Біловицька Наталія  Українські ракетники: не до жиру
// Урядовий кур'єр. - 2017. -№ 79. - С. 6  ( 27.04.2017 )

Наприкінці березня цього року сталася важлива подія в розвитку космічних технологій світу. Підприємство мільярдера Ілона Маска, відомого не лише електромобілями, а й планами польотів на Марс, уперше відправило ракету в космос повторно. Як правило, ракети-носії, доставивши на орбіту необхідні вантажі (кораблі, супутники тощо), відокремлюються і перетворюються на космічне сміття. Але вже понад два роки компанія SpaceX запускає свої ракети Falcon 9 і повертає їх перший ступінь назад. І ось одну з таких уже раніше запущених ракет використано вдруге: 30 березня з мису Канаверал у Флориді Falcon 9 відправив у космос супутник зв’язку SES-10. Перший ступінь ракети-носія повернувся: відокремився і сів на один з безпілотних кораблів-платформ SpaceX в Атлантичному океані. Чому про це розповідаю? Під час святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики та Дня робітників ракетно-космічної галузі України в Дніпрі на вітчизняному флагмані цієї галузі ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» з’ясувалося, що вищеозначені технології для наших ракетників не новина. То чому ж українська ракета не зробила того, що робить Falcon 9?
Чи змогли б, як Ілон Маск?
На прес-конференції «Cьогодення та майбутнє українського космосу», відповідаючи на запитання журналістів: «Чи змогли б ми, як Ілон Маск?», генеральний конструктор КБ «Південне» Олександр Дегтярьов зазначив: «Звичайно, змогли б. Звісно, це б коштувало грошей. Якщо говорити про схеми повторного використання, то наше КБ займалося цим ще з 1980-х років. Та нині не до жиру. Чи є сенс займатися цим? Звичайно, є. І колись займатимемося. І літаки літатимуть у космос та на Місяць. Сумнівів у цьому немає. Початок нашого століття створює передумови для майбутнього прискорення».
Генеральний конструктор констатував,  що хоч підприємство й тримається на плаву (і зарплати непогані платять, і робочі місця створюють, і навіть житло будують і квартири співробітникам на виплат на 20 років продають), та насправді перебуває на межі виживання, весь час бореться за збереження досягнутого рівня.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/ukrayinski-raketniki-ne-do-zhiru/