизувала місцеві виплати родинам загиблих бійців АТО. Раніше ці виплати не було систематизовано. У кожному місті була власна програма, яка передбачала певний обсяг щомісячної або щорічної допомоги. Сільські бюджети не мали  коштів на допомогу. Тому виходило, що рідні загиблих у містах отримували допомогу, а в селах — ні. Суми в різних містах також різнилися», — розповіла «УК» в.о. директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обл­держадміністрації Валентина Сливна.

Вона роз’яснила, що передбачені кошти підуть на щомісячні виплати 292 членам родин загиблих бійців АТО, які живуть у сільській місцевості. З 1 серпня цього року вони щомісячно отримуватимуть по 1640 гривень, а з 1 грудня — по 1700 гривень. Міста Дніпропетровщини також передбачать відповідні суми у власних програмах, щоб сплачувати щомісячно допомогу 773 рідним полеглих бійців АТО, які мешкають у містах.

Для оформлення цієї матеріальної допомоги необхідно звернутися до районних управлінь соціального захисту населення за місцем проживання. При собі треба мати заяву, копії паспорта, ідентифікаційний номер і посвідчення, що людина — член родини загиблого учасника АТО.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/dnipropetrovshina-sistematizuvala-miscevi-viplati-/