Рибальченко В.  "Латифундисти": у латках, але з вилами
// Голос України, 2015. -№ 91. - С. 8  ( 26.05.2015 )

Отже, як розповіли журналісту «Голосу України» в місцевій Асоціації фермерів, одним з перших фермерських господарств, що виникли в районі, було СФГ «Булах». Обробляли 1800 гектарів, орендованих у Орловської сільради й місцевих жителів. Пайовики були, у принципі, задоволені: земля доглянута, орендна плата не гірша за інших, вчасна. Але торік ситуація різко змінилася: і землю практично не обробляли, і з розрахунками виникли проблеми. Почуваючи себе несправедливо скривдженими, люди довідалися, що фермера, з якими вони укладали договори, і сліду нема. На їхніх землях працюють зовсім інші люди.

— До мене звернулися власники паїв із проханням про допомогу, -згадує голова Асоціації Тетяна Ілієнко. — У Держреєстраційній службі я отримала документ про те, що цими землями займається ТОВ «КСГ «Дніпро» з головним засновником на Кіпрі. З листопада 2012 року і по березень 2015 року ним керував Володимир Драганчук. Відповідно до документа, ТОВ «КСГ «Дніпро» є правонаступником СФГ «Булах». Але чому тоді на землях працює ТОВ «Відродження» на чолі з Василем Астіоном?

За словами Тетяни Валентинівни, представники Астіона почали наполегливо переконувати селян підписувати з ними нові угоди, у яких значилося його прізвище. За новими умовами за кожний пай обіцяли майже одинадцять тисяч гривень на рік, плюс погасити торішні борги. При цьому стверджували, що орендар залишився попередній. Але реквізити СФГ і ТОВ у документах відрізняються.

— Для чого ж тоді нові договори? — не розуміє голова Асоціації. — Адже вочевидь маємо зміну статутних документів. А це є підставою для розриву договорів оренди.

Обіцяли тисячі, не дали нічого

Мешканка Гаврилівки Віра Сутиріна розповіла, що її 80-річна мама Галина Кучерява так і не змогла одержати орендну плату на свої вісім гектарів за договором, підписаним влітку позаминулого року з ТОВ «СФГ «Булах». Договір підписав Драганчук — тоді як був директором «КСГ «Дніпро». Не зрозуміло, яке він взагалі має відношення до СФГ і чому фермерська печатка стоїть на його підписі? До речі, і тут реквізити СФГ і печатки часів Булаха й Драганчука не збігаються. СФГ «Булах» трансформувалося в ТОВ «СФГ «Булах»...    Полный текст смотри на сайте газеты: http://www.golos.com.ua/article/255209, а также в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18