Крім того, в лікарні проводяться тренінги для військових медиків, які проходять службу в зоні АТО, що допомагає зберегти життя бійців у військово-польових умовах. За підсумками року докторові медичних наук, заслуженому лікареві України Сергію РИЖЕНКУ було присвоєно почесне звання «Людина року-2014». Утім, сам головлікар вважає, що на високу оцінку заслуговує не він, а весь трудовий колектив лікарні.
«ХОЧ ЯК БИ ВАЖКО БУЛО — НЕ ЗДАВАТИСЯ»
— Сергію Анатолійовичу, чому навчив вас минулий рік?
— Як би важко не було — не здаватися. З таким колективом лікарів, як у нас, можна гори звернути. Коли я був запрошений до Києва на нагородження «Людина року-2014», поставив умову: поїду за винагородою тільки з нашими лікарями. Це — нейрохірург Андрій Сірко, який зробив майже сотню операцій на мозку. Це Сергій Бадогін, він займався засобами забезпечення поранених разом із волонтерами. Це мій заступник Юрій Скребець, відповідальний за життя всіх бійців, доставлених до нас з фронту. Хірург Віталій Пелех, який урятував сотні пацієнтів із пораненнями живота. Іван Жердєв, який оперує при мінно-вибухових травмах на руках і ногах. За останній час він зробив близько 300 операцій. Ці славні імена вже вписані в історію лікарні ім. Мечникова. Більш гідних хірургів після Другої світової війни, напевно, не було. Всіх нас запросили на сцену палацу. І разом з президентами України, колишніми і нинішніми, зал аплодував стоячи. Під шквал оплесків виходили військові, які нам дякували. Така оцінка дорого коштує.
— Скільки поранених бійців пройшли через вашу лікарню?
— Якщо рахувати з травня 2014 року, коли почалися серйозні бої на Донбасі, до нас надійшло 1300 поранених.
Полный текст публикации смотри на сайте газеты: http://m.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/5-tysyach-godyn-v-operaciynyh а также в отделе периодики ДОУНБ по адресу: пр. К. Маркса,18